Vyberte stránku

4 TIPY co vidět v Barceloně

autor: | Bře 21, 2022

Barcelona je druhé největší španělské město. Rozkládá se na pobřeží Středozemního moře, ve východní části země. Své sídlo zde má arcibiskup. Je to město, které každoročně navštíví velké množství turistů a to díky zajímavostem, které zvou k prohlídkám.

 

Díla katalánského architekta Antonia Gaudího

Gaudí byl představitelem katalánského modernismu. Většinu jeho staveb naleznete právě v Barceloně. Jeho styl je jedinečný. Charakterizuje jej osobitost a důraz na detail. V jeho návrzích se objevují mozaiky, vitráže, keramika nebo výrobky kovářského a tesařského charakteru. Mezi jeho známé stavby patří Chram Sagrada Família, Casa Batlló nebo Park Güell.

 

Chrám Sagrada Família

Tato mohutná stavba s osmi vysokými věžemi patří mezi symboly města. Je to jeden z velmi výrazných bodů Barcelony. Na věže vystoupáte točitými schodišti a z jejich vrcholů se vám naskytne nádherný výhled na celé město a jeho okolí.

Stavební práce na chrámu byly zahájeny koncem 19. století a do dnešní doby nebyly dokončené. Chrám Sagrada Família vysvětil papež Benedikt XVI. 7. listopadu 2010 a propůjčil mu čestný titul basilica minor.

 

Casa Batlló

Photo pcfish

Jedná se o secesní dům, jehož zvláštností je fasáda. Na ní jsou umístěné balkóny, které mají tvar lebek. Větší okna pak dělí holenní kosti nebo nohy racků. Na střeše můžete spatřit komíny, které připomínají mimozemšťany. Stavba je zařazena mezi kulturní památky a zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Park Güell

Photo nikolaus bader

Rozlehlý par je umístěný nad Barcelonou, na svahu hory Turó del Carmel, směřuje k moři. Díky své vyvýšené poloze nabízí klid, který je v kontrastu s ruchem velkoměsta. Park byl původně navrhován jako zahradní město podle anglického vzoru. Objednatelem byl průmyslník Eusebi Güell. Promenády, které jsou součástí parku, zakrývají sloupořadí ve tvaru stromů. Zajímavostí je Síň sta sloupů. Ty připomínají stalagnáty nacházející se v obrovské jeskyni. Na sloupech je umístěná obrovská terasa, která slouží jako místo pro různé slavnosti. Kromě toho tvoří dominantu parku.

Foto>> https://pixabay.com/users/patrice_audet-604833/

Více informací o Park Güell najdete ZDE

Další Tipy co vidět v Barceloně najdete v článku: https://tripradar.cz/pamatky-v-barcelone-7-mist-ktere-musite-videt/

Online vstupenky nadjete zde: https://www.getyourguide.com/s?partner_id=8ABF128&utm_medium=online_publisher&placement=content-middle&q=Barcelona&et=50027&lc=45 

 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Letiště Vídeň webkamera

Letiště Vídeň webkamera

Chcete se podvat na letiště ve Vídni jste tu správně. Níže naleznete pohled, panorama 360° který se pravidelně aktualizuje. Provozovatel Panomax

Mallorca

Mallorca

Mallorca je ostrov, který tvoří součást Baleárských ostrovů přináležejících ke Španělsku. Je jeho největším ostrovem. Rozkládá se v západní části Středozemního moře a tvoří velmi významný bod lodní trasy spojující východní a západní Středomoří. Tento nádherný ostrov...

Barcelona zajímavá místa: historie, sport i noční život

Barcelona zajímavá místa: historie, sport i noční život

Barcelona zajímavá místa historie, umění, pláže, příroda, noční život a sportovní zážitky v jednom. To vše (a ještě mnohem více) vám může nabídnout pouze španělská Barcelona, kterou byste v porovnání s ostatními evropskými metropolemi stihli prozkoumat za jediný den...

Share This