Co vidět v Benátkách?

autor: | Úno 17, 2022 | 0 komentářů

Historické jádro italského města se rozkládá na ostrovech nacházejících se v mělké Benátské laguně, která je oddělená od Jaderského moře. Ostrovy spojuje asi 400 mostů. Novější části města pak naleznete na pevnině. Ve dnech, kdy se do města dostává vysoká voda, se zde mořská hladina zvýší skoro o jeden metr.

Benáky patřily v minulosti mezi námořní a obchodní velmoci a sklářská centra. V současné době mají význam nejen historický a turistický, ale také kulturní a společenský. Nedílnou součástí spojenou s městem jsou gondoly a to již z dob 11. století. Svým tvarem jsou dokonale přizpůsobené pro plavbu po úzkých a mělkých kanálech, kterých je ve městě velké množství.

 

co vidět v benátkách

Historická část Benátek, kterou musíte vidět

Návštěvníkům nabízí celou řadu památek historických a kulturních. Mezi nejstarší stavby se řadí bazilika svatého Marka nebo Dóžecí palác, hojně navštěvovaný je kostel Santa Maria dei Frari. Největší sbírku benátského umění naleznete v Gallerii dell’Accademia.

  • Bazilika svatého Marka

Jedná se o jeden z hlavních benátských kostelů. Je zasvěcený patronovi Benátek i celé oblasti. Základy k jeho stavbě byly položeny v 10. století, ve stylu byzantském. Dostavba pak proběhla ve stylu gotickém. V něm byla postavena i protější Zvonice svatého Marka a Campanilla, která vytváří dominantu městského panorama. Nachází se na náměstí Svatého Marka, nedaleko Dóžecího paláce.

  • Dóžecí palác

Tvoří jednu z hlavních dominant města. V minulosti byl rezidencí benátského dóžete, který vládl Benátské republice. Naleznete jej na náměstí Svatého Marka, je otočený k přístavnímu molu nacházejícímu se na jihu města. V severní částí sousedí s bazilikou sv. Marka.

  • Santa Maria dei Frari

V tomto největším benátském gotickém chrámu jsou umístěné hroby dóžat a dalších významných osobností města. V minulosti to byl klášter, který nyní slouží státnímu archivu.

co vidět v benátkách

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 tipů, co vidět v Malmö 

7 tipů, co vidět v Malmö 

Třetí největší město Švédska ležící na jihu země v regionu Scania. To je Malmö, které omývají vody Øresundské úžiny oddělující Švédsko od Dánska. Mnozí tak mohou Malmö znát ve spojení s Øresundským mostem vedoucí přes Øresund až do Kodaně. Malmö toho však nabízí...

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská městská část Kastrup leží v jižní části Kodaně, konkrétně na ostrově Amager. Pokud byste ji chtěli navštívit, museli byste se vydat na východní pobřeží ostrova, do obce Tårnby. Tato městská část je známá především díky zdejšímu mezinárodnímu letišti, které...

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Pevnost Wisłoujście je historická stavba, která stojí u ústí řeky Visly do Baltského moře. Tato pevnost byla postavena v 15. století jako obranné dílo proti nepřátelským lodím. V průběhu staletí sloužila jako vojenská základna, ale také jako muzeum a dnes je jednou z...

Share This