Španělská Malaga láká turisty mnoha zajímavostmi

autor: | Lis 29, 2021 | 0 komentářů

Španělské přístavní město Malaga je po světě známé především tím, že dalo světu Pabla Picassa, španělského malíře a sochaře. Není náhoda, že právě v Malaze se nachází Picassovo muzeum, které rozhodně stojí za návštěvu, ostatně – město se může pochlubit dalšími muzei a fascinujícími budovami pamatující bohatou historii města.

Město obepíná sluneční pobřeží se žlutým pískem a robustní městské stavby.

V Malaze panuje míné počasí, v zimě neklesne teplota pod 10 °C, což z něj dělá ideální místo pro dovolenou nejen v letních měsících. Proč se do Malagy vydat?

Pláže a pobřeží Costa del Sol

Malaga je mezi turisty oblíbená především pro úžasné písečné pláže a příjemné počasí. Pláží se v oblasti nachází hned několik. Některé pláže jsou v těsné blízkosti města, což je umožňuje propojit městský život s vodními sporty a zábavou.

Vzdálenější pláže vyhledávají turistě, kteří touží po klidném relaxačním odpočinku.

Mezi nejznámější patří pláž Malagueta, která se nachází hned vedle staré městské části.

Umění a kultura

Nejen díky Piccasově narození se Malaga stala centrem umění a kultury. Piccasovo muzeum kombinuje moderní architekturu a historii vynalézavým způsobem, ale jsou to úžasná Piccasova díla vystavená uvnitř, co láká lidi k návštěvě.

Kromě Piccasova muzea můžete navštívit Muzeum automobilů, krásné centrum Pompidou a  Muzeum Carmen Thyssen. Je zde také několik nových uměleckých galerií, krásná moderní přístavní oblast a umělecká čtvrť zvaná Soho.

Historické skvosty

Malaga patří mezi nejstarší města Španělska. Po celém městě lze naléze různé „střípky“ z minulosti.

Dlážděné ulice Starého města vedou k římskému amfiteátru. V Malaze se nachází maurská pevnost Alcazaba s krásným výhledem na město a hrad Gilbralfaro, který je jako portál do dávných časů. 

Magnetem pro turisty je katedrála Malaga, úchvatná renesanční stavba, přezdívaná La Manquita, „jednoruká dáma“, protože jedna z jejích věží nebyla nikdy dokončena.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Starý přístav Nyvhaven, nejmalebnější kodaňská místa

Starý přístav Nyvhaven, nejmalebnější kodaňská místa

Kodaň je nejen hlavním městem Dánska, ale také místem, kde se nachází ikonický a malebný přístav Nyvhaven. Historický přístav je oblíbeným cílem turistů, které lákají malebné barevné domy, příjemné prostředí a pohled na plachetnice. Pokud zavítáte do dánského hlavního...

7 tipů na výlety Málaga

7 tipů na výlety Málaga

Chcete poznat to nejlepší ze španělské kultury? Pak pro vás Málaga bude tou nejlepší destinací. Těšit se zde můžete na nádherné pláže, vynikající kuchyni i bohatou historii. Která místa zde skutečně stojí za to vidět?Tipy na výlety v Malaze I když se Málaga neřadí...

7 tipů na výlety na ostrově Kefalonia

7 tipů na výlety na ostrově Kefalonia

Kefalonia je považovaná za vůbec nejkouzelnější ze všech Jónských ostrovů. Voňavé středomořské dubové lesy, hornaté vnitrozemí poseté divokými loukami, malebné zátoky a vinice jistě učarují i vám. Jaká místa stojí za to navštívit, pokud se na ostrov Kefalonia...

Share This