10x nejkrásnější treky Evropy – 3. TREKY STŘEDNÍ EVROPY

autor: | Čvn 21, 2022 | 0 komentářů

Na krásné treky nemusíme z našich krajin jezdit daleko. První z nich se nacházejí nedaleko za hranicemi a i ve střední Evropě naleznete mnoho dlouhých a náročných tras.

 

Tour de Mont Blanc

Země : Francie, Itálie, Švýcarsko

Délka : 160 km

Celkové převýšení : 9000 m

Nejvyšší bod : 650 m.n.m.

Počet dní : 10

 

Jednoznačně nejznámější trek Evropy, to je trek Tour de Mont Blanc, okolo nejvyšší vrchol Evropy. Trasa prochází územím tří států a patří, hlavně kvůli nastoupaným metrům, k náročným trasám. Každý den a zdolané kilometry a výškové metry jsou však oceněny unikátními výhledy na Mont Blanc a na nádhernou alpskou přírodu.

Celý trek je okruhem, který je rozdělen do 11 etap a nejčastěji na něj lidé nastupují ve vesnici Les Houches, kde se nachází oficiální i cíl treku. Jednotlivé etapy jsou dlouhé 8 – 20 km a během dne nastoupáte 500 – 1000 m.

Přespání je možné v refugiích, ve kterých ale musíte spaní zamluvit alespoň den předem, v kempech nebo na místech vyznačených pro kempování. Ačkoli jste v horách, i tak budete procházet vesničkami, kde můžete doplnit zásoby jídla a pití.

Více informací: https://www.autourdumontblanc.com/en/ 

 

Mont blanc

Fotka z Pixabay 

Via Alpina

Země : Slovinsko, Rakousko, Německo, Lichtenštejnsko, Švýcarsko, Itálii, Francie, Monako

Délka všech pěti tras : 5000 km

Celkové převýšení : podle zvolené trasy

Nejvyšší bod : 2849 m.n.m.

Počet dní : 1 – 203 dní

 

Říkáte si Alpy? Pf, to všechno znám. A že existuje trasa vedoucí přes celé toto pohoří, která má více než 5000 km, víte? Rozhodně je tedy nejdelším trekem Evropy a bez pochyby i nejrozmanitějším. Trasa protíná osm evropských zemí! Začíná ve Slovinsku, pokračuje přes Rakousko, Německo, Lichtenštejnsko, Švýcarsko a Itálii až do Francie, kde končí nedaleko pláží Monaca.

Trasa je rozdělena na 342 jednodenních a na 5 dálkových treků – trasa fialová, žlutá, zelená, modrá a nejdelší a hlavní červená. Červená trasa měří 2518 km je prý zvládnutelná přibližně za 203 dní a překonáte při ní převýšení asi 233 000 m.

Více informací: http://www.via-alpina.org/en/ 

 

alpy

Tatranská magistrála

Země : Slovensko

Délka : 55 km

Celkové převýšení : 3600 m

Nejvyšší bod : 2053 m.n.m.

Počet dní : 3

 

Nejznámější trek v našem okolí, Tatranská magistrála, se rozhodně nenechá zahanbit a můžete ho zvolit jako trénink na delší evropské treky, nebo v případě, že máte pouze kratší dovolenou. Přechod vede od západněji ležícího Podbanského a končí u Bílého plesa. Na trase potkáte několik horských chat, ale hlavně v turistické sezóně myslete na včasné zamluvení místa. Hlavně tu ale potkáte spoustu krásných horských ples, jako Štrbské pleso, Popradské pleso, Skalnaté pleso, Zelené pleso a na konci cesty Veľké Biele pleso.

Více informací: https://www.slovenske.cz/turistika/tatranska-magistrala.html 

 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 tipů, co vidět v Malmö 

7 tipů, co vidět v Malmö 

Třetí největší město Švédska ležící na jihu země v regionu Scania. To je Malmö, které omývají vody Øresundské úžiny oddělující Švédsko od Dánska. Mnozí tak mohou Malmö znát ve spojení s Øresundským mostem vedoucí přes Øresund až do Kodaně. Malmö toho však nabízí...

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská městská část Kastrup leží v jižní části Kodaně, konkrétně na ostrově Amager. Pokud byste ji chtěli navštívit, museli byste se vydat na východní pobřeží ostrova, do obce Tårnby. Tato městská část je známá především díky zdejšímu mezinárodnímu letišti, které...

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Pevnost Wisłoujście je historická stavba, která stojí u ústí řeky Visly do Baltského moře. Tato pevnost byla postavena v 15. století jako obranné dílo proti nepřátelským lodím. V průběhu staletí sloužila jako vojenská základna, ale také jako muzeum a dnes je jednou z...

Share This