10x nejkrásnější treky Evropy – 3. TREKY STŘEDNÍ EVROPY

autor: | Čvn 21, 2022 | 0 komentářů

Na krásné treky nemusíme z našich krajin jezdit daleko. První z nich se nacházejí nedaleko za hranicemi a i ve střední Evropě naleznete mnoho dlouhých a náročných tras.

 

Tour de Mont Blanc

Země : Francie, Itálie, Švýcarsko

Délka : 160 km

Celkové převýšení : 9000 m

Nejvyšší bod : 650 m.n.m.

Počet dní : 10

 

Jednoznačně nejznámější trek Evropy, to je trek Tour de Mont Blanc, okolo nejvyšší vrchol Evropy. Trasa prochází územím tří států a patří, hlavně kvůli nastoupaným metrům, k náročným trasám. Každý den a zdolané kilometry a výškové metry jsou však oceněny unikátními výhledy na Mont Blanc a na nádhernou alpskou přírodu.

Celý trek je okruhem, který je rozdělen do 11 etap a nejčastěji na něj lidé nastupují ve vesnici Les Houches, kde se nachází oficiální i cíl treku. Jednotlivé etapy jsou dlouhé 8 – 20 km a během dne nastoupáte 500 – 1000 m.

Přespání je možné v refugiích, ve kterých ale musíte spaní zamluvit alespoň den předem, v kempech nebo na místech vyznačených pro kempování. Ačkoli jste v horách, i tak budete procházet vesničkami, kde můžete doplnit zásoby jídla a pití.

Více informací: https://www.autourdumontblanc.com/en/ 

 

Mont blanc

Fotka z Pixabay 

Via Alpina

Země : Slovinsko, Rakousko, Německo, Lichtenštejnsko, Švýcarsko, Itálii, Francie, Monako

Délka všech pěti tras : 5000 km

Celkové převýšení : podle zvolené trasy

Nejvyšší bod : 2849 m.n.m.

Počet dní : 1 – 203 dní

 

Říkáte si Alpy? Pf, to všechno znám. A že existuje trasa vedoucí přes celé toto pohoří, která má více než 5000 km, víte? Rozhodně je tedy nejdelším trekem Evropy a bez pochyby i nejrozmanitějším. Trasa protíná osm evropských zemí! Začíná ve Slovinsku, pokračuje přes Rakousko, Německo, Lichtenštejnsko, Švýcarsko a Itálii až do Francie, kde končí nedaleko pláží Monaca.

Trasa je rozdělena na 342 jednodenních a na 5 dálkových treků – trasa fialová, žlutá, zelená, modrá a nejdelší a hlavní červená. Červená trasa měří 2518 km je prý zvládnutelná přibližně za 203 dní a překonáte při ní převýšení asi 233 000 m.

Více informací: http://www.via-alpina.org/en/ 

 

alpy

Tatranská magistrála

Země : Slovensko

Délka : 55 km

Celkové převýšení : 3600 m

Nejvyšší bod : 2053 m.n.m.

Počet dní : 3

 

Nejznámější trek v našem okolí, Tatranská magistrála, se rozhodně nenechá zahanbit a můžete ho zvolit jako trénink na delší evropské treky, nebo v případě, že máte pouze kratší dovolenou. Přechod vede od západněji ležícího Podbanského a končí u Bílého plesa. Na trase potkáte několik horských chat, ale hlavně v turistické sezóně myslete na včasné zamluvení místa. Hlavně tu ale potkáte spoustu krásných horských ples, jako Štrbské pleso, Popradské pleso, Skalnaté pleso, Zelené pleso a na konci cesty Veľké Biele pleso.

Více informací: https://www.slovenske.cz/turistika/tatranska-magistrala.html 

 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Sóller

Sóller

Na severozápadě Mallorky, v údolí pomerančů, se nachází autentické město Sóller. Modernistické město město má bohatou historii, nejen to vede spoustu turistů k jeho návštěvě.  Město Sóller zbohatlo díky bohatým citrusovým hájům v údolí. V 19. století, kdy byla oblast...

7 tipů, co určitě vidět v Gdaňsku

7 tipů, co určitě vidět v Gdaňsku

Gdaňsk se řadí mezi jedno z nejstarších, a zároveň největších polských měst. Oblíbené je především mezi turisty, kteří se chtějí vydat k moři, ale nechtějí cestovat příliš daleko. Co stojí za to v Gdaňsku určitě vidět? 7 míst, které navštívit v Gdaňsku Jelikož město...

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca je přístav na známém španělském ostrově Mallorca. Nachází se na jižním pobřeží ostrova v Zátoce Palem. Přístavní město je celkem velké, při sčítání lidu v roce 2008 měla celá metropolitní oblast 490 000 obyvatel. Polovinu obyvatel na Mallorce tvoří...

Share This