knihy

10 Tipů na knihy pro cestovatele 

autor: | Říj 9, 2023

Cestovatelé, pozor! Přinášíme vám tipy na 10 inspirativních knih, které jsou plné zajímavých informací, fotografií, rad a faktů jednotlivých cestovatelů i milovníků cestování. Ať už vás zajímají cestovatelské informace ze světa, Evropy nebo České republiky, z tohoto knižního výběru si jistě každý najde to své. Knihy zároveň mohou sloužit jako skvělý dárek. 

Image by Pexels from Pixabay

Stezka Českem (Martin Úbl)

Kniha Stezka Českem, za jejímž vznikem stojí Martin Úbl společně se svými přáteli, představuje první oficiální přechod po hranicích republiky, který je tvořen tisícikilometrovou trasou po jižní části a tisícikilometrovou po severní. Aneb přečtete si, jak se z lehce bláznivého nápadu skupiny nadšenců stane přechod ve stylu Pacifické hřebenovky, který se dostal až do amerického Forbesu.

Mezi světy (Lucie Výborná)

Lucii Výbornou můžete pravidelně slýchat z rozhlasu. Kromě moderování si však čas od času odskočí do jiného „světa“, kde fouká ostrý vítr, zebe sníh a Lucie zde hodně daleko za hranicemi všednosti a komfortní zóny zažívá opravdovou radost. Kniha Mezi světy je výběr z deníků, ve kterých vás Lucie zavede do mrazivých oblastí Antarktidy, mezi české vojáky do Afghánistánu, na vrcholky hor nebo na dalekou a sluncem zalitou Havaj. 

Legenda H+Z První cesta (Hanzelka, Zikmund)

Nenechte si ujít unikátní knihu dvou českých cestovatelů, jejichž popularita ve své době dosáhla slávy hollywoodských hvězd. Cestopisy Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky vycházely ve stotisícových nákladech v celkovém počtu neuvěřitelných šesti milionů výtisků. Jedinečný dvoudílný svazek Legenda H+Z mapuje společnou cestu Zikmunda a Hanzelky po Americe a Africe. 

Hovory o světě (Honza Čermák)

Zajímá vás, mezi kterými zcela odlišnými světy se pohybuje moderátorka Lucie Výborná, jak si cestovatel a spisovatel Ladislav Zibura vysvětluje svůj úspěch nebo proč herec Martin Písařík vyrazil na motorce do Iráku a Afriky? To vše a mnohem víc se dozvíte v knize Hovory o světě od Honzy Čermáka.

Pěšky mezi buddhisty a komunisty (Ladislav Zibura)

Přečtete si jednu z knih excentrického poutníka Ladislava Zibury. Kniha Pěšky mezi buddhisty a komunisty je svědectvím o nadhledu a lehkosti, s nimiž lze ke světu přistupovat. Ne nadarmo je tato kniha často označována jako autorova nejpovedenější.

Prázdniny v Evropě (Ladislav Zibura)

Tentokrát vás Ladislav Zibura provede 14 000 kilometrů dlouhým stopem skrz Evropu. Ve společnosti svérázných řidičů se vydáte z rozpálených Athén přes temperamentní Balkán, rodný střed a malebné Pobaltí až za polární kruh. To vám přece nemůže ujít!

40 dní pěšky do Jeruzaléma (Ladislav Zibura)

Ano, Ladislav Zibura napsal o cestování skutečně mnoho knih. Ta s názvem 40 dní pěšky do Jeruzaléma popisuje, jak Ladislav Zibura v létě 2014 hodil batoh na záda a vydal se na pouť do Jeruzaléma – bez mapy a bez orientačního smyslu. 

151 dní Pacifickou hřebenovkou (Lucie Kutrová)

Holka, kterou nikdy nic nezastraší. Která si plní přání, která je odhodlaná jít za svým snem, která se rozhodla projít Pacific Crest Trail vedoucí z Kalifornie přes Oregon a Washington až ke kanadským hranicím (4 300 km). To je Lucie Kutrová, které se to povedlo, a tak o tom napsala vlastní knihu.

Jak (ne)cestovat: Návod k použití (Ilija Trojanow)

Věděli jste, že německý spisovatel Ilija Trojanow žil již na čtyřech kontinentech a dokázal procestovat přes sto zemí světa? Nyní na základě svých zkušeností a zážitků píše o smyslu a přínosu cestování. Ve svých textech propojuje fundované pojednání o historii cestování s vtipnými historkami z vlastních cest. 

Nebeské Česko (Jiří Jiroušek)

Nechte se unášet těmi nejúžasnějšími pohledy na krajinu Čech, Moravy a Slezska očima pilota motorového padákového kluzáku. Veškeré fotografie jsou doplněny autorovými postřehy a komentáři. 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

7 tipů na výlety s dětmi v zimě

7 tipů na výlety s dětmi v zimě

Užijte si den s dětmi na maximum i v zimě. Máme pro vás 7 tipů na místa, která jsou jako dělaná pro jednodenní rodinný výlety. Najdete mezi nimi nenáročné procházky v přírodě, návštěvu samotného Ježíška, výlety do skal i řešení na dny, kdy počasí venkovním aktivitám...

Share This