Vyberte stránku

3 tipy na zimní výlet do hor: Poznejte Česko v jiném kabátku!

autor: | Lis 13, 2021 | 0 komentářů

V létě nabízí skvostné výhledy, jejich pravou atmosféru si ale užijete, až napadne hromada sněhu. Česká pohoří lákají turisty z celého světa, máme se čím chlubit. Zkuste se přesvědčit sami, vybrali jsme tři místa, která musíte vidět!

Za okny není tolik sněhu, kolik jste si letošní zimu představovali? Počasí umí s plány pořádně zamávat, ale víte, jak to je – když se dole mračí, na horách se směje. Aby byl seznam doporučení skutečně praktický, rozhodli jsme se vybrat především místa, ke kterým vedou skvělé cesty, jsou bezpečné a odvděčí se také množstvím chat na zahřátí. Tahle zima bude stát za to.

Lysá hora – královna Moravskoslezských Beskyd

 

Začneme místem, které možná nepatří mezi úplně nejznámější, ale rozhodně se má čím chlubit. Lysá hora (1344 m.n.m.) se nachází zhruba 4 km severovýchodně od zimního střediska Rokytnice nad Jizerou. Do výšky 1310 m lze vystoupat lanovkou, ovšem více si užijete procházku po krásné zpevněné cestě. Kde ji zakončíte? U vysílače v obležení horských chat, které nabídnout teplý čaj i ubytování.

 

Zdroj: Fotografie od uživatele Jan Kopřiva ze služby Pexels

 

Praděd – na úpatí Jeseníků v teple rozhledny

 

Photo by Alessandro Venturi on Unsplash

Pokud vás fascinuje ledovcový profil doplněný o skalnaté vrcholky, pak budete toto středisko v Dolomitech milovat. Mimochodem, věděli jste, že Dolomity získaly ocenění světového dědictví UNESCO? A sem můžete zajet lyžovat!

Nad městem se tyčí pětice vrcholků, které dávají celému sportování kulisu jako z pohádky. Najdete tu nejméně tři desítky vleků a kupu hotelů s výjimečnými službami. Sjezdovky jsou vhodné především pro začínající a středně pokročilé lyžaře. Ovšem na své si přijdou také zkušení lyžaři a to především na sjezdovce Olympia, která v roce 2019 hostila Světový pohár v alpském lyžování žen.

Sněžka – majestátní Krkonoše jako na dlani

Rozhodně nemůžeme ze seznamu vynechat také asi nejznámější vrchol v Čechách. Na Sněžku (1603 m.n.m.) vede také lanovka, ale opět doporučujeme z Pece pod Sněžkou absolvovat celý výstup. Nahoře vás čeká kromě radosti ze sebe samých také teplá polévka a výhledy na pohoří Krkonoš. Stejně jako oba předcházející výlety, i tento je poměrně jednoduchý a zvládnou ho také horští začátečníci.

Nakonec trošku vážně. Horská turistika v Česku je v zimě naprosto skvělý zážitek, ale může být také nebezpečná. Každým rokem se stává, že někdo přecení své síly a odbočí mimo vyznačené trasy. To vůbec nezkoušejte a hlavně se pro každý případ pořádně oblečte a do batohu přibalte i další vrstvu – lepší mít navíc, než méně. Myslete na to, že jdete do hor, ne do obchodu.

 

Nezbývá než popřát, ať si výlet pořádně užijete. Do komentářů nám klidně napište i další tipy, ať se můžeme vzájemně inspirovat.

S láskou napsali a zveřejnili tým >>

Tipy

Ubytování

Zájezdy

Tipy a rady

Inspirace 

FC Barcelona

FC Barcelona

Fútbol Club Barcelona, jak se správně nazývá, patří mezi nejznámější fotbalové kluby na světě. Známý španělský klub doprovázejí nejen obrovské úspěchy a vítězství na fotbalovém hřišti, ale také mnoho skandálů. Klub je znám především pro útočnou hru. Tým je součástí...

Park Güell

Park Güell

Chystáte-li se do Barcelony? Pak si rozhodně nenechte ujít návštěvu rozlehlého parku, který představuje jednu z nejvíce zelených ploch tohoto španělského města. Kromě zeleně zde můžete obdivovat přenádherné květiny a velké množství kamenných skulptur. Park naleznete...

Evropské ostrovy 3. díl – Řecké ostrovy a Kypr

Evropské ostrovy 3. díl – Řecké ostrovy a Kypr

Řecké ostrovy i Kypr jsou velice oblíbenými a známými destinacemi. Řecké ostrovy však nejsou pouze Zakynthos, Santorini, Mykonos nebo Rhodos, ale ostrovů a ostrůvků je tu více než 3000 a je tedy rozhodně co objevovat. Řecké ostrovy K nejkrásnějším jižně položeným...

Share This