audioknihy

7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

autor: | Říj 1, 2023 | 0 komentářů

V autě, v letadle, cestou do práce nebo na pláži. Poslechněte si jedny z nejoblíbenějších cestovatelských audioknih. Ať už vás lákají spíše inspirativní příběhy, dechberoucí zážitky nebo poučné informace, těchto 7 audioknih si zamiluje každý cestovatel! Která láká vás? 

Zaposlouchat se například můžete do audioknihy DobroDruhům od Terezy Ramba, Pěšky mezi buddhisty a komunisty od Ladislava Zibury nebo se třeba můžete vzdělávat díky audioknize Začátečník na cestách s anglickými frázemi, bez nichž se na cestách neobejdete. 

Mezi světy 

Nechte se z rozhlasu, kde je Lucie Výborná jako doma, přenést do mrazivé Antarktidy, na vrcholky hor, na sluncem zalitou Havaj nebo třeba mezi české vojáky do Afghánistánu. Mezi světy je kniha o štěstí, které Lucie prožila 4 000 metrů nad zemí, o místech, která jí přirostla k srdci, o mrznoucích prstech i o zcela osvobozujícím smíchu a momentech prozření.

Ukázka knihy

Začátečník na cestách – procvičování angličtiny 

V audioknize Začátečník na cestách poslechem, opakováním, překládáním a hlavně mluvením procvičíte všechny anglické fráze a pojmy, které se vám během cestování budou zaručeně hodit. Aneb víte, jak komunikovat s cizinci na základní úrovni, domluvit se s hotelovou recepční či pracovníkem letiště? 

Osm hor 

Nechte se díky knize Osm hor přenést na místa, kde jsou vrcholy zcela bílé a obloha nezvykle modrá. Zaposlouchejte se, jak hory vnímá Paolo Cognetti, pro kterého se staly zcela osudnými. Pozor, může se stát, že si vás díky tomuto poslechu hory zcela podmaní. Čte Pavel Batěk.

Stezka Českem

Kniha Stezka Českem od Martina Úbla a jeho přátel popisuje vůbec první oficiální přechod po hranicích republiky. Pocit dobrodružství a radosti při poslechu této audioknihy zaručen. Čte Ivana Bártová a Ondřej Novák.

Tereza Ramba: DobroDruhům

Poslechněte si příběh herečky Terezy Ramba, která za dva roky navštívila dvacet zemí, rozepsala se o svých známých i nečekaných podobách a nyní vše i namluvila. Možná budete překvapeni, jak moc inspirující jsou Tereziny zážitky. Ne nadarmo Tereza pojmenovala svou knihu DobroDruhům. 

Pěšky mezi buddhisty a komunisty

O knihách excentrického poutníka Ladislava Zibury slyšel zřejmě každý. Teď máte navíc možnost si jeho vlastním hlasem poslechnout jednu z těch nejčtenějších, Pěšky mezi buddhisty a komunisty, která je svědectvím o nadhledu a lehkosti, s nimiž lze ke světu přistupovat.

Pouští a pralesem

Láká vás dobrodružství? Vyrazte společně se Staškem, Nelou a dalšími hrdiny známého románu do samotného nitra středoafrické džungle. Kniha Pouští a pralesem (Henryk Sienkiewicz) je ikonou, kterou byl si měl alespoň jednou v životě přečíst či poslechnout každý milovník cestování.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

7 tipů na výlety s dětmi v zimě

7 tipů na výlety s dětmi v zimě

Užijte si den s dětmi na maximum i v zimě. Máme pro vás 7 tipů na místa, která jsou jako dělaná pro jednodenní rodinný výlety. Najdete mezi nimi nenáročné procházky v přírodě, návštěvu samotného Ježíška, výlety do skal i řešení na dny, kdy počasí venkovním aktivitám...

Share This