Bruggy: Benátky severu

autor: | Říj 28, 2021 | 0 komentářů

Bruggy, podobně jako známější italské Benátky, jsou protkané sítí kanálů z řeky Reie. Bruggy se však nachází na severozápadu Belgie ve Flandrech, asi 16 km jižně od Zeebrugge. Historické centrum je součástí světové dědictví UNESCO a to plným právem. Vzhled historického centra se za staletí příliš nezměnil. Díky své zachovalé architektuře, a zejména díky četným gotickým stavbám, si každý připadá, že je zpět ve středověku.

 

Historie města s bohatou kulturou

Bruggy byly osídlené již v dobách pravěku. První opevnění, která souvisela s dnešní podobou, byla však postavena až Juliem Caesarem, aby byla chráněna pobřežní oblast před piráty.

Rozšíření se město dočká až ve 13.století, kdy vznikly známé kanály a město se stalo oblíbeným vyhledávaným obchodním centrem. Obchodovalo se především s vlnou, tkaninami a pepřem.

V 19. století se stalo jednou z prvních turistických destinací na světě, které přitahovaly bohaté britské a francouzské turisty. V roce 1909 mělo město v provozu sdružení s názvem „Bruges Forward: Society to Improve Tourism“.

Přístav Zeebrugge byl postaven v roce 1907. Němci ho využívali pro své ponorky v první světové válce. V roce 1970 a začátku roku 1980 a stal se jedním z většiny evropských významných i moderních přístavišť.

 

 

Co rozhodně v Bruggy navštívit?

  • Historické centrum – časem nedotčené historické centrum je od roku 2000 na seznamu světového dědictví UNESCO. Historické centrum je považováno za jeden z nejlépe zachovaných příkladů středověkého evropského osídlení. Udělejte si čas na procházky po dlážděných stezkách nebo na projížďku lodí po kanálech, které vedou ke gotickým a neogotickým budovám, které tvoří toto historické město.
  • Rozenhoedkaai – Považováno za jednu z nejfotografovanějších oblastí v Bruggy, Rozenhoedkaai nebo Nábřeží růžence, je malebné místo, kde se setkávají kanály Dijver a Groenerei. Relaxujte a užívejte si nádherné kanály, krásné staré budovy a kouzelné bary.
  • Pivovar De Halve Maan – S historií, která sahá až do 16. století, je pivovar De Halve Maan rodinným podnikem, který vaří městské pivo Bruggy-Brugse Zot-silně chutnající, vysoce kvašený nápoj. Pivovar má také podzemní potrubí, které přepravuje pivo z pivovaru do své stáčírny na předměstí. 

Author foto >> https://pixabay.com/users/pixel2013-2364555/ 

 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 tipů, co vidět v Malmö 

7 tipů, co vidět v Malmö 

Třetí největší město Švédska ležící na jihu země v regionu Scania. To je Malmö, které omývají vody Øresundské úžiny oddělující Švédsko od Dánska. Mnozí tak mohou Malmö znát ve spojení s Øresundským mostem vedoucí přes Øresund až do Kodaně. Malmö toho však nabízí...

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská městská část Kastrup leží v jižní části Kodaně, konkrétně na ostrově Amager. Pokud byste ji chtěli navštívit, museli byste se vydat na východní pobřeží ostrova, do obce Tårnby. Tato městská část je známá především díky zdejšímu mezinárodnímu letišti, které...

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Pevnost Wisłoujście je historická stavba, která stojí u ústí řeky Visly do Baltského moře. Tato pevnost byla postavena v 15. století jako obranné dílo proti nepřátelským lodím. V průběhu staletí sloužila jako vojenská základna, ale také jako muzeum a dnes je jednou z...

Share This