Vyberte stránku

Bruggy: Benátky severu

autor: | Říj 28, 2021 | 0 komentářů

Bruggy, podobně jako známější italské Benátky, jsou protkané sítí kanálů z řeky Reie. Bruggy se však nachází na severozápadu Belgie ve Flandrech, asi 16 km jižně od Zeebrugge. Historické centrum je součástí světové dědictví UNESCO a to plným právem. Vzhled historického centra se za staletí příliš nezměnil. Díky své zachovalé architektuře, a zejména díky četným gotickým stavbám, si každý připadá, že je zpět ve středověku.

Historie města s bohatou kulturou

Bruggy byly osídlené již v dobách pravěku. První opevnění, která souvisela s dnešní podobou, byla však postavena až Juliem Caesarem, aby byla chráněna pobřežní oblast před piráty.

Rozšíření se město dočká až ve 13.století, kdy vznikly známé kanály a město se stalo oblíbeným vyhledávaným obchodním centrem. Obchodovalo se především s vlnou, tkaninami a pepřem.

V 19. století se stalo jednou z prvních turistických destinací na světě, které přitahovaly bohaté britské a francouzské turisty. V roce 1909 mělo město v provozu sdružení s názvem „Bruges Forward: Society to Improve Tourism“.

Přístav Zeebrugge byl postaven v roce 1907. Němci ho využívali pro své ponorky v první světové válce. V roce 1970 a začátku roku 1980 a stal se jedním z většiny evropských významných i moderních přístavišť.

Co rozhodně v Bruggy navštívit?

  • Historické centrum – časem nedotčené historické centrum je od roku 2000 na seznamu světového dědictví UNESCO. Historické centrum je považováno za jeden z nejlépe zachovaných příkladů středověkého evropského osídlení. Udělejte si čas na procházky po dlážděných stezkách nebo na projížďku lodí po kanálech, které vedou ke gotickým a neogotickým budovám, které tvoří toto historické město.
  • Rozenhoedkaai – Považováno za jednu z nejfotografovanějších oblastí v Bruggy, Rozenhoedkaai nebo Nábřeží růžence, je malebné místo, kde se setkávají kanály Dijver a Groenerei. Relaxujte a užívejte si nádherné kanály, krásné staré budovy a kouzelné bary.
  • Pivovar De Halve Maan – S historií, která sahá až do 16. století, je pivovar De Halve Maan rodinným podnikem, který vaří městské pivo Bruggy-Brugse Zot-silně chutnající, vysoce kvašený nápoj. Pivovar má také podzemní potrubí, které přepravuje pivo z pivovaru do své stáčírny na předměstí. 

Author foto >> https://pixabay.com/users/pixel2013-2364555/ 

 

Share This