Existuje mnoho důvodů, proč alespoň jednou za život navštívit Španělsko

autor: | Pro 9, 2021 | 0 komentářů

Španělsko je natolik různorodou zemí, že má téměř vše, co si může cestovatel nebo turista přát. Rozmanitá krajina, pláže, exotická kuchyně a bohatá historie a také pozoruhodná architektura a dechberoucí muzea.

Španělsko je zemí, kde si na své přijdou jak vyznači akční dovolené, i nadšenci relaxačního odpočinku.

Úžasná krajina

Španělsko je vyhledávané především pro dlouhé pláže a příjemné sluneční podnebí, ovšem je také zemí s rozmanitou krajinou. Hory Španělska jsou majestátní, od severních Pyrenejí a Picos de Europa až po Sierra Nevada na jihu (domov nejjižnějšího lyžařského střediska Evropy).

Španělská poušť Cabo de Gata v Almeríi je místem, kde se natáčejí hollywoodské westerny.

Adrenalin a dobrodružství

Španělsko se pyšní nejděsivější stezkou na světě. Pokud toužíte po adrenalinu, vyzkoušejte zipline mezi Španělskem a Portugalskem.

Severní pobřeží Španělska je rájem surfařů, opačný konec země vyhledávají nadšenci lyžování a snowboardingu.

Bohatá historie

Od své bohaté maurské minulosti a postavení světové supervelmoci během Zlatého věku až po hrůzy španělské občanské války, diktatury a úspěšného návratu země k demokracii, Španělsko má fascinující historii, která je dobře zachována v jeho budovách a muzeích. Při návštěvě mešity v Córdobě, jedné z nejlepších ukázek maurské architektury na světě, získáte skutečný pocit síly a kreativity španělských islámských vládců a bohatého dědictví, které modernímu Španělsku udělili.

Úchvatné španělské ostrovy

Španělsko je domovem několika krásných ostrovů, od party ostrova Ibiza a sopečné krajiny Tenerife až po poklidnou Menorcu a Graciosu na Kanárských ostrovech, kde jsou ulice celé z písku. Baleárské ostrovy a Kanárské ostrovy přitahují každoročně miliony turistů díky svým plážím, neuvěřitelnému počasí a přátelským místním obyvatelům.

Foto >> https://pixabay.com/users/pcjvdwiel-10362389/ 

 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Starý přístav Nyvhaven, nejmalebnější kodaňská místa

Starý přístav Nyvhaven, nejmalebnější kodaňská místa

Kodaň je nejen hlavním městem Dánska, ale také místem, kde se nachází ikonický a malebný přístav Nyvhaven. Historický přístav je oblíbeným cílem turistů, které lákají malebné barevné domy, příjemné prostředí a pohled na plachetnice. Pokud zavítáte do dánského hlavního...

7 tipů na výlety Málaga

7 tipů na výlety Málaga

Chcete poznat to nejlepší ze španělské kultury? Pak pro vás Málaga bude tou nejlepší destinací. Těšit se zde můžete na nádherné pláže, vynikající kuchyni i bohatou historii. Která místa zde skutečně stojí za to vidět?Tipy na výlety v Malaze I když se Málaga neřadí...

7 tipů na výlety na ostrově Kefalonia

7 tipů na výlety na ostrově Kefalonia

Kefalonia je považovaná za vůbec nejkouzelnější ze všech Jónských ostrovů. Voňavé středomořské dubové lesy, hornaté vnitrozemí poseté divokými loukami, malebné zátoky a vinice jistě učarují i vám. Jaká místa stojí za to navštívit, pokud se na ostrov Kefalonia...

Share This