Vyberte stránku

Existuje mnoho důvodů, proč alespoň jednou za život navštívit Španělsko

autor: | Pro 9, 2021 | 0 komentářů

Španělsko je natolik různorodou zemí, že má téměř vše, co si může cestovatel nebo turista přát. Rozmanitá krajina, pláže, exotická kuchyně a bohatá historie a také pozoruhodná architektura a dechberoucí muzea.

Španělsko je zemí, kde si na své přijdou jak vyznači akční dovolené, i nadšenci relaxačního odpočinku.

Úžasná krajina

Španělsko je vyhledávané především pro dlouhé pláže a příjemné sluneční podnebí, ovšem je také zemí s rozmanitou krajinou. Hory Španělska jsou majestátní, od severních Pyrenejí a Picos de Europa až po Sierra Nevada na jihu (domov nejjižnějšího lyžařského střediska Evropy).

Španělská poušť Cabo de Gata v Almeríi je místem, kde se natáčejí hollywoodské westerny.

Adrenalin a dobrodružství

Španělsko se pyšní nejděsivější stezkou na světě. Pokud toužíte po adrenalinu, vyzkoušejte zipline mezi Španělskem a Portugalskem.

Severní pobřeží Španělska je rájem surfařů, opačný konec země vyhledávají nadšenci lyžování a snowboardingu.

Bohatá historie

Od své bohaté maurské minulosti a postavení světové supervelmoci během Zlatého věku až po hrůzy španělské občanské války, diktatury a úspěšného návratu země k demokracii, Španělsko má fascinující historii, která je dobře zachována v jeho budovách a muzeích. Při návštěvě mešity v Córdobě, jedné z nejlepších ukázek maurské architektury na světě, získáte skutečný pocit síly a kreativity španělských islámských vládců a bohatého dědictví, které modernímu Španělsku udělili.

Úchvatné španělské ostrovy

Španělsko je domovem několika krásných ostrovů, od party ostrova Ibiza a sopečné krajiny Tenerife až po poklidnou Menorcu a Graciosu na Kanárských ostrovech, kde jsou ulice celé z písku. Baleárské ostrovy a Kanárské ostrovy přitahují každoročně miliony turistů díky svým plážím, neuvěřitelnému počasí a přátelským místním obyvatelům.

Foto >> https://pixabay.com/users/pcjvdwiel-10362389/ 

 

Share This