Jak ušetřit na cestování? Tipy pro nejlepší last minute zájezdy

autor: | Čvn 17, 2023

Cestování je záliba mnohých z nás, ať už jde o objevování nových kultur, relaxaci nebo hledání dobrodružství. Jedním z nejlepších způsobů, jak cestovat za méně peněz, jsou last minute zájezdy. Jak ale těchto nabídek efektivně využít? Ponořme se do detailů.

Co to znamená „Last Minute zájezd“?

Last minute zájezdy jsou nabídky na dovolenou, které se prodávají na poslední chvíli, obvykle několik dní až hodin před plánovaným odjezdem. Cestovní agentury tyto zájezdy nabízí za snížené ceny, aby obsadily zbývající volná místa v letadlech a hotelech. Přestože mohou být výběrově omezené, mají tu výhodu, že mohou výrazně snížit náklady na vaši dovolenou.

Proč se rozhodnout pro Last Minute zájezdy?

Hlavním lákadlem last minute zájezdů je potenciální úspora peněz. Může se stát, že se na luxusní dovolenou dostanete za zlomek ceny, kterou byste normálně zaplatili. 

Je však důležité brát v úvahu také nutnost rychlého rozhodnutí, neboť se vždy jedná jen o několik posledních míst, která se velmi rychle vyprodají.

Při výběru vám mohou velmi pomoci průvodci destinacemi, či recenze hotelů.

Jak sehnat nejlevnější Last Minute Zájezdy?

Hledání nejlepších last minute nabídek vyžaduje trpělivost a pravidelné sledování dostupných nabídek. Nejprve si stanovte, jaký typ dovolené preferujete a co od ní očekáváte. Následně sledujte webové stránky cestovních kanceláří a porovnávejte ceny. 

Existují i stránky, které zlevněné last minute zájezdy hlídají za vás. Tou nejpopulárnější je Levnocestovani.cz.

Rady pro rezervaci Last Minute Zájezdů

Při rezervaci last minute zájezdu je důležité být flexibilní, rychlý a rozhodný. Jakmile narazíte na dobrou nabídku, buďte připraveni ji okamžitě rezervovat. Většina last minute zájezdů vyžaduje okamžitou platbu.

Ačkoliv last minute zájezdy přinášejí některé omezení, mohou být skvělým způsobem, jak ušetřit peníze a prozkoumat svět. S pomocí webů, jako je Levnocestovani.cz, můžete snadno najít, porovnat a vybrat nabídku, která je pro vás ideální.

Foto: Autor/ka fotografie: Porapak Apichodilok: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/obloha-ruka-zeme-cestovani-346885/

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

V autě, v letadle, cestou do práce nebo na pláži. Poslechněte si jedny z nejoblíbenějších cestovatelských audioknih. Ať už vás lákají spíše inspirativní příběhy, dechberoucí zážitky nebo poučné informace, těchto 7 audioknih si zamiluje každý cestovatel! Která láká...

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli se nachází v samém centru dánské metropole Kodaň, přímo proti hlavnímu vlakovému nádraží. Byl založený již v roce 1843 a i v současné době se těší velké oblibě. Můžete do něj zavítat v období od dubna do září a pak v čase Halloweenu nebo o...

Pivovar Carlsberg

Pivovar Carlsberg

První pivovar této značky založil počátkem 19. století Jacob Christian Jacobson. Ten se inspiroval v Německu. Odsud si přivezl neocenitelné zkušenosti a čistý kmen kvasnic. Ty pak byly použity k výrobě prvního dánského piva. Carlsberg patří v současné době mezi...

Share This