Legendární nůž Mikov rybička

autor: | Led 16, 2022 | 0 komentářů

Legendární nůž Mikov rybička, nůž vhodný na cesty

 

Legendární nůž Mikow rybička je navždy spjat s dobou minulou. Jen málokteré „Husákovo dítě“ neví, jak nutné bylo „rybičku“ vlastnit. Téměř každý pionýr měl svou vlastní rybičku a byl IN. Dnešním mladým se to již může zdát úsměvné, ale rybička má na trhu své místo i dnes.

 

Dodnes se neví, kdo dal rybičce legendární tvar

Společnost Mikov s.r.o. produkuje nožířské výrobky již od 18. století. Mikov proslavil již tehdy Mikulášovice, německy Nixdorf, a své pověsti výrobce proslulého výrobce dělá čest dodnes.

Ačkoli se sortiment přizpůsobuje poptávce a módním trendům, legendární rybička nikdy z výroby vyřazena nebyla. Dnes se dokonce vyrábí i sběratelské série.

Původce rybičky nikdy odhalen nebyl. Předpokládá se, že ji poprvé vyrobil zaměstnanec firmy Mikov jen ze srandy a nikdo nečekal, že si získá tak obrovskou oblibu.

Celkový počet vyrobených rybiček není znám

Jak už jsme výše zmiňovali, rybička zažila největší boom v dobách komunismu a asi není potřeba připomínat, že tehdejší režim si na zachování archivů příliš nepotrpěl. Ne jinak tomu bylo i s archivem společnosti Mikov. Počet vyrobených rybiček se tak zřejmě nikdy nedozvíme.

V dnešní době se vyrábí 30-50 000 rybiček za rok, v číslech nejsou však uvedené sběratelské edice a vylepšené verze (pozlacená a stříbrná s damaškovou čepelí), za které si notně připlatíte.

Česko je největším odběratelem, vyváží se jen část

Pokud ukážete rybičku v USA, neuvěří vlastním očím. Rybička se v USA prodává jako rarita. Do Austrálie se rybička vyváží jako potřeba pro rybáře. Asi nikoho nepřekvapí, že nejvíce známá je rybička v Rusku.

Sběratelské série slaví úspěch

Ačkoli není cena sběratelských sérií nízká, vždy si zájemce najde. Jejich úspěch natolik vysoký, že jsou vždy vyprodané. Pro srovnání: obyčejná rybička stojí přibližně kolem 90 CZK, stříbrná rybička ze sběratelské série vyjde na 12 000 CZK.

Nože Mikov můžete zakoupit zde >> https://www.ynaradi.cz/noze

 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Sóller

Sóller

Na severozápadě Mallorky, v údolí pomerančů, se nachází autentické město Sóller. Modernistické město město má bohatou historii, nejen to vede spoustu turistů k jeho návštěvě.  Město Sóller zbohatlo díky bohatým citrusovým hájům v údolí. V 19. století, kdy byla oblast...

7 tipů, co určitě vidět v Gdaňsku

7 tipů, co určitě vidět v Gdaňsku

Gdaňsk se řadí mezi jedno z nejstarších, a zároveň největších polských měst. Oblíbené je především mezi turisty, kteří se chtějí vydat k moři, ale nechtějí cestovat příliš daleko. Co stojí za to v Gdaňsku určitě vidět? 7 míst, které navštívit v Gdaňsku Jelikož město...

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca je přístav na známém španělském ostrově Mallorca. Nachází se na jižním pobřeží ostrova v Zátoce Palem. Přístavní město je celkem velké, při sčítání lidu v roce 2008 měla celá metropolitní oblast 490 000 obyvatel. Polovinu obyvatel na Mallorce tvoří...

Share This