Letiště palma de mallorca

Letiště Palma de Mallorca

autor: | Říj 23, 2022 | 0 komentářů

Palma de Mallorca je přístavní a zároveň i hlavní město ostrova Mallorca, který se rozkládá ve Středozemním moři. Ostrov patří Španělsku. Město se nachází v jižní části ostrova. Je součástí Zátoky Palem. Nedaleko města se rozkládá mezinárodní letiště Son Sant Joan. Patří mezi nejvíce vytížená španělská letiště. Podle počtu odbavených cestujících je třetí v pořadí.

Otevřeno bylo v roce 1934 a v současné době disponuje dvěma asfaltovými ranvejemi. Vzletové a přistávací dráhy má společné s leteckou vojenskou základnou, která sídlí v jeho blízkosti.

Během sezóny odbavuje velké množství turistů, které je srovnatelné s letištěm Gatwick v Londýně. Maximální teoretická kapacita letiště se pohybuje k 1 600 vzletům a přistáním za 24 hodin.

Letištní služby

Na letišti naleznete širokou škálu restaurací a obchodů, které jsou otevřené nepřetržitě. Občerstvení nabízejí fast-foody i klasické restaurace. Na letišti funguje zdarma i připojení Wi-Fi, které nemá časové omezení.

  Letiště palma de mallorca
  • Doprava na/z letiště

   Nabízí se hned několik možností – půjčení automobilu, taxi služba nebo autobus.

   Zapůjčení automobilu není problém, protože přímo na letišti má pobočku hned několik autopůjčoven. Jejich centrum se nachází nedaleko terminálu. Ceny zapůjčení jsou odlišné, podle sezóny. Nejdražší jsou samozřejmě v letním období.

   Do nejbližších měst se dostanete také autobusem. Autobusová zastávka se nachází nedaleko příletové haly. Do centra hlavního města trvá cesta asi 25 minut a autobusy odjíždějí každou čtvrt hodinu. Jízdenky si můžete zakoupit v automatu umístěném na zastávce. Poslední možností je využití taxi služby. Tady jsou ceny pevně dané.

   Letištní hotely

   Pokud přilétáte nebo odlétáte v pozdních či velmi brzkých hodinách a nechcete hned řešit dopravu, na letišti bohužel žádný hotel nenajdete. Nejbližší je vzdálený 1,5 kilometru. Výhodou je levnější sazba u taxislužby.

  Více o ostrově Mallorca: https://tripradar.cz/mallorca/

   

  Cestování po Mallorce 2022 | Palma de Mallorca, Manacor, Porto cristo, a mnoho dalšího. Mallorca vás svojí barevností okouzlí. 

  Ubytování na Mallorce

  Na Mallorce jsou nejrůznější možnosti ubytování: Více ZDE

  Zájezdy na Mallorcu

  Letenky na Mallorcu

  Letenky na Mallorcu: Více ZDE

  Autobusová doprava na Mallorce

  Na Mallorce je velice rozsáhlá síť autobusů. Tedy se zde můžete velice příjemně pohybovat autobuse. Trasy a více o jízdném najdete zde: https://www.emtpalma.cat/en/home 

  Webkamery na Mallorce

  Chcete se podívat na Mallorcu pomocí webamery? zde jich najdete více jak 13. https://www.palma.co.uk/webcam.php 

  Mallorca mapa

  S láskou napsali a zveřejnili tým

  Tipy

  Inspirace 

  Casa Mila Barcelona

  Casa Mila Barcelona

  Také je známá pod názvem La Pedrera. Jedná se o budovu známého architekta Antonia Gaudího, kterou naleznete ve španělské Barceloně, na Paseig de Gracia. Výstavba budovy Její výstavba probíhala v letech 1906 – 1910. Charakteristické jsou pro ní secese s prvky španělské...

  ZOO Berlín – nejstarší zahrada v Německu

  ZOO Berlín – nejstarší zahrada v Německu

  ZOO Berlín je nejen nejstarší a nejnavštěvovanější ZOO v Německu, ale také druhově nejbohatší na světě. Byla otevřena v srpnu 1844 a je to nejstarší zoologická zahrada v Německu. Ještě jedním prvenstvím se může chlubit – patří k největším na světě co se týká počtu...

  Tipy na výlety na Zakynthosu

  Tipy na výlety na Zakynthosu

  Tyrkysově zbarvené moře, bělostné pláže, mořské želvy, majáky, tajemné jeskyně i vraky lodí. To vše a mnohem víc vám nabízí Zakynthos, třetí největší ostrov v Jónském moři. Pokud se sem plánujete také vydat, připravili jsme si pro vás 7 míst, která rozhodně stojí za...

  Share This