Letiště palma de mallorca

Letiště Palma de Mallorca

autor: | Říj 23, 2022 | 0 komentářů

Palma de Mallorca je přístavní a zároveň i hlavní město ostrova Mallorca, který se rozkládá ve Středozemním moři. Ostrov patří Španělsku. Město se nachází v jižní části ostrova. Je součástí Zátoky Palem. Nedaleko města se rozkládá mezinárodní letiště Son Sant Joan. Patří mezi nejvíce vytížená španělská letiště. Podle počtu odbavených cestujících je třetí v pořadí.

Otevřeno bylo v roce 1934 a v současné době disponuje dvěma asfaltovými ranvejemi. Vzletové a přistávací dráhy má společné s leteckou vojenskou základnou, která sídlí v jeho blízkosti.

Během sezóny odbavuje velké množství turistů, které je srovnatelné s letištěm Gatwick v Londýně. Maximální teoretická kapacita letiště se pohybuje k 1 600 vzletům a přistáním za 24 hodin.

Letištní služby

Na letišti naleznete širokou škálu restaurací a obchodů, které jsou otevřené nepřetržitě. Občerstvení nabízejí fast-foody i klasické restaurace. Na letišti funguje zdarma i připojení Wi-Fi, které nemá časové omezení.

  Letiště palma de mallorca
  • Doprava na/z letiště

   Nabízí se hned několik možností – půjčení automobilu, taxi služba nebo autobus.

   Zapůjčení automobilu není problém, protože přímo na letišti má pobočku hned několik autopůjčoven. Jejich centrum se nachází nedaleko terminálu. Ceny zapůjčení jsou odlišné, podle sezóny. Nejdražší jsou samozřejmě v letním období.

   Do nejbližších měst se dostanete také autobusem. Autobusová zastávka se nachází nedaleko příletové haly. Do centra hlavního města trvá cesta asi 25 minut a autobusy odjíždějí každou čtvrt hodinu. Jízdenky si můžete zakoupit v automatu umístěném na zastávce. Poslední možností je využití taxi služby. Tady jsou ceny pevně dané.

   Letištní hotely

   Pokud přilétáte nebo odlétáte v pozdních či velmi brzkých hodinách a nechcete hned řešit dopravu, na letišti bohužel žádný hotel nenajdete. Nejbližší je vzdálený 1,5 kilometru. Výhodou je levnější sazba u taxislužby.

  Více o ostrově Mallorca: https://tripradar.cz/mallorca/

   

  Cestování po Mallorce 2022 | Palma de Mallorca, Manacor, Porto cristo, a mnoho dalšího. Mallorca vás svojí barevností okouzlí. 

  Ubytování na Mallorce

  Na Mallorce jsou nejrůznější možnosti ubytování: Více ZDE

  Zájezdy na Mallorcu

  Letenky na Mallorcu

  Letenky na Mallorcu: Více ZDE

  Autobusová doprava na Mallorce

  Na Mallorce je velice rozsáhlá síť autobusů. Tedy se zde můžete velice příjemně pohybovat autobuse. Trasy a více o jízdném najdete zde: https://www.emtpalma.cat/en/home 

  Webkamery na Mallorce

  Chcete se podívat na Mallorcu pomocí webamery? zde jich najdete více jak 13. https://www.palma.co.uk/webcam.php 

  Mallorca mapa

  S láskou napsali a zveřejnili tým

  Tipy

  Inspirace 

  Pláž Xigia Zakynthos

  Pláž Xigia Zakynthos

  Pláže Xigia jsou cítit již na metry daleko. A to hlavně díky sirným pramenům, které tu vyvěrají. Kromě typického zápachu sirné prameny ovlivňují také barvu vody, což však nemá na koupání žádný negativní vliv. Naopak. Díky vysokému obsahu síry je zde koupání vhodné i z...

  Stockholm: Prozkoumejte kouzlo švédské metropole

  Stockholm: Prozkoumejte kouzlo švédské metropole

  Ne nadarmo se mu přezdívá Benátky severu. Nejenže totiž Stockholm nabízí vše od krásných památek až po muzeum slavné pop kapely, ale všudypřítomná zeleň a vodní plochy zajistí, že se budete cítit jako v ráji. Co navštívit ve Stockohlmu, pokud se sem vydáte? ...

  Město Granada

  Město Granada

  Granada je právem nejnavštěvovanějším místem v Andalusii. A to hlavně díky své bohaté historii a krásným památkám. Jestli se do Granady plánujete vydat, máme pro vás několik tipů. Aneb kdy vyrazit do Granady, co zde navštívit a kde se ubytovat? Granadu navštivte na...

  Share This