Lyžování rakousko

Nejlepší lyžařská střediska Rakousko

autor: | Zář 1, 2023

Rakousko je právem považováno za místo s nejkrásnějšími lyžařskými středisky a bohatými možnostmi pro zimní radovánky i další vyžití. Pokud se plánujete do Rakouska vydat, připravili jsme si pro vás tipy na 5 míst, které si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Těšit se můžete na stovky a stovky kilometrů sjezdovek, rodinné tyrolské restaurace s tradičními pokrmy, lákavé bary, horské chaty s výhledy na velkolepou alpskou scenérii i bobové dráhy nebo třeba atrakci zvanou Skyswing. 

5 oblíbených rakouských lyžařských středisek 

Rakouské Alpy jsou doslova protkané prvotřídními lyžařskými středisky. K dispozici jsou tu rodinám, párům i všem singles nekonečné kilometry sjezdovek – od obrovských svahů pokrytých prašanem až po široké a zasněžené sjezdovky olympijské úrovně. Ať už se ovšem v Rakousku vydáte lyžovat kamkoliv, vždy to bude stát za to. Určitě však doporučujeme zvážit návštěvu těchto 5 lyžařských středisek, které jsou podle nás vůbec nejlepší!

Lyžování rakousko

Ski Arlberg 

aarlbergPřes 300 km sjezdovek, které jsou propojeny 88 vleky. To je Ski Arlberg – největší rakouské lyžařské středisko. Nejrušnějším místem z celé oblasti je jednoznačně městečko Sankt Anton, které je často označováno jako kolébka alpského lyžování. Najdete zde sjezdovky pro lyžaře všech úrovní a také přímý přístup k oblasti s přibližně 200 km neupravených svahů. Ty jsou při čerstvé sněhové pokrývce doslova zimním rájem pro freestylové lyžování. Dále se zde můžete těšit na wellness centrum a legendární après-ski scénu díky barům, jako jsou např. Krazy Kanguruh či Mooserwirt. Cestujete s rodinou? Klidnější volbou pro vás budu pohodovější obce Lech a Zürs.

Nejlepší nabídky ubytování v této obasti >>

SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental 

Středisko SkiWelt se stejně jako předchozí Ski Arlberg považuje za jedno z nejrozsáhlejších na světě. Zahrnuje 9 malebných vesniček a může se pyšnit až 284 km dokonale upravených sjezdovek pro lyžaře všech kategorií. Čítá 21 sjezdovek a nabízí mnoho vyžití ve zdejším snowparku pro freestylery, kteří mohou zdolávat nejrůznější překážky a trénovat si skoky. Kromě svahu tu můžete vyrazit na osvětlenou bobovou dráhu, rodinné horské chaty nabízející občerstvení i domácí speciality nebo do vesničky s iglú. V noci se odtud dají krásně pozorovat hvězdy nebo si tu lze užít trochu zábavy na místních ledových večírcích.

Nejlepší nabídky ubytování v této obasti >>

Saalbach Hinterglemm

Pouhých 50 kilometrů od letiště v Salcburku můžete navštívit středisko Saalbach Hinterglemm s 270 km sjezdovek pro lyžaře i snowboardisty. Jedná se o další skutečný ráj zimních sportů. Najdete zde tradiční svahy pro klasické lyžování i širokou nabídku oblastí vyhrazených pro lyžaře všech věkových i výkonnostních skupin. Například v Nitro Snowpark si na své přijdou i úplní začátečníci, neboť zde nabízejí několik skoků a překážek, na kterých lze hravě otestovat své dovednosti. Dlouhý den na sjezdovkách ideálně zakončete v romantických horských chatách a pohodových restauracích, kde se servírují lahodné pinzgauské knedlíky se sýrem, domácí císařské trhance Kaiserschmarrn a jiné zdejší delikatesy!

Nejlepší nabídky ubytování v této obasti >>

Serfaus-Fiss-Ladis 

Dalším místem, které si jednoznačně zaslouží být zde zmíněno, je středisko Serfaus-Fiss-Ladis. Tato rozsáhlá lyžařská oblast se nachází na náhorní plošině nad tyrolským údolím řeky Innu ve staré kulturní krajině. Jde o oblíbenou destinaci pro rodiny. Není tomu tak jen díky velmi vyvážené nabídce sjezdovek, které jsou dohromady dlouhé přes 200 km, ale i díky zdejší sáňkařské dráze nebo atrakci Skyswing.
Vůbec nejoblíbenější jsou zvlněné sjezdovky s boulemi na severním svahu hory Fiss a široké modré sjezdovky na hoře Masnerkopf. Ve středisku nechybí ani možnost nočního lyžování, snowparky zaměřené na návštěvníky různých úrovní a trať s možností měření času, abyste si mohli se svými přáteli nebo rodinou poměřit síly a užít si mnoho zábavy.

Nejlepší nabídky ubytování v této obasti >>

Sölden 

Hledáte středisko, kde nikdy není nouze o dostatek sněhu? Kde je možnostsolden ubytování v blízkosti tří hor s více než 114 km sjezdovek? Navštivte Sölden! Všechny tři hory jsou zde propojeny ultramoderním systémem lanovek, takže je můžete v průběhu dne střídat podle svého gusta. V této oblasti najdete víc než dost modrých, červených i černých sjezdovek, a proto si na své přijde úplně každý. Kromě sjezdovek tu na vás čeká mnoho après-ski barů, díky kterým se nudit opravdu nebudete. Ujít byste si rozhodně neměli nechat ani pěší můstek s proskleným dnem trčící přes okraj skály na hoře Tiefenbach.

Nejlepší nabídky ubytování v této obasti >>

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

Kodaň, hlavní město Dánska, je turisty čím dál více vyhledávaným a navštěvovaným místem. Pokud se sem vydáte i vy, rozhodně nebudete litovat. Nejen, že se Kodaň řadí mezi nejbezpečnější města světa, ale navíc vás zde čeká nespočet nádherných míst, památek, výborných...

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

Krakov se právem řadí mezi nejnavštěvovanější města v Polsku. Má totiž příchozím turistům skutečně co nabídnout. Jedná se o krásné město na řece Visle, které je plné historických budov, krásných domů, náměstí s kostely, parků, romantických uliček, výborných restaurací...

Share This