Palma de Mallorca – co zde vidět? 7 míst, která nesmíte minout

autor: | Kvě 6, 2024

Palma de Mallorca je správní město Baleárských ostrovů a metropolí ostrova Mallorca. Nachází se na jihozápadě ostrova, přibližně 5 km od letiště. Ročně se sem řada turistů vydává nejen za nezapomenutelnou letní dovolenou, ale i za poznáním zdejších památek. Co tedy určitě nevynechat, pokud do města Palma de Mallorca také zavítáte?

7 nejkrásnějších míst ve městě Palma de Mallorca

Palma de Mallorca nabízí příchozím turistům spousty barů, kaváren, restaurací a samozřejmě i obchůdků se suvenýry. Jedná se o vyhlášenou destinaci pro letní dovolenou, neboť hlavní turistická sezona tu probíhá od května do října. Pyšnit se může zejména krásnými plážemi, průzračně čistou vodou a historickými památkami. Co dalšího můžete vidět, pokud město Palma de Mallorca navštívíte?

la sau

Katedrála La Seu 

Vůbec největší dominantou města je katedrála Panny Marie neboli katedrála La Seu. Její historie sahá až do roku 1230, kdy byl na ruinách arabské mešity položen první základní kámen. Dokončena však byla až v roce 1601. Dle pověstí ji nechal postavit král Jakub I. Dobyvatel, který slíbil bohům, že když vyvázne z bouře, jež ho zastihla během toho, co připlouval na Mallorcu, aby ji osvobodil od nadvlády Arabů, tak postaví chrám. A tak se taky stalo. Dodnes se jedná o jedno z nejvíce turistických míst celého ostrova.

Zájezdy na Mallorcu

la sau

Palác Almudaina 

Hned vedle dechberoucí katedrály La Seu pak naleznete palác Almudaina. Jedná se o maurský palác, který kdysi fungoval jako sídlo maurských vezírů, zatímco dnes zde sídlí historické muzeum s okouzlujícím trůnním sálem. Při pozorování tohoto historického skvostu si kromě čtyř věží všimněte také bronzové sochy archanděla Gabriela, která na celý palác dohlíží.

Hrad Bellver

Pokud se z města Palma de Mallorca vydáte přibližně 3 km směrem na západ, narazíte na majestátní hrad Bellver. Ten stojí na 112 metrů vysokém zalesněném kopci a byl vystavěn v gotickém stylu na začátku 14. století za vlády Jakuba II. Jedná se o jednu z mála gotických památek vystavěnou v kruhovém půdorysu. Kdysi zde sídlili mallorští panovníci, později se však hrad využíval především jako vojenské vězení a aktuálně tu naleznete rozsáhlé městské muzeum, odkud se vám naskytne ten nejkrásnější výhled na celé město i přístav.

Ubytování na Mallorce

Na Mallorce jsou nejrůznější možnosti ubytování: Více ZDE

Plaza Mayor 

Samotným centrem starého města je Plaza Mayor – obdélníkové náměstíčko, kde najdete nejrůznější stánky, bary a restaurace. Často se právě zde konají různé kulturní akce a odehrává se tu veškerý kulturní život města Palma de Mallorca.

Pekařství Forn Teatre 

Jen o málokterém pekařství se dá říct, že je světově proslulé. Město Palma de Mallorca jedno takové ukrývá. Nedaleko náměstí Plaza Mayor najdete pekařství Forn Teatre, které zde funguje již 100 let. Pokud budete mít chuť na Mallorce ochutnat něco typického, určitě se v tomto pekařství, jehož vchod s výlohou najdete na mnoha pohlednicích, zastavte.

palma akvarko

Akvárium Palma

Jste na Mallorce s dětmi? Tak v tom případě vám určitě nesmí uniknout druhé největší akvárium v Evropě. To se nachází přibližně deset kilometrů od metropole a pyšní se zhruba osmi tisíci vodními živočichy. Celkově areál tvoří 55 akvárií, jejichž celkový objem dosahuje až 5 milionů litrů slané vody. Pro děti od osmi let se zde navíc naskytuje skvělá možnost plavání s rejnoky.

promenada

Paseo Maritimo 

A pro milovníky vody tu máme ještě jeden tip. Podél městského přístavu se rozléhá krásná promenáda Paseo Maritimo, kde najdete řadu vyhlášených restaurací a barů. Zatímco přes den zde můžete jen tak sedět a pozorovat lesknoucí se hladinu vodu, po setmění se zde odehrává veškerý noční život.

Městská doprava v Palmě de Mallorca: Průvodce pro turisty

Palma, hlavní město Mallorky, se pyšní rozsáhlou sítí MHD, která zahrnuje autobusy a metro. Díky ní se snadno dostanete po celém městě i do okolních letovisek.

Autobusy EMT:

  • Síť tvoří cca 30 linek, které vás dovezou na všechna turistická místa i do letovisek El Arenal, Can Pastilla, Sant Augusti, Cala Major a Ses Illetes.
  • Hlavní linky jezdí v intervalu 10-15 minut od 5:00 do 23:30.
  • Noční dopravu zajišťují 4 speciální linky, které ovšem operují pouze v Palmě a do letovisek ani na letiště vás nezavezou.
  • Stáhněte si aplikaci EMT Palma, která vám usnadní vyhledávání spojů a nákup jízdenek. http://www.emtpalma.cat/en/home 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

7 tipů na výlety s dětmi v zimě

7 tipů na výlety s dětmi v zimě

Užijte si den s dětmi na maximum i v zimě. Máme pro vás 7 tipů na místa, která jsou jako dělaná pro jednodenní rodinný výlety. Najdete mezi nimi nenáročné procházky v přírodě, návštěvu samotného Ježíška, výlety do skal i řešení na dny, kdy počasí venkovním aktivitám...

Share This