Svoboda, peníze a cestování – Worldee a digitální nomádství

autor: | Pro 30, 2022 | 0 komentářů

Práce na volné noze a cestování je životní styl, který je pro někoho nepředstavitelný, pro jiné je to životní sen. V druhém dílu článku o svobodě, cestování a penězích vám představíme další dva způsoby, které tyto tři věci spojují v jedno.

Worldee

O Worldee už jste možná slyšeli od některého z jeho zakladatelů nebo přispěvatelů, kterými jsou hlavně čeští cestovatelé a dobrodruzi. Jde o projekt, který na jednom webu sdružuje mnoho tisíc uživatelů, cestovatelů, průvodců a jejich itinerářů cest. Můžete se tu tak inspirovat pokud vyrážíte na nějaký trip. O zemích a místech zde zjistíte základní informace, tipy na výlety a zajímavé aktivity i jaké je v daném místě počasí. Dozvíte se i o bezpečnosti země, o její kultuře, měně a podobně.

Pokud nechcete cestovat na vlastní pěst, třeba do zemí, které jsou vzdálené nebo méně bezpečné, můžete využít služeb průvodce, tedy člověka, který na daném místě bydlí nebo ho navštívil tolikrát, že Vás po místě může provádět. Takový člověk má na svém profilu uvedené cesty, na které je možné se přihlásit, většinou u nich je datum cesty, celý itinerář, náročnosti výletů a další náklady.

Nebo to můžete vzít z druhé strany a jedním z průvodců se stát. A tak můžete cestovat a zároveň vydělávat a poznávat nové lidi. A jak být průvodcem Worldee? Byli jste například 10x na Srí Lance a milujete to tam? Bydleli jste několik měsíců na Islandu nebo jste pracovali třeba na Faerských ostrovech, jste v Alpách častěji než doma? Tak jste na těch místech určitě absolvovali spoustu výletů, viděli spoustu míst a znáte spoustu užitečných tipů.

Spoluprací s Worldee překlenete problémy, které jsou s poskytováním průvodcovských služeb spojeny, jako jsou licence a podobně. Pro založení průvodcovského profilu na Worldee se stačí registrovat jako Travel Buddy a projít přijímacím procesem. Následně pak vytvořit své itineráře a vložit k nim termíny, kdy by se tripy uskutečnily. Pak už jen čekáte, kdo trip koupí a s kým kam pojedete. Navíc, pokud jste spokojeni s aktuální prací, můžete itineráře naplánovat na dobu, kdy byste chtěli mít dovolenou a mít Worldee jako přivýdělek a dovolenou zároveň. U itinerářů cest je uvedena celková cena, tedy cena včetně letenky, ubytování, přepravy z letiště, aktivit. Cena již obsahuje i položky, kterými jsou provize pro Worldee a vaše odměna.

Další variantou spolupráce s Worldee je být expatem, tedy člověkem bydlícím v zahraničí, který má možnost zajistit klientům „dovolenou“ od A do Z. Expat má na své  profilu nahranou i svou vlastní nemovitost, ve které budou cestovatelé bydlet, případně nemovitost, se kterou má smlouvu. 

Díky této platformě tedy máte skvělou možnost stát se profesionálním průvodcem, objevovat nová místa, ukazovat lidem svá oblíbená a přitom vydělávat.

woofing

Digitální nomádství

Pojem digitální nomádství je trochu abstraktní. Různí lidé si za tím představí různou míru svobody a různý druh zaměstnání. Ale tato slova jsou pro digitální nomádství typická – svoboda, možnost cestovat a práce na dálku. Dalo by se říct, že jde o životní styl, možná i o způsob myšlení, které uznává to, že práce není místo, ale činnost a práce není život a i když ji milujete, tak stále není vaším životem.

U digitálního nomádství jde o získání větší svobody. Práce je tak vykonávána na dálku, což dává člověku právě onu svobodu, vyžaduje zároveň ale notnou dávku disciplíny. Často jste šéfem sami sobě nebo můžete pracovat pro druhé. Každopádně pracujete například ze svého pronajatého apartmánu u moře, z kavárny v centru velkoměsta, na plážích a podobně. Práci můžete dělat jakoukoli, ale takovou, která nevyžaduje vaši přítomnost na stálém pracovišti. Digitální nomádi jsou tak často například správci sociálních sítí, živí se editací videí, grafikou, focením, copywritingem, reklamou nebo různým prodejem. Například když vytvoříte vlastní e-knihy nebo jiné produkty či projekty, může vám to zajistit pravidelný příjem.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

Kodaň, hlavní město Dánska, je turisty čím dál více vyhledávaným a navštěvovaným místem. Pokud se sem vydáte i vy, rozhodně nebudete litovat. Nejen, že se Kodaň řadí mezi nejbezpečnější města světa, ale navíc vás zde čeká nespočet nádherných míst, památek, výborných...

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

Krakov se právem řadí mezi nejnavštěvovanější města v Polsku. Má totiž příchozím turistům skutečně co nabídnout. Jedná se o krásné město na řece Visle, které je plné historických budov, krásných domů, náměstí s kostely, parků, romantických uliček, výborných restaurací...

Share This