vánoční trhy krakov

Vánoční trhy Krakov 2023

autor: | Lis 15, 2023 | 0 komentářů

Advent se pomalu blíží a s ním i oblíbené období vánočních trhů. Mezi jedny z nejvyhlášenějších se řadí ty v polském Krakově konající se v krásných kulisách Starého města. Spojte adventní výlet s poznáním historické části města a užijte si skvělý víkend v předvánočním Krakově.

Kde se v Krakově konají nejlepší vánoční trhy?

Adventní trhy naleznete v Krakově na vícero místech. Hlavní vánoční trh se každý rok koná na známém náměstí Rynek Glowny uprostřed města. Jedná se o nejnavštěvovanější trh v Krakově. Pravidelně sem ve vánočním čase míří tisíce turistů z Polska, Slovenska a Česka. Těšit se zde můžete až na 100 stánků. Jelikož se tyto trhy konají v samotném jádru historického centra, je ideální jeho návštěvu spojit s prohlídkou památek. 

Další vánoční trhy lze nalézt na různých menších náměstích napříč celým městem, a to včetně sídlišť, kde ovšem narazíte pouze na pár stánků. 

Hledáte ubytování ve městě Krakov? Nejlepší nabídky najdete ZDE

vánoční trhy krakov

Kdy se v Krakově konají vánoční trhy 2023?

Trhy se veřejnosti otevřou poslední týden v listopadu a končí po Vánocích. Pár stánků pro potěšení příchozích zůstává otevřeno i v lednu.  

Vánoční trhy Krakov 2023 se konají:

  • od 25.11.2023 do 2.1.2024. 

Co se týče otevírací doby, většina stánků je otevřena od 10:00 do 20:00. Stánky nabízející občerstvení, jídlo a alkohol obvykle zavírají až ve 22:00.

Co koupíte na vánočních trzích v Krakově?

Vánoční trhy v Krakově si pro vás každoročně připravují širokou nabídku lákavého zboží. Těšit se můžete na širokou škálu věcí od rukodělných výrobků, keramiky, vánočních ozdob, dárků a hraček až po zimní oblečení nebo oblíbené balené potraviny a tradiční nápoje. 

Největší fronty však vždy bývají u stánků s jídlem a občerstvením. Vánoční trhy v Polsku byste neměli opustit bez toho, aniž byste ochutnali tradiční polské pirožky, uzený sýr a mnoho variací na grilované maso. Ne nadarmo jsou trhy v Polsku označovány za ty, na kterých se nejlépe občerstvíte.  

Většina stánků nepřijímá platební karty, a tak je třeba se vybavit hotovostí, tedy tzv. polskými zlotými. 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 tipů, co vidět v Malmö 

7 tipů, co vidět v Malmö 

Třetí největší město Švédska ležící na jihu země v regionu Scania. To je Malmö, které omývají vody Øresundské úžiny oddělující Švédsko od Dánska. Mnozí tak mohou Malmö znát ve spojení s Øresundským mostem vedoucí přes Øresund až do Kodaně. Malmö toho však nabízí...

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská městská část Kastrup leží v jižní části Kodaně, konkrétně na ostrově Amager. Pokud byste ji chtěli navštívit, museli byste se vydat na východní pobřeží ostrova, do obce Tårnby. Tato městská část je známá především díky zdejšímu mezinárodnímu letišti, které...

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Pevnost Wisłoujście je historická stavba, která stojí u ústí řeky Visly do Baltského moře. Tato pevnost byla postavena v 15. století jako obranné dílo proti nepřátelským lodím. V průběhu staletí sloužila jako vojenská základna, ale také jako muzeum a dnes je jednou z...

Share This