Zimní dovolená na lyžích v klidu a pohodě? Zabalte si s sebou i několik praktických vychytávek

autor: | Říj 26, 2023

Patříte k milovníkům zimních sportů a každoročně trávíte část zimy v Alpách, kde neohroženě zdoláváte sjezdovky? Aby se vám i vaše letošní lyžovačka vydařila na výbornou, nezapomeňte si kromě lyžařské výbavy sbalit také něco praktického navíc. 

Vyhýbejte se rizikům, ale myslete na ně

Se zimními sporty jdou ruku v ruce bohužel i úrazy. Snažte se jim za každou cenu vyhnout a na sjezdovku se nevydávejte bez ochranné helmy a chrániče páteře. Protože ale nemůže ovlivnit chování ostatních, před odjezdem si sjednejte také cestovní pojištění, zejména nezapomínejte na pojištění rizikových sportů do zahraničí. Tak budete vědět, že jste pro své zdraví a ochranu udělali maximum.

 

Hýčkejte se po celodenní lyžovačce

Protože vaše tělo bude po celodenním pobytu na svahu rozbolavělé, určitě vám udělá dobře pobyt ve vaně. Na to myslete ještě před tím, než si zarezervujete ubytování. Vanu si s sebou samozřejmě nebalte, ale relaxační éterické oleje, pěnu a sůl do koupele ano. Po relaxaci ve vaně si vaše tělo zaslouží ošetřit krémem, ideálně takovým, jenž má hřejivé účinky a pomůže vám lépe zregenerovat. Sportovci na ně nedají dopustit!

 

Buďte v teple

Aby byla vaše dovolená na horách pohodová a příjemná, nezapomeňte se neustále udržovat v teple. To nemusí automaticky znamenat, že strávíte celý pobyt ve vířivce, ale po lyžování vám přijde také vhod. Dopřávejte si vydatné vývary, horké čaje a samozřejmě myslete i na to, co máte na sobě. Zabalte si s sebou zkrátka dostatek oděvů, které můžete vrstvit a kombinovat, tudíž neprochladnete ani při relaxaci na lehátku po obědě. 

Čím pečlivěji se na svou zimní dovolenou na horách připravíte, tím je vyšší šance, že se vám skutečně vydaří podle vašich představ a budete mít s sebou sbaleno vše, co budete potřebovat.

Zdroj: Freepik.com

 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Gdanská historická radnice

Gdanská historická radnice

Gdanská historická radnice je jednou z nejvýznamnějších památek polského města Gdaňsk. Tato goticko-renesanční stavba byla postavena v letech 1379–1492 jako sídlo městské samosprávy. Radnice sloužila také jako místo konání slavnostních obřadů, hostin a kulturních...

Park Langelinie – zelená oáza v srdci Kodaně

Park Langelinie – zelená oáza v srdci Kodaně

Park Langelinie je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších parků v dánské metropoli. Nachází se na nábřeží Øresundu, nedaleko od slavné sochy Malé mořské víly. Park byl založen v roce 1885 jako součást promenády kolem pevnosti Kastellet. Nabízí nádherné výhledy...

7 Tipů na dovolenou u moře v Polsku

7 Tipů na dovolenou u moře v Polsku

Při plánování dovolené u moře vás možná první napadnou destinace jako Chorvatsko, Itálie nebo Řecko. Proč ale nezkusit něco jiného a vyrazit do Polska? Polské pobřeží Baltského moře nabízí krásné pláže, historická města, přírodní parky a spoustu zábavy. V tomto článku...

Share This