palma mallorca

Akvárium Palma de Mallorca

autor: | Říj 19, 2023 | 0 komentářů

Objevte úchvatný podmořský svět, který ukazuje Akvárium Palma v Palma de Mallorca. Jedná se o nejkrásnější mořské akvárium celých Baleárských ostrovů. Jeho návštěva je hluboký zážitek nejen pro děti, ale i pro dospělé návštěvníky. Poskytuje místo pro odpočinek i poznávání života v moři. Naleznete zde velké množství venkovních i vnitřních akvárií. Jeho součástí je též venkovní džungle s korábem, hřiště či zahrada. Džungle připomíná tropický deštný prales. Díky vodopádu a několika výparníkům je zde vlhká atmosféra, která vytváří vhodné mikroklima pro zdejší amazonskou vegetaci.

V celém areálu jsou k dispozici restaurace, kavárna a obchod nabízející suvenýry.

 

Informace o akváriu v Palma de mallorca

Nachází se nedaleko pláže Playa de Palma. Jeho součástí je 55 vodních nádrží s mořskou vodou, které poskytují domov více než 700 různým živočišným druhům v 8 000 exemplářů žijících ve Středozemním moři a Indickém, Atlantském a Tichém oceánu. K vidění jsou, kromě jiného, hvězdice, humři, kanice, krevety, krabi, úhoři, rejnoci, mořští koníci, chobotnice nebo koráli.

Jedna z nádrží je hluboká 8,5 metrů a jedná se o nejhlubší nádrž se žraloky v Evropě. Jednou za měsíc nabízí akvárium potápění se žraloky.

Zajímavost představuje také akvárium medúz, které má tvar válce. Žije v něm asi 50 medúz, které se běžně vyskytují v oblasti Středozemního moře.

akvarium palma

Aktivity v akváriu

Kromě potápění se žraloky nabízí akvárium i další zajímavé aktivity. Návštěvníci ve věku 8 let a více se mohou vykoupat v nádrži s rejnoky. Ta je umístěná ve Středozemních zahradách. Pro děti 6 – 16 let je určeno noční kempování před žraločí nádrží. Akvárium nabízí i možnost oslavy narozenin v parku. Nabízí tématické pirátské večírky.

 Oficiální webové stránky:

https://palmaaquarium.com/en/

       
akvárium palma

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Gdanská historická radnice

Gdanská historická radnice

Gdanská historická radnice je jednou z nejvýznamnějších památek polského města Gdaňsk. Tato goticko-renesanční stavba byla postavena v letech 1379–1492 jako sídlo městské samosprávy. Radnice sloužila také jako místo konání slavnostních obřadů, hostin a kulturních...

Park Langelinie – zelená oáza v srdci Kodaně

Park Langelinie – zelená oáza v srdci Kodaně

Park Langelinie je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších parků v dánské metropoli. Nachází se na nábřeží Øresundu, nedaleko od slavné sochy Malé mořské víly. Park byl založen v roce 1885 jako součást promenády kolem pevnosti Kastellet. Nabízí nádherné výhledy...

7 Tipů na dovolenou u moře v Polsku

7 Tipů na dovolenou u moře v Polsku

Při plánování dovolené u moře vás možná první napadnou destinace jako Chorvatsko, Itálie nebo Řecko. Proč ale nezkusit něco jiného a vyrazit do Polska? Polské pobřeží Baltského moře nabízí krásné pláže, historická města, přírodní parky a spoustu zábavy. V tomto článku...

Share This