palma mallorca

Akvárium Palma de Mallorca

autor: | Říj 19, 2023 | 0 komentářů

Objevte úchvatný podmořský svět, který ukazuje Akvárium Palma v Palma de Mallorca. Jedná se o nejkrásnější mořské akvárium celých Baleárských ostrovů. Jeho návštěva je hluboký zážitek nejen pro děti, ale i pro dospělé návštěvníky. Poskytuje místo pro odpočinek i poznávání života v moři. Naleznete zde velké množství venkovních i vnitřních akvárií. Jeho součástí je též venkovní džungle s korábem, hřiště či zahrada. Džungle připomíná tropický deštný prales. Díky vodopádu a několika výparníkům je zde vlhká atmosféra, která vytváří vhodné mikroklima pro zdejší amazonskou vegetaci.

V celém areálu jsou k dispozici restaurace, kavárna a obchod nabízející suvenýry.

 

Informace o akváriu v Palma de mallorca

Nachází se nedaleko pláže Playa de Palma. Jeho součástí je 55 vodních nádrží s mořskou vodou, které poskytují domov více než 700 různým živočišným druhům v 8 000 exemplářů žijících ve Středozemním moři a Indickém, Atlantském a Tichém oceánu. K vidění jsou, kromě jiného, hvězdice, humři, kanice, krevety, krabi, úhoři, rejnoci, mořští koníci, chobotnice nebo koráli.

Jedna z nádrží je hluboká 8,5 metrů a jedná se o nejhlubší nádrž se žraloky v Evropě. Jednou za měsíc nabízí akvárium potápění se žraloky.

Zajímavost představuje také akvárium medúz, které má tvar válce. Žije v něm asi 50 medúz, které se běžně vyskytují v oblasti Středozemního moře.

akvarium palma

Aktivity v akváriu

Kromě potápění se žraloky nabízí akvárium i další zajímavé aktivity. Návštěvníci ve věku 8 let a více se mohou vykoupat v nádrži s rejnoky. Ta je umístěná ve Středozemních zahradách. Pro děti 6 – 16 let je určeno noční kempování před žraločí nádrží. Akvárium nabízí i možnost oslavy narozenin v parku. Nabízí tématické pirátské večírky.

 Oficiální webové stránky:

https://palmaaquarium.com/en/

       
akvárium palma

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

Kodaň, hlavní město Dánska, je turisty čím dál více vyhledávaným a navštěvovaným místem. Pokud se sem vydáte i vy, rozhodně nebudete litovat. Nejen, že se Kodaň řadí mezi nejbezpečnější města světa, ale navíc vás zde čeká nespočet nádherných míst, památek, výborných...

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

Krakov se právem řadí mezi nejnavštěvovanější města v Polsku. Má totiž příchozím turistům skutečně co nabídnout. Jedná se o krásné město na řece Visle, které je plné historických budov, krásných domů, náměstí s kostely, parků, romantických uliček, výborných restaurací...

Share This