Berlín

Berlín – kosmopolitní centrum Evropy

autor: | Čvn 8, 2022 | 0 komentářů

  • Berlín je hlavní město Spolkové republiky Německo, zároveň její největší město a také se řadí mezi největší města Evropy. Jeho historie je velmi pohnutá. V posledních letech se proměnilo v obrovské kosmopolitní centrum.

   Rozkládá se na břehu Sprévy. Je charakteristické velkým množstvím jezer, která naleznete především v západní a jihovýchodní části města. Zhruba třetinu jeho rozlohy představují lesy, parky, zahrady, řeky a vodní kanály.

    

   Na co láká město návštěvníky?

   Na zajímavé stavby a historické památky, kterých je ve městě velké množství. Díky tomu, že kolem města se vždy točila zajímavá historie, nachází se zde řada historických a architektonicky zajímavých staveb. Na své si však nepřijdou ve městě pouze milovníci historie, ale také kultury, umění a zábavy. Také noční život má město velmi bohatý.

   Symbol představuje stavba Braniborská brána, která byla součástí zdi rozdělující město na dvě části. Základy brány byly položeny v 18. století. Inspiraci představovala Akropole.

   Německou historii připomíná Reichstag – budova Říšského sněmu, původního parlamentu Německé říše.

   • Zajímavá muzea

   Historii města od založení po moderní dobu mapuje muzeum The Story of Berlin. Prohlédnout si zde můžete velké množství tematicky vybavených místností a nahlédnete i do atomového bunkru.

   Voskové figuríny známých osobností vystavuje Voskové muzeum Madame Tussauds.

   • Berlínská ZOO

   Nachází se nedaleko Braniborské brány. Jedná se o nejstarší zahradu v Německu a největší svého druhy v Evropě. Jsou zde umístěni zástupci zvířecí říše všech kontinentů a to včetně některých ohrožených druhů.

   • Mauerpark

   Naleznete jej v místech, kterými vedla známá Berlínská zeď. Zavítat tady můžete na bleší trh nebo některou z kulturních akcí, které se zde konají.

   Koupání ve městě

   Příjemné pláže nabízí třeba Teufelssee, které však má studenou vodu. Jedná se totiž o jezero ledovcového původu. Koupání je zde ideální během parních letních dnů.

  S láskou napsali a zveřejnili tým

  Tipy

  Inspirace 

  Sóller

  Sóller

  Na severozápadě Mallorky, v údolí pomerančů, se nachází autentické město Sóller. Modernistické město město má bohatou historii, nejen to vede spoustu turistů k jeho návštěvě.  Město Sóller zbohatlo díky bohatým citrusovým hájům v údolí. V 19. století, kdy byla oblast...

  7 tipů, co určitě vidět v Gdaňsku

  7 tipů, co určitě vidět v Gdaňsku

  Gdaňsk se řadí mezi jedno z nejstarších, a zároveň největších polských měst. Oblíbené je především mezi turisty, kteří se chtějí vydat k moři, ale nechtějí cestovat příliš daleko. Co stojí za to v Gdaňsku určitě vidět? 7 míst, které navštívit v Gdaňsku Jelikož město...

  Palma de Mallorca

  Palma de Mallorca

  Palma de Mallorca je přístav na známém španělském ostrově Mallorca. Nachází se na jižním pobřeží ostrova v Zátoce Palem. Přístavní město je celkem velké, při sčítání lidu v roce 2008 měla celá metropolitní oblast 490 000 obyvatel. Polovinu obyvatel na Mallorce tvoří...

  Share This