Berlín

Berlín – kosmopolitní centrum Evropy

autor: | Čvn 8, 2022 | 0 komentářů

  • Berlín je hlavní město Spolkové republiky Německo, zároveň její největší město a také se řadí mezi největší města Evropy. Jeho historie je velmi pohnutá. V posledních letech se proměnilo v obrovské kosmopolitní centrum.

   Rozkládá se na břehu Sprévy. Je charakteristické velkým množstvím jezer, která naleznete především v západní a jihovýchodní části města. Zhruba třetinu jeho rozlohy představují lesy, parky, zahrady, řeky a vodní kanály.

    

   Na co láká město návštěvníky?

   Na zajímavé stavby a historické památky, kterých je ve městě velké množství. Díky tomu, že kolem města se vždy točila zajímavá historie, nachází se zde řada historických a architektonicky zajímavých staveb. Na své si však nepřijdou ve městě pouze milovníci historie, ale také kultury, umění a zábavy. Také noční život má město velmi bohatý.

   Symbol představuje stavba Braniborská brána, která byla součástí zdi rozdělující město na dvě části. Základy brány byly položeny v 18. století. Inspiraci představovala Akropole.

   Německou historii připomíná Reichstag – budova Říšského sněmu, původního parlamentu Německé říše.

   • Zajímavá muzea

   Historii města od založení po moderní dobu mapuje muzeum The Story of Berlin. Prohlédnout si zde můžete velké množství tematicky vybavených místností a nahlédnete i do atomového bunkru.

   Voskové figuríny známých osobností vystavuje Voskové muzeum Madame Tussauds.

   • Berlínská ZOO

   Nachází se nedaleko Braniborské brány. Jedná se o nejstarší zahradu v Německu a největší svého druhy v Evropě. Jsou zde umístěni zástupci zvířecí říše všech kontinentů a to včetně některých ohrožených druhů.

   • Mauerpark

   Naleznete jej v místech, kterými vedla známá Berlínská zeď. Zavítat tady můžete na bleší trh nebo některou z kulturních akcí, které se zde konají.

   Koupání ve městě

   Příjemné pláže nabízí třeba Teufelssee, které však má studenou vodu. Jedná se totiž o jezero ledovcového původu. Koupání je zde ideální během parních letních dnů.

  S láskou napsali a zveřejnili tým

  Tipy

  Inspirace 

  Casa Mila Barcelona

  Casa Mila Barcelona

  Také je známá pod názvem La Pedrera. Jedná se o budovu známého architekta Antonia Gaudího, kterou naleznete ve španělské Barceloně, na Paseig de Gracia. Výstavba budovy Její výstavba probíhala v letech 1906 – 1910. Charakteristické jsou pro ní secese s prvky španělské...

  ZOO Berlín – nejstarší zahrada v Německu

  ZOO Berlín – nejstarší zahrada v Německu

  ZOO Berlín je nejen nejstarší a nejnavštěvovanější ZOO v Německu, ale také druhově nejbohatší na světě. Byla otevřena v srpnu 1844 a je to nejstarší zoologická zahrada v Německu. Ještě jedním prvenstvím se může chlubit – patří k největším na světě co se týká počtu...

  Tipy na výlety na Zakynthosu

  Tipy na výlety na Zakynthosu

  Tyrkysově zbarvené moře, bělostné pláže, mořské želvy, majáky, tajemné jeskyně i vraky lodí. To vše a mnohem víc vám nabízí Zakynthos, třetí největší ostrov v Jónském moři. Pokud se sem plánujete také vydat, připravili jsme si pro vás 7 míst, která rozhodně stojí za...

  Share This