Berlín

Co byste měli vidět v Berlíně?

autor: | Led 6, 2023

Hledáte tipy, co skutečně stojí za to vidět v Berlíně? Připravili jsme si pro vás pár rad. Berlín je totiž turisticky čím dál více vyhledávaný a rozhodně má co nabídnout. Jestliže se sem vydáte, určitě nebudete litovat. Jaká jsou ta nejkrásnější a nejzajímavější berlínská místa, která nesmíte minout?

7 míst, která vidět v Berlíně

Míst, které můžete v Berlíně navštívit, je opravdu nespočet. Tohle je několik základních, které při návštěvě Berlína určitě nevynechejte.

Reichstag

Budova Říšského sněmu (Reichstag je sídlem německého parlamentu, a zároveň je také jedním z nejnavštěvovanějších míst v celém Berlíně. Primárně tato budova láká turisty na nádhernou terasu, ze které se vám naskytne okouzlující výhled na celé město. Učaruje vás zde i futuristická skleněná kopule od architekta Normana Fostera.

Braniborská brána

Jestli lze nějaké místo považovat za skutečný symbol Berlína a vlastně i celého Německa, pak je to jednoznačně Brandenburger Tor (Braniborská brána). Monumentální brána každoročně láká miliony turistů z celého světa, neboť byla přítomna mnoha historickým milníkům moderního Berlína. Během příchodu Nového roku se pak právě na tomto místě konají hlavní bujaré oslavy a honosné ohňostroje.

Hledáte ubytování v Berlíně? Nejlepší nabídky naleznete ZDE

Židovský památník

Židovský památník v Berlíně, nazývaný též Památník holocaustu, byl odhalen 10. května 2005, aby uctil památku 6 000 000 Židů, kteří nalezli smrt v nacistických koncentračních táborech. S označením „Židovský památník“ (Denkmal für die ermordeten Juden Europas) má do současnosti mnoho lidí problém, neboť holocaust nepostihoval pouze Židy, a proto se neoficiálně nazývá právě jako Památník holocaustu. 

Checkpoint Charlie

Checkpoint C, jenž je známý spíše pod názvemCheckpoint Charlie, byl jedním ze 3 hraničních přechodů mezi Západním a Východním Berlínem. Zároveň patří k nejznámějším přechodům mezi americkou a sovětskou částí Berlína. V současnosti funguje Checkpoint Charlie jako významné lákadlo pro turisty.

BerlínEast Side Gallery

East Side Gallery je vůbec největším souvislým zbytkem bývalé Berlínské zdi a jedná se o světově významnou památku. Je dlouhá 1,3 km a nalezneme ji na severním břehu Sprévy. Aktuálně patří k nejrozsáhlejším galeriím pod širým nebem a denně se u ní scházejí davy turistů.

 

 

Zámek Charlottenburg 

Milovníci historie a okouzlujících staveb by určitě neměli vynechat zámek Charlottenburg, jenž je největším dochovaným královským komplexem v Berlíně. Původně tato stavba sloužila například jako letní sídlo královny Sophie Charlotte, zatímco dnes v něm nalezneme Muzeum porcelánu a Muzeum prehistorie a raných dějin. Během návštěvy zde nevynechejte ani nádherný anglický park s mauzoleem, kde jsou pochováni členové královské rodiny Hohenzollernů.

Alexanderplatz 

Za zmínku zajisté stojí i Alexanderplatz – jedno ze dvou nejznámějších berlínských náměstí. Kdysi bývalé centrum Východního Berlína je dnes hlavním nákupním a kulturním centrem Berlína. Náměstí Alexanderplatz bylo pojmenováno po ruském carovi Alexandrovi I., a mezi Berlíňany se tak náměstí lidově nazývá jako Alex.

Důležité odkazy pro cestování po Berlíně:

Ubytování v Berlíně: ZDE

Visit města: https://www.visitberlin.de/en 

Doprava: https://www.bvg.de/de

Letenky: ZDE

Restaurace ve městě Berlín: https://www.pgfoodies.com/clanek/20/tipy-kam-v-berline-na-jidlo-kavu-a-neco-pekneho

Mapa google Berlín

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 tipů, co vidět v Malmö 

7 tipů, co vidět v Malmö 

Třetí největší město Švédska ležící na jihu země v regionu Scania. To je Malmö, které omývají vody Øresundské úžiny oddělující Švédsko od Dánska. Mnozí tak mohou Malmö znát ve spojení s Øresundským mostem vedoucí přes Øresund až do Kodaně. Malmö toho však nabízí...

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská městská část Kastrup leží v jižní části Kodaně, konkrétně na ostrově Amager. Pokud byste ji chtěli navštívit, museli byste se vydat na východní pobřeží ostrova, do obce Tårnby. Tato městská část je známá především díky zdejšímu mezinárodnímu letišti, které...

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Pevnost Wisłoujście je historická stavba, která stojí u ústí řeky Visly do Baltského moře. Tato pevnost byla postavena v 15. století jako obranné dílo proti nepřátelským lodím. V průběhu staletí sloužila jako vojenská základna, ale také jako muzeum a dnes je jednou z...

Share This