Vyberte stránku
Letiště Vídeň

Dokonalý chod letiště ve Vídni: spokojenost na všech frontách

autor: | Čvc 31, 2021 | 0 komentářů

 

Letiště Vídeň je také hlavním rakouským letištěm a jedním z 25 nejrušnějších letišť v Evropě. Slouží jako mezinárodní uzel pro Austrian Airlines, který je součástí skupiny Lufthansa.

 

Kde se nachází?

Nalézá se jihovýchodně od hlavního města Rakouska, poblíž dálnice A4 (Ost Autobahn). Jedná se o rušnou dálnici mezi Vídní a maďarskými hranicemi, sjezdem 13 (Flughafen) se dostanete až na letiště.

 

Kolik terminálů vlastní?

Skládá se ze čtyř terminálů, konkrétně T1, T1A, T2 a T3. Terminál 1A je oddělen od hlavní budovy terminálu, kde je pouze odbavovací zařízení, T3 je známý jako Austrian Star Alliance Terminal. Jeho moderní podoba je v provozu od roku 2012.

 

Poloha letiště vůči ostatním evropským městům

Jen tak pro představu, uvedeme, jak je vzdálené od jednotlivých letišť. Někdo tuto možnost bude zřejmě nucen využít. Tak např. od slovenské Bratislavy, je letiště ve Vídni daleko asi 48 km, od Brna 116 km, Grazu 151 km a Lincu 177 km.

 

Doprava na letiště

 

Autem

Chcete-li na letiště do Vídně cestovat autem, tak od centra je to asi 20 km. Počítejte, co km, to jedna minuta, když je provoz, tak více. V průměru se k letišti přepravíte cca za 25 minut.

 

Veřejnou dopravo

Na vídeňské letiště je také možné docestovat městskou hromadnou dopravou. Pokud se rozhodnete pro veřejnou dopravu na vídeňské letiště a zpět, můžete cestu absolvovat vlakem. Potřebujete-li poradit, tak se obraťte na přepravní informace, sdílené na webových stránkách vídeňského letiště. Stejně tak v případě, že hledáte nějaký let nebo s tím jiné propojené služby, např. směnárna nebo Wi-Fi.

 

Taxi

Taxi je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, ale také nejdražší. Ceny se pohybují nad 30 EUR, když počítáme cestu z centra Vídně na letiště.

V neposlední řadě je tu možnost vypůjčit si auto od mnoha autopůjčoven nebo místních poskytovatelů.

 

Parkování na letišti

Letiště Vídeň nabízí různé možnosti parkování – od nízko nákladových až po prémiové. Mimo toho jsou v blízkosti letiště k dispozici rovněž alternativní způsoby parkování. Když toužíte parkovat, co možná nejlevněji, je rozumné si vše rezervovat online.

Letiště https://www.viennaairport.com/cz/cestujici/letiste

Foto: https://pixabay.com/

 

Mapa letiště Vídeň

Share This