Vyberte stránku

Vídeň nabízí poznání pro dospělé a zábavu pro děti

autor: | Úno 19, 2021 | 0 komentářů

Město rozkládající se na Dunaji nabízí svým návštěvníkům neopakovatelnou atmosféru. Do Vídně se můžete vydat jak sami, tak i se svými dětmi. Toto kouzelné místo nabízí zajímavosti a atrakce pro každou věkovou kategorii. Podívejte se na některé tipy.

Jedná se o okružní třídu rozprostírající se kolem Vnitřního města. Celý okruh vede kolem hlavních městských památek. Můžete tak spatřit novorenesanční budovu Státní opery, budova parlamentu nebo radnici. Okružní trasa byla vybudována koncem 19. století a její délka je pět kilometrů.

Habsburské rezidence Hofburg a Schönbrunn

Nebojte se , při návštěvě rezidencí se rozhodně nudit nebudete. A vezměte s sebou také svoje ratolesti, neboť právě pro ně je zde připravena speciální expozice, díky které se zábavnou a poutavou formou dozvědí velké množství informací a zajímavostí ze života na císařském dvoře habsburské monarchie. Za návštěvu také stojí nedaleké Muzeum kočárků.

Tento světově proslulý park nesmíte, během návštěvy Vídně, vynechat. Kdo by neznal obrázek obřího kola Riesenrad, které je jeho symbolem? Park byl pro veřejnost zpřístupněn již v roce 1766, zasloužil se o to císař Josef II.

Jedná se o pouť obřích rozměrů která svým návštěvníkům nabízí neopakovatelnou atmosféru s nezapomenutelnými zážitky. Vyzkoušet si zde můžete 250 různých atrakcí. Prim mezi nimi hrají obrovské ruské kolo, práterská věž s nejvyšším řetízkovým kolotočem nebo rychlá Černá mamba.

Vídeňská zoologická zahrada patří mezi nejstarší na světě. Původně na jejím místě stával císařský zvěřinec. V současné době zde můžete spatřit asi 8500 zvířat a 100 různých živočišných druhů. Téměř po celý rok jezdí po areálu speciální vláček. Celý areál zahrady a jejího okolí patří do světového dědictví UNESCO.

Share This