letiště drážďany

Letiště Drážďany, parkování, doprava

autor: | Čvn 12, 2021 | 0 komentářů

   • Mapa terminálu ZDE 
   • Last minute ZDE
   • Adresa letiště: Flughafenstraße, 01109 Dresden, Německo
   • https://www.mdf-ag.com/

    Země Sasko. Místní letiště patří mezi ta mezinárodní. Většina letů směřuje do evropských destinací nebo do destinací určených pro letní dovolenou. Většina německých cestovních kanceláří využívá letiště pro krátké či střední lety.

   K odletům je určená téměř tři kilometry dlouhá ranvej, dále pak osobní a dopravní terminál. Nachází se zde také vlakové nádraží a letiště disponuje dokonce i vlastní přípojkou, jež vede na dálnici směřující z východní části státu do jižní oblasti.

   V současné době letiště přepraví během roku asi 3 milióny cestujících.

    

   Areál letiště

   Celý areál je umístěný v severní části města, asi 10 kilometrů od jeho centra, a kromě příletového a odletového terminálu tvoří jeho součást celá řada obchodů. Využít lze také konferenční centrum nebo vyhlídkovou plošinu, která je určená pro návštěvníky letiště.

   Terminál v minulosti sloužil jako hangár, v němž se vyráběla letadla. Díky architektonickým úpravám a změnám je v současné době považován za jeden nejkrásnějších v celé zemi.

   • Skywalk

   Jedná se o prosklený most ve futuristickém stylu, který vytváří spojnici mezi odbavovacími přepážkami a krytým letištním parkovištěm. Díky tomu jsou cestující chráněni během cesty z letadla do auta nebo do prostředků hromadné dopravy, které lze také pro cestu z letiště využít.

   • Cestovní dny

   Jedná se o akci, kterou pořádá letiště dvakrát do roka a během níž nabízí last minute zájezdy za velmi přijatelné ceny. Akce se koná v odbavovacím terminálu.

    Vzhledem k tomu, že je snadno dostupné i pro české turisty, využívají jej mnozí jako alternativu ke svým cestám a to jak po Evropě, tak třeba do Afriky či Asie. Kromě toho letiště nabízí také prohlídky vedené v českém jazyce. České dráhy nabízejí svým cestujícím speciální lístek určený pro cestu z Prahy přímo na letiště Drážďany. Lístek je i zpáteční.

   Slevové kupóny  

   S láskou napsali a zveřejnili tým

   Tipy

   Inspirace 

   Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

   Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

   Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

   7 tipů na výlety s dětmi v zimě

   7 tipů na výlety s dětmi v zimě

   Užijte si den s dětmi na maximum i v zimě. Máme pro vás 7 tipů na místa, která jsou jako dělaná pro jednodenní rodinný výlety. Najdete mezi nimi nenáročné procházky v přírodě, návštěvu samotného Ježíška, výlety do skal i řešení na dny, kdy počasí venkovním aktivitám...

   Share This