Kodaň museum

Národní muzeum Dánska – tipy pro milovníky historie a kultury

autor: | Lis 28, 2023 | 0 komentářů

„Museum of Denmark“ je největší muzeum kulturní historie v Dánsku. V jeho expozicích můžete najít vše od slavných zlatých rohů, ostatky Egtvedské dívky až po africké masky a egyptské mumie. Muzeum je také známé svou restaurací Smör, která servíruje nové variace tradičních dánských jídel.

Pokud plánujete navštívit Dánské muzeum, měli byste vědět, že otvírací doba se liší podle sezóny. Podle webu muzea platí následující informace:

– Červen–září: každý den 10.00 – 18.00

– Říjen–květen: úterý–neděle 10.00 – 17.00 (pondělí zavřeno)

Vstupné:

– Dospělí: 120 DKK

– Děti do 18 let: zdarma

– Skupiny (více než 10 osob): 110 DKK na osobu 

Muzeum je dobře dostupné díky veřejné dopravě. Můžete jet metrem na zastávku Gammel Strand, nebo dojít pěšky z hlavního nádraží v Kodani. Autobusy 31, 37 a 2A zastavují u Stormbroen/Nationalmuseet, což je 2 minuty chůze od hlavního vchodu muzea. 

Dánské muzeum je zajímavým a poučným místem pro návštěvníky všech věkových kategorií. Pokud máte rádi historii, kulturu a umění, určitě si zde najdete něco podle svého gusta.

Foto: https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rodn%C3%AD_muzeum_%28D%C3%A1nsko%29 

Mapa

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

7 tipů na výlety s dětmi v zimě

7 tipů na výlety s dětmi v zimě

Užijte si den s dětmi na maximum i v zimě. Máme pro vás 7 tipů na místa, která jsou jako dělaná pro jednodenní rodinný výlety. Najdete mezi nimi nenáročné procházky v přírodě, návštěvu samotného Ježíška, výlety do skal i řešení na dny, kdy počasí venkovním aktivitám...

Share This