Helgoland

Soustroví Helgoland

autor: | Kvě 27, 2022 | 0 komentářů

Německo je požehnáno tím, že má nejen jeden, ale několik krásných ostrovů. Mezi mnoha ostrovy v Německu je však pouze jeden jedinečný ze všech; ostrov Helgoland. Je klasifikován jako jeden z nejmenších ostrovů v Německu obdařený nádherným červeným pískovcem se zelenou strmou zemí.

Ostrov je vzdálen 40 kilometrů od pevniny a je považován za jediný německý ostrov na volném moři díky své značné vzdálenosti od pevniny. Vzhledem k velké vzdálenosti od pevniny si lidé, kteří navštíví Helgoland, mohou užít klid a krásu přírodní památky.

Helgoland je ostrov o rozloze 4,2 km² obývají z velké části Frísové. Obyvatel se na soustroví nachází 1650.

V minulosti byl Helgoland součástí Šlesvicka, jež patřilo Dánsku. V roce 1807 Patřilo velké Británii a teprve v roce 1890 se stal Helgoland součástí Německa, výměnou za Zanzibar.

Do konce 2. světové války se na soustroví cvičily nálety. Až v roce 1952 se začali na ostrově zabydlovat civilisté.
 

Ostrov jako stvořený pro oddech

Doprava na ostrov je zajištěna pomocí trajektů, které zejména v sezóně jezdí často. Ostrov je natolik malý, že nepotřebujete auto, abyste se přepravili kam potřebujete. Trajekty jezdí pravidelnou linkou z Büsumu, Hamburku, Cuxhavenu, Bremerhavenu a Wilhelmshavenu.

Červené útesy uchvátí každého návštěvníka ostrova již při příjezdu trajektem.

 

Helgolandská kultura

Čerstvý vzduch na Helgolandu prakticky bez pylu a mírné mořské klima z něj činí skutečně relaxační zážitek. Mnoho stezek napříč ostrovem může návštěvníky provést rozmanitostí ostrovní flóry a fauny až do Lummenfelsenu – nejmenší chráněné oblasti na světě.
Muzeum ostrova může také dát návštěvníkům ochutnat jeho historii a kulturu ─ nebo se přiblížit kultuře výletem do rybářských domů v přístavu. Návštěvníci mohou ochutnat světoznámou, místně ulovenou pochoutku ─ heligolandského humra.

Foto >> https://pixabay.com/cs/users/suju-foto-165106/

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Casa Mila Barcelona

Casa Mila Barcelona

Také je známá pod názvem La Pedrera. Jedná se o budovu známého architekta Antonia Gaudího, kterou naleznete ve španělské Barceloně, na Paseig de Gracia. Výstavba budovy Její výstavba probíhala v letech 1906 – 1910. Charakteristické jsou pro ní secese s prvky španělské...

ZOO Berlín – nejstarší zahrada v Německu

ZOO Berlín – nejstarší zahrada v Německu

ZOO Berlín je nejen nejstarší a nejnavštěvovanější ZOO v Německu, ale také druhově nejbohatší na světě. Byla otevřena v srpnu 1844 a je to nejstarší zoologická zahrada v Německu. Ještě jedním prvenstvím se může chlubit – patří k největším na světě co se týká počtu...

Tipy na výlety na Zakynthosu

Tipy na výlety na Zakynthosu

Tyrkysově zbarvené moře, bělostné pláže, mořské želvy, majáky, tajemné jeskyně i vraky lodí. To vše a mnohem víc vám nabízí Zakynthos, třetí největší ostrov v Jónském moři. Pokud se sem plánujete také vydat, připravili jsme si pro vás 7 míst, která rozhodně stojí za...

Share This