Vyberte stránku
Oslo

Oslo

autor: | Srp 26, 2022 | 0 komentářů

Rozkládá se v jihovýchodní části severského Norska, na pobřeží zálivu Oslofjord, a je jeho hlavním městem. Staré centrum se snoubí s novými částmi. Okrajové části města jsou hustě zalesněné a naleznete zde velké množství turistických chodníčků a v zimě běžeckých tratí.

Město nabízí zábavu i sport. Obklopují jej hory i moře.

Zajímavá místa

Pokud do Osla někdy zavítáte, nechte se inspirovat zajímavými místy, která rozhodně stojí za návštěvu.

Královský palác

Jeho stavba se datuje do první poloviny 18. století, kdy sloužil jako rezidence švédsko-norského krále Karla XIV. V současné době se jedná o oficiální rezidenci norské královské rodiny. Obklopuje jej  Slottspark, který nabízí velmi příjemnou atmosféru.

Hrad a pevnost Akershus

S největší pravděpodobností byly tyto stavby vybudovány koncem 13. století. V současné době je zde velké množství objektů. Přístupné však je pouze Muzeum domácího odboje za 2. světové války.

Nachází se nedaleko budovy Opery.

Vigeland Park

Tento park patří mezi vyhledávané turistické atrakce města. Jedná se o unikátní park, ve kterém se nacházejí sochy vyrobené z bronzu, žuly a litiny. Park je otevřený pro širokou veřejnost.

Oslo

Poloostrov Bygdøy

Nachází se nedaleko centra města a dostanete se něj autobusem nebo trajektem. K vidění je zde velké množství zajímavých památek, muzeí a dalších turistických atrakcí. V jednom z muzeí je k vidění zachovalá vikingská loď. Zajímavé exponáty nabízí také muzeum Kon-Tiki.

Opera

Budova se nachází nedaleko hlavního nádraží. Z její střechy budete mít úžasný výhled na město a nedaleký fjord. Tato stavba je architektonickým unikátem a to jak zvenčí, tak i zevnitř a stojí za to si koupit lístek na některé z místních představení.

Radnice

Vytváří dominantu přístavu. Postavena byla začátkem 20. století. Její součástí jsou dvě věže. Ve východní věži je nainstalovaná zvonkohra, která vyzvání každou čtvrt hodinu. V poledne si pak můžete vyslechnout asi dvouminutovou melodii. Věžní hodiny, které se nacházejí na jižní straně druhé z věží, patří mezi největší v Evropě. V radniční dvoraně jsou k vidění astronomické hodiny a spatřit na nich můžete nejen čas, ale i datum a postavení slunce.

Oficiální stránky: ZDE

Doprava po městě: ZDE

Více informací ZDE

Foto: https://pixabay.com/cs/ 

Mapa města Oslo

Počasí Oslo

[shortcode-weather-atlas city_selector=2372139]

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Letiště Vídeň webkamera

Letiště Vídeň webkamera

Chcete se podvat na letiště ve Vídni jste tu správně. Níže naleznete pohled, panorama 360° který se pravidelně aktualizuje. Provozovatel Panomax

Mallorca

Mallorca

Mallorca je ostrov, který tvoří součást Baleárských ostrovů přináležejících ke Španělsku. Je jeho největším ostrovem. Rozkládá se v západní části Středozemního moře a tvoří velmi významný bod lodní trasy spojující východní a západní Středomoří. Tento nádherný ostrov...

Barcelona zajímavá místa: historie, sport i noční život

Barcelona zajímavá místa: historie, sport i noční život

Barcelona zajímavá místa historie, umění, pláže, příroda, noční život a sportovní zážitky v jednom. To vše (a ještě mnohem více) vám může nabídnout pouze španělská Barcelona, kterou byste v porovnání s ostatními evropskými metropolemi stihli prozkoumat za jediný den...

Share This