pláž banana

Pláž Banana Zakynthos

autor: | Dub 23, 2024 | 0 komentářů

Pláž Banana se nachází ve venkovské oblasti u malého letoviska Vassilikos, klidné vesničky na jihovýchodním cípu Zakynthosu. Banana beach právem patří k vůbec nejkrásnějším plážím na ostrově. Je ideální k trávení celodenního válení u moře a koupání pro singles, páry i rodiny s dětmi. 

Zázemí pláže Banana a koupání

Banana platí za jednu z nejdelších pláží na ostrově. Rozkládá se na jihovýchodním pobřeží v délce 2,5 km. Pokrývá ji jemný zlatavý písek, a i když je to pláž organizovaná, nachází se v malebném přírodním prostředí s porostlými kopci a několika menšími plážovými vilkami.

Vstup do vody je na pláži Banana pozvolný a bezpečný, ideální pro rodiny s dětmi či seniory. 

Nejrušnější část celé Banana beach je její centrální pláž s půjčovnami lehátek a pestrou nabídkou vodních sportů. Těšit se tu můžete na několik restaurací, a dokonce i disko kluby fungující dlouho do noci. Okrajové části pláže, zejména západní, jsou naopak velice klidné a vždy poskytují dostatek soukromí. Na své si tu tak přijde zcela každý.

Jak se na pláž Banana dostat?

Na pláž se dá ideálně dostat půjčeným autem, a to z hlavní silnice mezi letoviskem Argassi a Vassilikos, kde vede k pláži značená odbočka. K dispozici je tu dostatek parkovacích míst, a to zcela zdarma.

Z Argassi na Banana pláž jezdí navíc několikrát za den autobus.

Další pláže v okolí

V oblasti kolem letoviska Vassilikos je hned několik hezkých pláží. Na severu pláž Banana sousedí s větší písčito-oblázkovou pláží Spanzia (či Spianza). Ta je dost podobná pláži Banana, neboť je obklopena zelenou přírodou a je dobře turisticky vybavená. 

Pokud se naopak vydáte jižním směrem, můžete narazit na malou písečnou pláž Plaka. Za zmínku stojí také větší a velmi dobře organizovaná písečná pláž Agios Nikolaos (Vassilikos).

Image by poszarobert from Pixabay

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

Share This