Zakynthos letiště

autor: | Úno 9, 2022 | 0 komentářů

Zakynthos – třetí největší ostrov Jónského moře, přináležející k Řecku láká své návštěvníky na nádherné pobřeží, tyrkysové vody moře, dechberoucí přírodu, tajemné jeskyně nebo potápění za vzácnými mořskými želvami. To je však pouze zlomek toho, co ostrov nabízí.

Symbolem ostrova je opěvovaná bílá oblázková pláž Navagio. Mezi další atrakce pak patří kouzelné Modré jeskyně. Jejich modré zbarvení vytváří světelné vápencové skály a sluneční paprsky. Zajímavou je i pláž Xigia. Zde se nacházejí sirné prameny. Barva moře je zde mléčná a typickým rysem je i sirný zápach. Za návštěvu stojí také želví ostrůvek Marathonisi, který je domovem vzácného druhu želvy – karety obrovské.

Letiště Zakynthos


Jak se na ostrov dostat?

Na ostrov se můžete dostat několika různými způsoby. Jednou možností je trajekt vyplouvající na ostrov z pevninské části, nejčastěji ze severozápadního pobřeží. Každý den je na ostrov vypravováno několik trajektů. Cesta po moři trvá zhruba hodinu.

Další možností je pak vzdušná cesta. Jedná se o rychlejší, a pro někoho i pohodlnější, způsob cestování. Na Zakynthosu se nachází letiště, které je v provozu vždy během celé sezóny.

Zakynthos letiště informace

Menší letiště se nachází asi 6 kilometrů jižním směrem od stejnojmenného hlavního města. Je v provozu během celé sezóny, ale pouze přes den. Obstarává charterové lety. V noci na letiště letadla nepřistávají, neboť by hluk rušil vzácné želvy karety obrovské, které během noci vylézají na břeh z mořských vln. Jedná se o dobu mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní.

Důležité odkazy pro cestování po Zakynthosu:

Ubytování na Zakynthosu >> ZDE

Letiště na Zakynthosu >> https://tripradar.cz/zakynthos-letiste/

Letenky: ZDE

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Casa Mila Barcelona

Casa Mila Barcelona

Také je známá pod názvem La Pedrera. Jedná se o budovu známého architekta Antonia Gaudího, kterou naleznete ve španělské Barceloně, na Paseig de Gracia. Výstavba budovy Její výstavba probíhala v letech 1906 – 1910. Charakteristické jsou pro ní secese s prvky španělské...

ZOO Berlín – nejstarší zahrada v Německu

ZOO Berlín – nejstarší zahrada v Německu

ZOO Berlín je nejen nejstarší a nejnavštěvovanější ZOO v Německu, ale také druhově nejbohatší na světě. Byla otevřena v srpnu 1844 a je to nejstarší zoologická zahrada v Německu. Ještě jedním prvenstvím se může chlubit – patří k největším na světě co se týká počtu...

Tipy na výlety na Zakynthosu

Tipy na výlety na Zakynthosu

Tyrkysově zbarvené moře, bělostné pláže, mořské želvy, majáky, tajemné jeskyně i vraky lodí. To vše a mnohem víc vám nabízí Zakynthos, třetí největší ostrov v Jónském moři. Pokud se sem plánujete také vydat, připravili jsme si pro vás 7 míst, která rozhodně stojí za...

Share This