Zakynthos letiště

autor: | Úno 9, 2022 | 0 komentářů

Zakynthos – třetí největší ostrov Jónského moře, přináležející k Řecku láká své návštěvníky na nádherné pobřeží, tyrkysové vody moře, dechberoucí přírodu, tajemné jeskyně nebo potápění za vzácnými mořskými želvami. To je však pouze zlomek toho, co ostrov nabízí.

Symbolem ostrova je opěvovaná bílá oblázková pláž Navagio. Mezi další atrakce pak patří kouzelné Modré jeskyně. Jejich modré zbarvení vytváří světelné vápencové skály a sluneční paprsky. Zajímavou je i pláž Xigia. Zde se nacházejí sirné prameny. Barva moře je zde mléčná a typickým rysem je i sirný zápach. Za návštěvu stojí také želví ostrůvek Marathonisi, který je domovem vzácného druhu želvy – karety obrovské.

Letiště Zakynthos


Jak se na ostrov dostat?

Na ostrov se můžete dostat několika různými způsoby. Jednou možností je trajekt vyplouvající na ostrov z pevninské části, nejčastěji ze severozápadního pobřeží. Každý den je na ostrov vypravováno několik trajektů. Cesta po moři trvá zhruba hodinu.

Další možností je pak vzdušná cesta. Jedná se o rychlejší, a pro někoho i pohodlnější, způsob cestování. Na Zakynthosu se nachází letiště, které je v provozu vždy během celé sezóny.

Zakynthos letiště informace

Menší letiště se nachází asi 6 kilometrů jižním směrem od stejnojmenného hlavního města. Je v provozu během celé sezóny, ale pouze přes den. Obstarává charterové lety. V noci na letiště letadla nepřistávají, neboť by hluk rušil vzácné želvy karety obrovské, které během noci vylézají na břeh z mořských vln. Jedná se o dobu mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní.

Důležité odkazy pro cestování po Zakynthosu:

Ubytování na Zakynthosu >> ZDE

Letiště na Zakynthosu >> https://tripradar.cz/zakynthos-letiste/

Letenky: ZDE

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Gdanská historická radnice

Gdanská historická radnice

Gdanská historická radnice je jednou z nejvýznamnějších památek polského města Gdaňsk. Tato goticko-renesanční stavba byla postavena v letech 1379–1492 jako sídlo městské samosprávy. Radnice sloužila také jako místo konání slavnostních obřadů, hostin a kulturních...

Park Langelinie – zelená oáza v srdci Kodaně

Park Langelinie – zelená oáza v srdci Kodaně

Park Langelinie je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších parků v dánské metropoli. Nachází se na nábřeží Øresundu, nedaleko od slavné sochy Malé mořské víly. Park byl založen v roce 1885 jako součást promenády kolem pevnosti Kastellet. Nabízí nádherné výhledy...

7 Tipů na dovolenou u moře v Polsku

7 Tipů na dovolenou u moře v Polsku

Při plánování dovolené u moře vás možná první napadnou destinace jako Chorvatsko, Itálie nebo Řecko. Proč ale nezkusit něco jiného a vyrazit do Polska? Polské pobřeží Baltského moře nabízí krásné pláže, historická města, přírodní parky a spoustu zábavy. V tomto článku...

Share This