zakynthos pláž xigia

Pláž Xigia Zakynthos

autor: | Dub 17, 2024 | 0 komentářů

Pláže Xigia jsou cítit již na metry daleko. A to hlavně díky sirným pramenům, které tu vyvěrají. Kromě typického zápachu sirné prameny ovlivňují také barvu vody, což však nemá na koupání žádný negativní vliv. Naopak. Díky vysokému obsahu síry je zde koupání vhodné i z rehabilitačních důvodů. Mimo tuto zajímavost se díky malebnému přírodnímu okolí jedná o jedny z nejkrásnějších pláží ostrova. 

Pláže Xigia: Sirné prameny a koupání

Obvykle se mluví o pláži Xigia, ve skutečnosti jsou ale pláže Xigia hned tři, a to nedaleko od sebe. 

Nejvíce známá pláž Xigia leží nejseverněji na cestě od hlavního města Zante – v malé úzké zátoce za vysokými skalami, s pár slunečníky a lehátky. Jižněji, tedy na druhé straně tohoto velkého skalnatého výběžku, se nachází další pláž Xigia. Ta je čistě přírodní bez plážového servisu. O dalších pár set metrů dál jižním směrem za výběžkem do moře se rozkládá dokonce třetí pláž Xigia, kde je návštěvníkům k dispozici několik lehátek a slunečníků.

Všechny tři pláže Xigia dohromady vytváří tzv. přírodní lázně Xigia, jež jsou na ostrově Zakynthos oblíbeným cílem turistických výletů.

Zdejší sirné prameny vyvěrají u břehů, kdy díky okamžitému smísení s mořem nejsou vroucí ani jinak nebezpečné. Prožít tu lze dokonalou lázeň s příjemnými masážním účinky.

Místní prameny a pláže jsou volně přístupné bez poplatku.

Jak se na pláže dostat?

Všechny tři pláže Xigia jsou mimo hlavní turistická letoviska ostrova. Důležité je zmínit, že k pláži Xigia nejezdí žádná veřejná doprava. Dostat se na toto kouzelné místo můžete s organizovaným výletem přes vaši cestovní kancelář nebo si půjčit auto a vyrazit po vlastní ose. Případně lze využít plavbu lodí. Tak či tak stojí návštěva těchto pláží rozhodně za to!

Image by Walkerssk from Pixabay

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

7 tipů na výlety s dětmi v zimě

7 tipů na výlety s dětmi v zimě

Užijte si den s dětmi na maximum i v zimě. Máme pro vás 7 tipů na místa, která jsou jako dělaná pro jednodenní rodinný výlety. Najdete mezi nimi nenáročné procházky v přírodě, návštěvu samotného Ježíška, výlety do skal i řešení na dny, kdy počasí venkovním aktivitám...

Share This