Řím hlavní město Itálie

autor: | Dub 24, 2022 | 0 komentářů

   Hlavní město Itálie se rozkládá na řece Tibeře, nedaleko pobřeží Středozemního moře. Jeho velmi rozsáhlé historické centrum patří do Světového dědictví UNESCO. Město patří mezi nejstarší evropská centra. Po celá staletí bylo hlavním městem Římské říše a také střediskem křesťanské církve. Do současných dob se zachovalo jako poutní místo.

   Do města se dostanete po silnici, železnici, ale využít můžete také jedno ze tří letišť, která jsou součástí města.

   Známé pamětihodnosti města

   Město každoročně navštíví obrovské množství turistů, kteří do těchto míst směřují především za historickými památkami, kterých je v těchto místech velké množství. Mezi nejvyhledávanější patří Koloseum, Forum Romanum, Pantheon, Andělský hrad. Sixtinská kaple nebo Fontána di Trevi. Památek je však mnohem více. Toto je pouze malý zlomek. V Římě se nachází i nejmenší stát světa – Vatikán.

   • Koloseum

   Jedna z nejikoničtějších staveb spojovaná s Římem. Jedná se o největší amfiteátr historické Římské říše. Té sloužil především k zábavě. Konaly se zde zápasy gladiátorů, veřejné slavnosti, divadelní akce, zápasy s divokou zvěří, ale také popravy.

   • Pantheon

   Starobylý katolický chrám s mohutnou kupolí, v níž je střešní okno přivádějící světlo do budovy. Jeho součástí je i průčelí typické pro antickou dobu. Jedná se o jednu z nejzachovalejších památek antického Říma a velmi významnou stavbu římského stavitelství.

   • Forum Romanum

   Toto náměstí obdélníkového tvaru bývalo v dobách antického Říma centrem městského veřejného dění. Bylo svědkem různých slavností, triumfálních průvodů, voleb, politických shromáždění, ale také soudů nebo trhů.

   Vatikán

   Nejmenší stát světa a zároveň sídlo Svatého stolce a papeže. Vyrazit do něj musíte do samotného srdce Říma. Kromě jiného stojí za návštěvu Sixtinská kaple. Shromažďuje se zde, ke zvláštním jednáním, sbor kardinálů a také zde probíhá volba nového papeže. Proslavila se svou vnitřní výzdobou, na níž se podíleli významní renesanční umělci. Pro návštěvníky je přístupná pouze přes galerii Vatikánských muzeí.

   S láskou napsali a zveřejnili tým

   Tipy

   Inspirace 

   Gdanská historická radnice

   Gdanská historická radnice

   Gdanská historická radnice je jednou z nejvýznamnějších památek polského města Gdaňsk. Tato goticko-renesanční stavba byla postavena v letech 1379–1492 jako sídlo městské samosprávy. Radnice sloužila také jako místo konání slavnostních obřadů, hostin a kulturních...

   Park Langelinie – zelená oáza v srdci Kodaně

   Park Langelinie – zelená oáza v srdci Kodaně

   Park Langelinie je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších parků v dánské metropoli. Nachází se na nábřeží Øresundu, nedaleko od slavné sochy Malé mořské víly. Park byl založen v roce 1885 jako součást promenády kolem pevnosti Kastellet. Nabízí nádherné výhledy...

   7 Tipů na dovolenou u moře v Polsku

   7 Tipů na dovolenou u moře v Polsku

   Při plánování dovolené u moře vás možná první napadnou destinace jako Chorvatsko, Itálie nebo Řecko. Proč ale nezkusit něco jiného a vyrazit do Polska? Polské pobřeží Baltského moře nabízí krásné pláže, historická města, přírodní parky a spoustu zábavy. V tomto článku...

   Share This