Německo je požehnáno tím, že má nejen jeden, ale několik krásných ostrovů. Mezi mnoha ostrovy v Německu je však pouze jeden jedinečný ze všech; ostrov Helgoland. Je klasifikován jako jeden z nejmenších ostrovů v Německu obdařený nádherným červeným pískovcem se zelenou strmou zemí.
Ostrov je vzdálen 40 kilometrů od pevniny a je považován za jediný německý ostrov na volném moři díky své značné vzdálenosti od pevniny. Vzhledem k velké vzdálenosti od pevniny si lidé, kteří navštíví Helgoland, mohou užít klid a krásu přírodní památky.
Helgoland je ostrov o rozloze 4,2 km² obývají z velké části Frísové. Obyvatel se na soustroví nachází 1650.
V minulosti byl Helgoland součástí Šlesvicka, jež patřilo Dánsku. V roce 1807 Patřilo velké Británii a teprve v roce 1890 se stal Helgoland součástí Německa, výměnou za Zanzibar.
Do konce 2. světové války se na soustroví cvičily nálety. Až v roce 1952 se začali na ostrově zabydlovat civilisté.
Ostrov jako stvořený pro oddech
Doprava na ostrov je zajištěna pomocí trajektů, které zejména v sezóně jezdí často. Ostrov je natolik malý, že nepotřebujete auto, abyste se přepravili kam potřebujete. Trajekty jezdí pravidelnou linkou z Büsumu, Hamburku, Cuxhavenu, Bremerhavenu a Wilhelmshavenu.
Červené útesy uchvátí každého návštěvníka ostrova již při příjezdu trajektem.
Helgolandská kultura
Čerstvý vzduch na Helgolandu prakticky bez pylu a mírné mořské klima z něj činí skutečně relaxační zážitek. Mnoho stezek napříč ostrovem může návštěvníky provést rozmanitostí ostrovní flóry a fauny až do Lummenfelsenu – nejmenší chráněné oblasti na světě.
Muzeum ostrova může také dát návštěvníkům ochutnat jeho historii a kulturu ─ nebo se přiblížit kultuře výletem do rybářských domů v přístavu. Návštěvníci mohou ochutnat světoznámou, místně ulovenou pochoutku ─ heligolandského humra.