Vydejte se do Drážďan nejen za proslulými Vánočními trhy

autor: | Čvn 12, 2021 | 0 komentářů

Drážďany jsou zemské hlavní město Svobodného státu Sasko. Sídlí zde zemská vláda, zemský sněm a další důležité úřady. Kromě toho je to druhé největší saské město. Rozkládá se v Drážďanské pánvi, na obou březích řeky Labe.

 

Návštěva Starého města

 

Tato část města nabízí celou řadu známých památek a lze ji velmi snadno projít pěšky. Můžete tak nasávat historickou atmosféru tohoto místa. Mezi zajímavosti, které rozhodně v těchto místech stojí za návštěvu, patří Frauenkirche, Zwinger, Rezidenční zámek nebo Semperova opera.

  • Frauenkirche

Jedná se o barokní kostel a zároveň jednu z nejznámějších dominant města. Přestože byl během války zničen a dlouhou dobu se čekalo na jeho opravu, v současné době je již opět opraven.

  • Zwinger

Tento rozsáhlý systém, jež tvoří barokní stavby, slouží ve většině případů k muzejním účelům a jsou zde také umístěny rozsáhlé obrazárny. Mezi nejznámější patří Galerie starých mistrů, která nabízí velmi obsáhlou sbírku obrazů od světově proslulých malířů.

  • Rezideční zámek

Zde je umístěna jedna z největších evropských uměleckých sbírek.

  • Semperova opera

Jedná se o sídlo světoznámé opery a orchestru, které je vybudováno v italském renesančním stylu.

 

Moderní část města

Do této části města míří především ti, kdo chtějí poznat současné Drážďany. K vidění je zde nejen moderní architektura, ale také celá řada muzeí nebo klubová scéna. Střediskem je městská čtvrť Neustadt, v níž se shromažďují, kromě jiného, i místní studenti. Zajímavé exponáty nabízí Muzeum hygieny či skleněná manufaktura Volkswagen, kterou navštěvují především milovníci automobilů. Je zde možnost spatřit výrobu přes skleněné stěny.

 

Vánoční trh

Tato akce se koná pravidelně každým rokem a zavítá na ni velké množství návštěvníků a to i zahraničních. Vánoční trh – Striezelmarkt patří mezi nejstarší akce, které se na území Německa konají.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Pláž Xigia Zakynthos

Pláž Xigia Zakynthos

Pláže Xigia jsou cítit již na metry daleko. A to hlavně díky sirným pramenům, které tu vyvěrají. Kromě typického zápachu sirné prameny ovlivňují také barvu vody, což však nemá na koupání žádný negativní vliv. Naopak. Díky vysokému obsahu síry je zde koupání vhodné i z...

Stockholm: Prozkoumejte kouzlo švédské metropole

Stockholm: Prozkoumejte kouzlo švédské metropole

Ne nadarmo se mu přezdívá Benátky severu. Nejenže totiž Stockholm nabízí vše od krásných památek až po muzeum slavné pop kapely, ale všudypřítomná zeleň a vodní plochy zajistí, že se budete cítit jako v ráji. Co navštívit ve Stockohlmu, pokud se sem vydáte? ...

Město Granada

Město Granada

Granada je právem nejnavštěvovanějším místem v Andalusii. A to hlavně díky své bohaté historii a krásným památkám. Jestli se do Granady plánujete vydat, máme pro vás několik tipů. Aneb kdy vyrazit do Granady, co zde navštívit a kde se ubytovat? Granadu navštivte na...

Share This