Vydejte se do Drážďan nejen za proslulými Vánočními trhy

autor: | Čvn 12, 2021 | 0 komentářů

Drážďany jsou zemské hlavní město Svobodného státu Sasko. Sídlí zde zemská vláda, zemský sněm a další důležité úřady. Kromě toho je to druhé největší saské město. Rozkládá se v Drážďanské pánvi, na obou březích řeky Labe.

 

Návštěva Starého města

 

Tato část města nabízí celou řadu známých památek a lze ji velmi snadno projít pěšky. Můžete tak nasávat historickou atmosféru tohoto místa. Mezi zajímavosti, které rozhodně v těchto místech stojí za návštěvu, patří Frauenkirche, Zwinger, Rezidenční zámek nebo Semperova opera.

  • Frauenkirche

Jedná se o barokní kostel a zároveň jednu z nejznámějších dominant města. Přestože byl během války zničen a dlouhou dobu se čekalo na jeho opravu, v současné době je již opět opraven.

  • Zwinger

Tento rozsáhlý systém, jež tvoří barokní stavby, slouží ve většině případů k muzejním účelům a jsou zde také umístěny rozsáhlé obrazárny. Mezi nejznámější patří Galerie starých mistrů, která nabízí velmi obsáhlou sbírku obrazů od světově proslulých malířů.

  • Rezideční zámek

Zde je umístěna jedna z největších evropských uměleckých sbírek.

  • Semperova opera

Jedná se o sídlo světoznámé opery a orchestru, které je vybudováno v italském renesančním stylu.

 

Moderní část města

Do této části města míří především ti, kdo chtějí poznat současné Drážďany. K vidění je zde nejen moderní architektura, ale také celá řada muzeí nebo klubová scéna. Střediskem je městská čtvrť Neustadt, v níž se shromažďují, kromě jiného, i místní studenti. Zajímavé exponáty nabízí Muzeum hygieny či skleněná manufaktura Volkswagen, kterou navštěvují především milovníci automobilů. Je zde možnost spatřit výrobu přes skleněné stěny.

 

Vánoční trh

Tato akce se koná pravidelně každým rokem a zavítá na ni velké množství návštěvníků a to i zahraničních. Vánoční trh – Striezelmarkt patří mezi nejstarší akce, které se na území Německa konají.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Starý přístav Nyvhaven, nejmalebnější kodaňská místa

Starý přístav Nyvhaven, nejmalebnější kodaňská místa

Kodaň je nejen hlavním městem Dánska, ale také místem, kde se nachází ikonický a malebný přístav Nyvhaven. Historický přístav je oblíbeným cílem turistů, které lákají malebné barevné domy, příjemné prostředí a pohled na plachetnice. Pokud zavítáte do dánského hlavního...

7 tipů na výlety Málaga

7 tipů na výlety Málaga

Chcete poznat to nejlepší ze španělské kultury? Pak pro vás Málaga bude tou nejlepší destinací. Těšit se zde můžete na nádherné pláže, vynikající kuchyni i bohatou historii. Která místa zde skutečně stojí za to vidět?Tipy na výlety v Malaze I když se Málaga neřadí...

7 tipů na výlety na ostrově Kefalonia

7 tipů na výlety na ostrově Kefalonia

Kefalonia je považovaná za vůbec nejkouzelnější ze všech Jónských ostrovů. Voňavé středomořské dubové lesy, hornaté vnitrozemí poseté divokými loukami, malebné zátoky a vinice jistě učarují i vám. Jaká místa stojí za to navštívit, pokud se na ostrov Kefalonia...

Share This