Vídeňská ZOO Tiergarten Schönbrunn láká návštěvníky

autor: | Čvn 12, 2021 | 0 komentářů

Tato zoologická zahrada patří nejen mezi nejstarší, ale také zároveň mezi nejmodernější ZOO na světě. A na co láká své dětské i dospělé návštěvníky? No přeci na zvířata a celou řadu zajímavých atrakcí.

Vydejte se do světově proslulé ZOO

Areál zahrady je umístěný v nádherném prostoru barokního parku zámku Schönbrunn. Jedná se o jednu z nejstarších, nejkrásnějších a zároveň velmi moderních zahrad nejen v Evropě, ale dokonce na celém světě. Zvířata zde žijí v souladu s přírodou a je jim nabízen dostatečný prostor pro jejich život.

Co vidět ve Vídni najdete ZDE 

K vidění jsou zde nejen moderní pavilony, ale také starobylé stavby, které si neustále zachovávají kouzlo starých časů. Kombinace moderních pavilonů s budovami historického vzhledu je realizována velmi vkusným způsobem. Díky tomu vše působí harmonickým a především přirozeným dojmem.

ZOO je v provozu již od konce 18. století, kdy zde byl původně založen císařský zvěřinec, nepřístupný veřejnosti. V současné době se zde chová přes 700 různých zvířecích druhů. Kromě těch běžných zde můžete spatřit i druhy, jímž hrozí vyhynutí. Patří mezi ně i čínské pandy.

Navštívit můžete nejen zvířecí pavilony, ale také obří skleník exotického deštného pralesa, žirafí park, areál určený orangutanům, skleník s tropickými motýly a ptáky, kteří se v něm volně pohybují, korálový útes nebo místo určené pro tučňáky a lachtany.

 

zoo vídeň

Pravidelné krmení zvířat

Velkou atrakcí je samozřejmě krmení zvířat, které probíhá na etapy, aby toho návštěvníci stihli co nejvíce. Nejčastěji se začíná krmením slonů, pak následují orangutani a divocí holubi. Spatřit můžete i krmení žiraf, lachtanů, obřích želv, tučňáků a opic. To probíhá v dopoledních hodinách. Odpoledne se pak můžete těšit na vydry, papoušky, nosály, tygry, lední medvědy, mravenečníky, pandy, slony, gepardy či medvídky koala.

Oficiální stránky ZOO v českém jazyce ZDE

Video zoo Vídeň nadjete ZDE

Mapa ZOO ve Vídni

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

7 tipů na výlety s dětmi v zimě

7 tipů na výlety s dětmi v zimě

Užijte si den s dětmi na maximum i v zimě. Máme pro vás 7 tipů na místa, která jsou jako dělaná pro jednodenní rodinný výlety. Najdete mezi nimi nenáročné procházky v přírodě, návštěvu samotného Ježíška, výlety do skal i řešení na dny, kdy počasí venkovním aktivitám...

Share This