wolfgangsee

Wolfgangsee

autor: | Čvc 18, 2023

Jedná se o jedno z nejhezčích a největších jezer nacházející se v Rakousku, v oblasti Solné komory. Zasahuje až hranice Horních Rakous. Rozprostírá se 15 minut jízdy autem od lázeňského střediska Bad Ischl. Díky tomu, je zde na první pohled zřetelná lázeňská atmosféra. Velké množství lázeňských hostů míří právě do této jezerní oblasti. Asi 40 kilometrů je od jezera vzdálené známé rakouské středisko Salzburg.

Charakteristika jezera

Při návštěvě jezera na vás čekají jeho tyrkysové vody a příjemné okolí, které se stalo doslova rájem pro všechny návštěvníky této oblasti. Na březích jezera se nacházejí hned tři města – Gilgen, Strobl a St. Wolfgang. Zajisté vás zaujmou nejen jezero, ale i okolní hory – Schafberg, Falkenstein, Zwölfernhorn a Postalm (největší rakouská náhorní plošina). Do těchto hor je jezero zasazené.

Jezero dělí na dvě části poloostrov, který naleznete v polovině jeho jižní části, nedaleko městečka Sankt Wolfgang. Obě části pak spojuje průliv.

 

Aktivity na jezeře a v jeho okolí

Okolí jezera je vyhledáváno jako turistický cíl. Paroplavební společnost zde provozuje zrekonstruovaný parník, který nese jméno císaře Františka Josefa I., který si tuto oblast oblíbil. Společnost je majitelkou ještě dalších několika motorových lodí, na kterých můžete brouzdat po jezerní hladině.

Na své si přijdou i milovníci dalších vodních sportů nebo nadšenci do horské turistiky. Stezky jsou však připravené i pro cyklisty a to jak pro začátečníky, tak i pokročilé.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

V autě, v letadle, cestou do práce nebo na pláži. Poslechněte si jedny z nejoblíbenějších cestovatelských audioknih. Ať už vás lákají spíše inspirativní příběhy, dechberoucí zážitky nebo poučné informace, těchto 7 audioknih si zamiluje každý cestovatel! Která láká...

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli se nachází v samém centru dánské metropole Kodaň, přímo proti hlavnímu vlakovému nádraží. Byl založený již v roce 1843 a i v současné době se těší velké oblibě. Můžete do něj zavítat v období od dubna do září a pak v čase Halloweenu nebo o...

Pivovar Carlsberg

Pivovar Carlsberg

První pivovar této značky založil počátkem 19. století Jacob Christian Jacobson. Ten se inspiroval v Německu. Odsud si přivezl neocenitelné zkušenosti a čistý kmen kvasnic. Ty pak byly použity k výrobě prvního dánského piva. Carlsberg patří v současné době mezi...

Share This