wolfgangsee

Wolfgangsee

autor: | Čvc 18, 2023

Jedná se o jedno z nejhezčích a největších jezer nacházející se v Rakousku, v oblasti Solné komory. Zasahuje až hranice Horních Rakous. Rozprostírá se 15 minut jízdy autem od lázeňského střediska Bad Ischl. Díky tomu, je zde na první pohled zřetelná lázeňská atmosféra. Velké množství lázeňských hostů míří právě do této jezerní oblasti. Asi 40 kilometrů je od jezera vzdálené známé rakouské středisko Salzburg.

Charakteristika jezera

Při návštěvě jezera na vás čekají jeho tyrkysové vody a příjemné okolí, které se stalo doslova rájem pro všechny návštěvníky této oblasti. Na březích jezera se nacházejí hned tři města – Gilgen, Strobl a St. Wolfgang. Zajisté vás zaujmou nejen jezero, ale i okolní hory – Schafberg, Falkenstein, Zwölfernhorn a Postalm (největší rakouská náhorní plošina). Do těchto hor je jezero zasazené.

Jezero dělí na dvě části poloostrov, který naleznete v polovině jeho jižní části, nedaleko městečka Sankt Wolfgang. Obě části pak spojuje průliv.

 

Aktivity na jezeře a v jeho okolí

Okolí jezera je vyhledáváno jako turistický cíl. Paroplavební společnost zde provozuje zrekonstruovaný parník, který nese jméno císaře Františka Josefa I., který si tuto oblast oblíbil. Společnost je majitelkou ještě dalších několika motorových lodí, na kterých můžete brouzdat po jezerní hladině.

Na své si přijdou i milovníci dalších vodních sportů nebo nadšenci do horské turistiky. Stezky jsou však připravené i pro cyklisty a to jak pro začátečníky, tak i pokročilé.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

Kodaň, hlavní město Dánska, je turisty čím dál více vyhledávaným a navštěvovaným místem. Pokud se sem vydáte i vy, rozhodně nebudete litovat. Nejen, že se Kodaň řadí mezi nejbezpečnější města světa, ale navíc vás zde čeká nespočet nádherných míst, památek, výborných...

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

Krakov se právem řadí mezi nejnavštěvovanější města v Polsku. Má totiž příchozím turistům skutečně co nabídnout. Jedná se o krásné město na řece Visle, které je plné historických budov, krásných domů, náměstí s kostely, parků, romantických uliček, výborných restaurací...

Share This