Vyberte stránku
zillertal

Zillertal Arena

autor: | Čvn 25, 2022 | 0 komentářů

Zillertal Arena je místem zimních sportů a zároveň jedna z největších lyžařských oblastí Rakouska. Naleznete ji v údolí Zillertal. Milovníkům zimních aktivit je k dispozici velké množství sjezdovek a vleků. Oblast je rozdělená na dvě části – jedna zahrnuje Zell, Gerlos a Königsleiten a druhá Ramsau a Hainzenberg.

Charakteristika Zillertal Areny  

Jedná se o velké a moderní lyžařské středisko. Sjezdovky jsou přehledné a na všechna dostupná místa míří lanovky. Jednotlivé areály jsou propojené jak sjezdovkami, tak i lanovkami a celý komplex tak vytváří jedno dlouhé území. Jednotlivé lokality mají podobné terény, každá však nabízí jiný výhled a jiné panorama.

Součástí střediska jsou také útulné horské chaty. Využít můžete nejen sjezdovky, ale i měřené slalomy, překážkové dráhy a k dispozici jsou také snowparky. Nejrozsáhlejší síť sjezdovek celého areálu naleznete na západních svazích, nad městem Zell am Ziller.

Mezi nejdelší sjezdovky s největším převýšením patří HöhenFresser-Tour, která měčí 10 kilometrů.

Boarder Town čeká na snowboardisty a vyznavače freestylu.

V Zell am Zilleru stojí za návštěvu  Action-Park Kreuzwiese.

Ubytovací možnosti

Pro ubytování jsou určená zařízení různých kategorií. Využít tak můžete nabídku apartmánů, penzionů nebo hotelů v některé z okolních obcí – Gerlos, Hochkrimml, Königsleiten (Wald), Krimml nebo již výše zmiňovaný Zell am Ziller.

Königsleiten navíc nabízí návštěvu nejvýše umístěného evropského planetária. Ve vesničce Krimml můžete vyrazit k místním vodopádům, které patří mezi největší v Evropě.

Mezi jednotlivými obcemi a areálem Zillertal Arena je zajištěna skibusová doprava. Pořídit si můžete lyžařskou permanentku, která zahrnuje i dopravu s Zillertalbahn, se zastávkou v Zell am Zilleru. Propojuje celé místní údolí.

S láskou napsali a zveřejnili tým >>

Tipy

Ubytování

Zájezdy

Tipy a rady

Inspirace 

FC Barcelona

FC Barcelona

Fútbol Club Barcelona, jak se správně nazývá, patří mezi nejznámější fotbalové kluby na světě. Známý španělský klub doprovázejí nejen obrovské úspěchy a vítězství na fotbalovém hřišti, ale také mnoho skandálů. Klub je znám především pro útočnou hru. Tým je součástí...

Park Güell

Park Güell

Chystáte-li se do Barcelony? Pak si rozhodně nenechte ujít návštěvu rozlehlého parku, který představuje jednu z nejvíce zelených ploch tohoto španělského města. Kromě zeleně zde můžete obdivovat přenádherné květiny a velké množství kamenných skulptur. Park naleznete...

Evropské ostrovy 3. díl – Řecké ostrovy a Kypr

Evropské ostrovy 3. díl – Řecké ostrovy a Kypr

Řecké ostrovy i Kypr jsou velice oblíbenými a známými destinacemi. Řecké ostrovy však nejsou pouze Zakynthos, Santorini, Mykonos nebo Rhodos, ale ostrovů a ostrůvků je tu více než 3000 a je tedy rozhodně co objevovat. Řecké ostrovy K nejkrásnějším jižně položeným...

Share This