zakynthos pláž dafni

Zakynthos: Objevte skrytý klenot – pláž Dafni

autor: | Dub 29, 2024 | 0 komentářů

Dlouhá a rozlehlá pláž Dafni se nachází na jihovýchodním cípu ostrova Zakynthos, a to jen pár kilometrů od poklidného střediska Vassilikos. Pláž pokrývá především zrnitý, zlatavý písek a samotný vstup do moře je zde velmi pozvolný. Celá pláž je obklopena zelenými kopci a je označována za jednu z nejčistších a neklidnějších pláží na ostrově.

Zázemí pláže Dafni a koupání

Dafni beach je částečně organizovaná. Je dělena do dvou úrovní, tedy na neorganizovanou nižší přímořskou část a vyvýšenou část pláže, kde lze využít lehátka a slunečníky i služby taverny. 

Přístup k samotné pláži je poměrně obtížný, jelikož k ní vede prašná, hrbolatá a velmi prudká cesta. Pokud sem vyrazíte autem, musíte ho nechat nahoře na kopci na parkovišti. Až k pláži se s ním nedostanete. Na oplátku vás dole na pláži čeká zasloužený odpočinek v naprostém klidu a soukromí.

Mimo jiné je Dafni pláž proslulá tím, že je zde nejteplejší moře z celé oblasti kolem Zakynthosu.

Dafni: Pláž se zvláštním režimem

Pláž Dafni spadá společně s dalšími plážemi na jižním pobřeží ostrova Zakynthos pod tzv. Národní mořský park (National Marine Park). Jeho hlavním cílem je chránit divokou přírodu v této oblasti. K pláži Dafni například pravidelně připlouvají chráněné mořské želvy Caretta Caretta, aby tu do písku nakladly svá vejce. 

Z toho důvodu se jedná o pláž se zvláštním režimem. Přímořská část pláže je proto čistě přírodní a neorganizovaná. Návštěvníci by zde měli dodržovat odstup od míst označených cedulkou „želví hnízdo“ a v žádném případě nezapichovat do písku slunečníky. Po soumraku je vstup na pláž zcela zakázán. Pro ochranu před nadměrným hlukem se tu dokonce neprovozují ani žádné vodní sporty, bary atd.

Další pláž v okolí

Nedaleko od Dafni beach se nachází typově podobná pláž Gerakas, která je rovněž součástí zmiňované národní mořské rezervace. 

Z pláží Gerakas a Dafni je možné vidět malý ostrov Pelouzo. Tam se však nedostanete. Ostrůvek, který se stal útočištěm chráněných vodních želv Caretta Caretta a mořských tuleňů Monachus Monachuna, je pro lidi zakázán.

Image by emanuel celano from Pixabay

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

Share This