Pražská zoo

ZOO Praha Trója – pátá největší v Evropě

autor: | Úno 24, 2023

Pražská zoologická zahrada se nachází v městské části Praha-Troja. Díky svému umístění má velmi výhodnou polohu v blízkosti centra Prahy. Patří mezi nejvíce navštěvované ZOO v naší republice. Byla otevřená již v září 1931. V současné době se jedná o zahradu, která poskytuje zvířatům velmi moderní pavilony a návštěvníkům zajímavé expozice. Těmi se snaží představovat zvířata v takových podmínkách, které se přibližují jejich přirozenému prostředí. Také má podíl na záchraně celé řady ohrožených živočichů.

ZOO nabízí také celou řadu zajímavých programů. Patří mezi ně komentované krmení zvířat, prohlídka zahrady s průvodcem, zážitkové programy určené dětem, vzdělávací programy, které využívají školy a v některých měsících atraktivní noční prohlídky.

Uvnitř ZOO, v její dolní části, se nachází visutá sedačková lanová dráha.Pražská zoo Zprovozněná byla v roce 1977. Je to nejkratší lanová dráha na našem území. V provozu je pouze v případě příznivého počasí.

Pavilony zvířat

Pražská zoologická zahrada disponuje několika pavilony, ve kterých jsou umístěná zvířata. Patří mezi ně Pavilon tučňáků, pavilon gaviálů – Čambal, Terárium, Pavilon velkých želv, Pavilon goril, Velemlokárium, Pavilon šelem a plazů, Rákosův pavilon se vzácnými druhy papoušků a exotických ptáků, Darwinůw kráter – vnitřní expozice ďáblů medvědovitých (jedná se o dravé vačnatce známé také pod názvem tasmánský čert), Pavilon Indonéské džungle, Pavilon Afrika zblízka, Africký dům, Pavilon hrochů, Údolí slonů – největší expozice a Rezervace Dja – nový pavilon určený gorilám.

Pražská zoo

Jak se do zoologické zahrady dostanete?

Vzhledem k tomu, že ZOO se nachází blízko pražského centra, je k ní přístup dobrý. Ze stanice metra Nádraží Holešovice k ZOO jezdí každých několik minut autobus. Pěšky nebo na kole se do ní můžete vypravit přes park Stromovka. Do ZOO směřuje také parník. Chcete-li si tedy cestu zpestřit plavbou parníkem, tak pravidelná lodní linka vyplouvá z Rašínova nábřeží a plavba trvá něco málo přes hodinu. Cílovou stanicí je přístaviště lodí na Císařském ostrově. Odtud vede do ZOO nová lávka určená pro pěší.

Hlavní stránky: https://www.zoopraha.cz/

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

7 tipů na výlety s dětmi v zimě

7 tipů na výlety s dětmi v zimě

Užijte si den s dětmi na maximum i v zimě. Máme pro vás 7 tipů na místa, která jsou jako dělaná pro jednodenní rodinný výlety. Najdete mezi nimi nenáročné procházky v přírodě, návštěvu samotného Ježíška, výlety do skal i řešení na dny, kdy počasí venkovním aktivitám...

Share This