Vyberte stránku
Zoo praha

 5 tipů na zoologické zahrady v Evropě

autor: | Čvc 1, 2022

Hledáte inspiraci na letní výlet, který bude bavit vás i vaše děti? Vydejte se do zoologické zahrady.
Tohle je
přehled 5 nejhezčích zoo v Evropě, které rozhodně stojí za to navštívit. 

Vídeň: Zoologická zahrada Schönbrunn

První zoologická zahrada, kterou můžete navštívit, je ta v sousedním Rakousku, konkrétně tedy ve Vídni. Jedná se o jednu z nejstarších, ale zároveň také nejmodernějších zoo na světě. V současnosti je navíc tato zoo zapsána na seznamu UNESCO.

Zoologická zahrada Schönbrunn se nachází v nádherném prostoru barokního parku zámku Schönbrunn, kdy ji zde založil císař František Štěpán (manžel Marie Terezie). Rozlohou se sice jedná o menší zoo, než je například ta pražská, ale i přesto zde uvidíte přes 700 druhů zvířat včetně těch nejatraktivnějších. Pokud se tedy chystáte vydat na výlet do Vídně, zoologickou zahradu v Schönbrunnu byste určitě neměli vynechat. 

Foto > https://pixabay.com/cs/users/onkelramirez1-1490122/ 

zoo vídeň

Zoo v Drážďanech

I další zoologická zahrada, která stojí za návštěvu, se nachází u našich sousedů. Tentokrát bude řeč o zoo v Drážďanech. Ta byla založena již v roce 1861, a je tak jednou z nejstarších zoo v Německu

Těšit se zde můžete na skutečně bohatou rozmanitost zvířecího světa napříč všemi kontinenty. Mezi návštěvníky jsou nejoblíbenější zvířata Afriky, a především pak koaly.

Foto>> https://pixabay.com/cs/users/grunaer26-1210388/ 

Zoo Berlín

A v Německu ještě chvíli zůstaneme. Kromě zoologické zahrady v Drážďanech zde totiž můžete obdivovat krásy berlínské zoo. Ta je nejen nejstarší a nejnavštěvovanější zoologickou zahradou v Německu, ale zároveň má také celosvětově nejbohatší zastoupení zvířecích druhů. K jejím obyvatelům patří mimo jiné jediné pandy velké v Německu. Jste-li i vy milovníci těchto zvířat, určitě do zoo v Berlíně zajeďte.

Foto >> https://pixabay.com/cs/users/raimondbeuker-4860180/ 

zoo berlín

Švýcarsko: Zoo Basel 

Zoo Basilej je nejvyhlášenější a nejnavštěvovanější zoologickou zahradou ve Švýcarsku. Největším lákadlem této zoo jsou jedinečné procházky s tučňáky. Jestliže je totiž venku teplota nižší než 10 °C, chovatelka vyrazí s tučňáky na obhlídku zahrady. A to je skutečně zážitek, na který nezapomenou děti ani dospělí. 

Zoo praha

Zoo v pražské Troji

Ne nadarmo se o pražské zoologické zahradě říká, že je jednou z nejhezčích na světě. Na našem seznamu nesmí tedy rozhodně chybět.  Leží v kopcovité a lesnaté Troji a rozkládá se na 60 hektarech, z nichž 50 ha tvoří expozice zvířat. Zoologická zahrada byla poprvé otevřena v roce 1931 s 200 zvířaty a v současné době se může pochlubit až 670 druhy s téměř 5 tisíci jedinci.

S láskou napsali a zveřejnili tým >>

Tipy

Ubytování

Zájezdy

Tipy a rady

Inspirace 

FC Barcelona

FC Barcelona

Fútbol Club Barcelona, jak se správně nazývá, patří mezi nejznámější fotbalové kluby na světě. Známý španělský klub doprovázejí nejen obrovské úspěchy a vítězství na fotbalovém hřišti, ale také mnoho skandálů. Klub je znám především pro útočnou hru. Tým je součástí...

Park Güell

Park Güell

Chystáte-li se do Barcelony? Pak si rozhodně nenechte ujít návštěvu rozlehlého parku, který představuje jednu z nejvíce zelených ploch tohoto španělského města. Kromě zeleně zde můžete obdivovat přenádherné květiny a velké množství kamenných skulptur. Park naleznete...

Evropské ostrovy 3. díl – Řecké ostrovy a Kypr

Evropské ostrovy 3. díl – Řecké ostrovy a Kypr

Řecké ostrovy i Kypr jsou velice oblíbenými a známými destinacemi. Řecké ostrovy však nejsou pouze Zakynthos, Santorini, Mykonos nebo Rhodos, ale ostrovů a ostrůvků je tu více než 3000 a je tedy rozhodně co objevovat. Řecké ostrovy K nejkrásnějším jižně položeným...

Share This