polsko moře

7 Tipů na dovolenou u moře v Polsku

autor: | Pro 4, 2023 | 0 komentářů

Při plánování dovolené u moře vás možná první napadnou destinace jako Chorvatsko, Itálie nebo Řecko. Proč ale nezkusit něco jiného a vyrazit do Polska? Polské pobřeží Baltského moře nabízí krásné pláže, historická města, přírodní parky a spoustu zábavy. V tomto článku Vám představíme 7 tipů, jak si užít dovolenou u moře v Polsku.

Prozkoumejte Gdaňsk

Gdaňsk je jedním z nejstarších a nejkrásnějších měst v Polsku, které má bohatou historii a kulturu. Můžete zde obdivovat nádhernou architekturu, navštívit muzea, kostely, radnici nebo hrad Malbork. Gdaňsk je také známý jako rodiště hnutí Solidarita, které sehrálo klíčovou roli v pádu komunismu v Evropě. Nezapomeňte také ochutnat místní speciality, jako jsou zlatý likér Goldwasser, čerstvé ryby nebo trdelník.

Prožijte Sopoty

Sopot je nejpopulárnější letovisko v Polsku, které láká turisty svou dlouhou písečnou pláží, elegantními hotely, lázněmi a kasiny. Sopot je také domovem nejdelšího dřevěného mola v Evropě, které se táhne do moře o délce 511 metrů. Můžete si zde zaplavat, opalovat se, projít se nebo si pronajmout loďku. Sopot je také známý pro svůj noční život, jelikož zde najdete spoustu barů, klubů a restaurací.

GDAŇSK

Objevte Hel

Hel je poloostrov, který se tyčí do Baltského moře a tvoří přirozenou ochranu zálivu Gdaňsk. Také je to ideální místo pro milovníky přírody, sportu a historie. Můžete si prohlédnout pevnost Hel, která sloužila jako poslední bašta polského odporu proti nacistické invazi v roce 1939. Při návštěvě Hel se Vám naskytne možnost navštívit fokarium, tedy místo, kde se starají o opuštěné mláďata tuleňů, nebo se podívat na maják, který nabízí úchvatný výhled na moře. Hel je také rájem pro cyklisty, windsurfery a kiteboardery.

Nejelevnější a nejlepší ubytování v Polsku

Zrelaxujte se v Mielnu

Mielno je další oblíbené letovisko v Polsku, které se nachází na úzkém pruhu pevniny mezi Jamnem a Baltským mořem. Mielno je známé pro svůj jodizovaný vzduch, který má blahodárné účinky na zdraví. Zde si můžete odpočinout na pláži, projít se po promenádě, navštívit aquapark nebo si zahrát golf. Mielno je také skvělým výchozím bodem pro výlety do okolních vesnic a parků.

hel

Poznejte Kołobrzeg

Kołobrzeg je jedním z nejstarších a největších lázeňských měst v Polsku, které Vám nabídne kombinaci historických památek a moderních zařízení. Ve městě si můžete prohlédnout gotickou katedrálu, radnici, pevnost nebo muzeum soli. Kołobrzeg je také známý pro své léčivé prameny, bahno a solanky, které se používají k různým procedurám a terapiím. Kołobrzeg je také ideálním místem pro aktivní dovolenou, kde si můžete zacvičit, projet se na kole nebo si zahrát tenis.

Navštivte Świnoujście

Świnoujście je jediné polské město, které leží na více než jednom ostrově. Świnoujście je s pevninou spojeno trajekty a mosty a nabízí rozmanité atrakce a zážitky. Najdete zde nejvyšší maják v celém Polsku, který má 68 metrů a 308 schodů. Můžete také navštívit pevnost Anioła, která byla postavena ve 12. století a sloužila jako obrana proti nepřátelům. Świnoujście je také spojené s lázeňskou tradicí, takže si tu můžete dopřát relaxaci a wellness.

Zabavte se v Łebě

Łeba je malé rybářské městečko, které se proměnilo v atraktivní turistickou destinaci. Łeba je známá pro své pohyblivé písečné duny, které jsou součástí Národního parku Słowiński. Můžete se projít, nebo sáňkovat po písku, jezdit na koni nebo na čtyřkolce. Łeba je také skvělým místem pro rodiny s dětmi, jelikož zde najdete lunapark, dinopark, minigolf nebo akvárium.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

Kodaň, hlavní město Dánska, je turisty čím dál více vyhledávaným a navštěvovaným místem. Pokud se sem vydáte i vy, rozhodně nebudete litovat. Nejen, že se Kodaň řadí mezi nejbezpečnější města světa, ale navíc vás zde čeká nespočet nádherných míst, památek, výborných...

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

Krakov se právem řadí mezi nejnavštěvovanější města v Polsku. Má totiž příchozím turistům skutečně co nabídnout. Jedná se o krásné město na řece Visle, které je plné historických budov, krásných domů, náměstí s kostely, parků, romantických uliček, výborných restaurací...

Share This