7 tipů na rakouská jezera

autor: | Bře 29, 2023

Blankytně modrá voda, nádherné pláže a hřejivé sluneční paprsky? Řeč není o dovolené u moře, ale o rakouských jezerech, které představují naprosto skvělé místo pro aktivní i odpočinkový pobyt. V porovnání s dovolenou u moře zde ale nemusíte očekávat davy turistů a nesnesitelné vedro.

Nejhezčí rakouská jezera

Rakousko je plné úchvatných jezer. Tohle je 7 těch vůbec nejhezčích.

Zell am See

Zellské jezero patří mezi nejznámější rakouská jezera a zároveň zell am seenejoblíbenější místo českých turistů v Rakousku. Leží v okrese Zell am See v rakouské spolkové zemi Salcbursko. Zellské jezero je vhodné ke koupání a nabízí řadu vodních sportů. Na své si zde ale přijdou i milovníci pěší turistiky, cykloturistiky, golfu, adrenalinových zážitků, relaxace a výletů. Celou dovolenou v Zell am See pak ještě více umocní zdejší gurmánské zážitky a regionální kuchyně.

Achensee

Největší přírodní ledovcové jezero v Tyrolsku – to je Achensee. I zdeachensee se vám nabízí vyžití v podobě turistiky, cyklistiky, horolezectví a relaxace u vody. Chráněný přírodní park Karwendel ze západní strany jezera a masiv hory Rofan z jeho východní strany vám zajistí malebný pobyt plný dechberoucích pohledů na fascinující alpskou krajinu.

Achensee je naprosto vhodné pro rodinnou dovolenou i romantický pobyt ve dvou. Můžete se zde koupat v křišťálové vodě, rybařit, využít pestrou škálu nabízených vodních sportů (jachting, kitesurfing, windsurfing, plavbu lodí nebo kanoistiku) a pro adrenalinové nadšence je zde možnost paraglidingu či sjezd v závěsu na laně, tedy AirRofan. Rodiny s dětmi zde pak jistě ocení i místní dětská hřiště nebo vyhlídkovou jízdu parní lokomotivou po ozubnicové úzkokolejce.

Booking.com

Hallstätter See

Když je řeč o nejhezčích rakouských jezerech, opomenout

Hallstatt

Hallstatt

rozhodně nesmíme ani ikonické místo Hallstätter See v Horním Rakousku v oblasti Solné Komory. Jedná se o ideální místo pro pohodovou dovolenou u vody, kterou je možné si zpříjemnit poznáváním rakouských přírodních a kulturních krás.

Městečko Hallstatt na břehu jezera se starými zpřístupněnými solnými doly se právem řadí mezi nejkouzelnější výletní oblast v Rakousku. Dovolenou si zde můžete zpestřit také návštěvou blízkých lázní Bad Goisern, výstupem na horu Krippenstein nebo chvilkou na golfovém hřišti, rybařením, vodními sporty, pěší i cykloturistikou a v neposlední řadě také koupáním, jelikož voda v jezeře je krásně průzračná a vhodná i k potápění.

TIP:  Láká vás cesta za vínem? Nejlepší ubytování na jižní moravě

Wolfgangsee

wolfgangsee

wolfgangsee

Dalším rakouským jezerem, které se nachází v oblasti Solné komory a rozhodně stojí za zmínku, je Wolfgangsee. Tedy největší jezero v Salcbursku, které zasahuje až do Horního Rakouska. Jezero je poloostrovem rozděleno na dvě části, které spojuje přibližně 200 metrů široký průliv.

 

Jedná se o jezero jako stvořené na koupání a vodní sporty, neboť v létě se dokáže vyhřát až na 24 °C. Okolí Wolfgangsee, jako je tomu i u jiných rakouských jezer, doslova vybízí k pěší turistice a cyklistice. Těšit se zde můžete na hluboké lesy, dechberoucí vrcholky poskytující fascinující výhledy a rozkvetlé louky.

Neusiedler See

Chcete se i v sousedním Rakousku cítit jako u moře? Vydejte se k jezeru Neusiedler See, které se vyznačuje pásmem rákosí, velmi malou hloubkou a mírným a větrným klimatem. Hned vedle maďarského Balatonu je Neziderské jezero jediné stepní jezero v Evropě. A i když část jezera leží na území Maďarska, rakouská část představuje vůbec největší rakouské jezero.

Jezero Neusiedler See je hotový ráj cyklistů, neboť se v jeho okolí nachází rozvinutá síť cyklotras. Dále zde na vás čekají lákavé vinné sklípky, slunečné počasí a spousta možností ke koupání (termální lázně, jezera i aquaparky).

Attersee

Další jezero, o kterém budeme mluvit, rovněž leží í v populární rakouské

Attersee

Attersee

oblasti Solná komora. Atterské jezero (německy Attersee) poskytuje příchozím senzační podmínky ke koupání, ale samozřejmě také k cyklovýletům i pěší turistice v blízkém okolí.

 

Toto třetí největší jezero Rakouska představuje splněný sen pro jachtaře, potápěče i běžné plavce. Jezero totiž v létě dosahuje teploty až 25 °C a je krásně čisté a průzračné. Opět se tedy jedná o dokonalé místo na dovolenou pro milovníky koupání, potápění, vodních sportů, cyklisty, pěší turistiky i sportovce. 

Klopeiner See

Jezero Klopeiner See poblíž města Völkermarkt nedaleko slovinských hranic je považováno za to vůbec nejteplejší celých Korutan, jelikož v letních měsících se zde voda vyhřeje až na 28 °C. Navíc je krásně tyrkysová a úžasně čistá, takže je naprosto vhodná ke koupání a provozování vodních sportů. Na své si u jezera Klopeiner See ale přijdou také vyznavači cyklistiky a turistiky, ale rozhodně se zde nebudou nudit ani ti, kteří dávají přednost golfu. Nachází se tu totiž 18jamkové hřiště.

Použité fotografie: https://pixabay.com/cs/photos/hallstatt-hallst%c3%a4tter-viz-rakousko-3721832/ 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

Kodaň, hlavní město Dánska, je turisty čím dál více vyhledávaným a navštěvovaným místem. Pokud se sem vydáte i vy, rozhodně nebudete litovat. Nejen, že se Kodaň řadí mezi nejbezpečnější města světa, ale navíc vás zde čeká nespočet nádherných míst, památek, výborných...

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

Krakov se právem řadí mezi nejnavštěvovanější města v Polsku. Má totiž příchozím turistům skutečně co nabídnout. Jedná se o krásné město na řece Visle, které je plné historických budov, krásných domů, náměstí s kostely, parků, romantických uliček, výborných restaurací...

Share This