Vyberte stránku

Amsterdam: Město tulipánů a dřeváků

autor: | Říj 19, 2021 | 0 komentářů

Nizozemské hlavní město Amsterdam je známé především díky benevolentním zákonům týkající se marihuany, tulipánů, a typickým dřevákům. Amsterdam je současně holandským přístavem, ležícím na IJsselmeer a napojené na Severní moře. Je také finančním a obchodním centrem.  Ačkoli je Amsterdam hlavním městem Nizozemska, vláda sídlí v jiném městě – Haagu.

Z malé rybářské vesnice se stalo zajímavé město

Amsterdam vznikl ve 13. století jako malá rybářská vesnička. Aby se chránili před povodněmi, museli raní obyvatelé stavět hráze na obou stranách řeky a kolem roku 1270 postavili mezi těmito hrázemi přehradu.

Už tehdy se plavily obchodní lodě z Amsterdamu až k Baltskému moři a položily základ budoucího obchodního centra, které fungovalo jako spojovací článek mezi severní Evropou a Flandry (nyní severní Belgie a severní Francie). 

Město se rychle rozšiřovalo jeho podnikání a v roce 1489 jako projev vděku za podporu, kterou město dostalo burgundsko-rakouským panovníkům, císař Maxmilián I. dovolil Amsterdamu ozdobit jeho pancéřová ložiska císařskou korunou. Od té doby se největší holandské obchodní město a přístav Amsterdam, stejně jako sýpka severního Nizozemska, stal centrem bohatství a vlivu v Evropě.

Moderní Amsterdam

Šedesátá léta 20. století nepřinesla sociální a kulturní změny v celém západním světě, ovšem Amsterdam, který přijal liberální radikalismus, je svým přístupem proslulý. Změny přinesly ekonomický rozmach a tradiční nizozemskou toleranci odlišnosti. Tento radikalismus otevřel cestu relativně otevřené toleranci města k rekreačnímu užívání drog a prostituce.

V Amsterdamu to žije

Cestovní ruch všeho druhu je hlavní a rostoucí ekonomickou aktivitou. Mnoho návštěvníků města přichází za obchodními účely nebo se účastní konferencí, zejména ve velkém výstavním a kongresovém centru RAI. Protože je možné vidět mnoho míst pěšky za jediný den, jsou také velmi oblíbené jednodenní výlety do Amsterdamu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Amsterdam 

 

 Author foto: https://pixabay.com/users/illusion-x-18246109/ 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Letiště Vídeň webkamera

Letiště Vídeň webkamera

Chcete se podvat na letiště ve Vídni jste tu správně. Níže naleznete pohled, panorama 360° který se pravidelně aktualizuje. Provozovatel Panomax

Mallorca

Mallorca

Mallorca je ostrov, který tvoří součást Baleárských ostrovů přináležejících ke Španělsku. Je jeho největším ostrovem. Rozkládá se v západní části Středozemního moře a tvoří velmi významný bod lodní trasy spojující východní a západní Středomoří. Tento nádherný ostrov...

Barcelona zajímavá místa: historie, sport i noční život

Barcelona zajímavá místa: historie, sport i noční život

Barcelona zajímavá místa historie, umění, pláže, příroda, noční život a sportovní zážitky v jednom. To vše (a ještě mnohem více) vám může nabídnout pouze španělská Barcelona, kterou byste v porovnání s ostatními evropskými metropolemi stihli prozkoumat za jediný den...

Share This