Rotterdam

Rotterdam – město s největším evropským přístavem

autor: | Led 9, 2022 | 0 komentářů

Rotterdam je město s největším evropským přístavem a zároveň druhé největší město Nizozemska. Kromě toho je rotterdamský přístavní komplex druhým největším na světě. Nachází se zde nejmodernější vybavení, do kterého patří i obří jeřáby sloužící pro překládání kontejnerů se zásilkami z celého světa. Veškerá činnost je řešená pomocí počítačových technologií. V každém z přístavních zálivů se překládá vždy pouze jedna komodita.

Informace k historii přístavu a ke stavbě lodí si můžete prohlédnout v Námořním muzeu, které se nachází v centru města.

 

Zajímavosti o městě

V průběhu 2. světové války bylo celé vybombardováno. Díky spojení nizozemských architektů vzniklo město nové, vybavené moderními výškovými budovami, které se nacházejí v centru.

Pro turisty je, kromě přístavu, lákadlem vyhlídková věž Euromast, která nabízí dokonalý pohled na celé přístavní město. Její výška je necelých 200 metrů a výtah vás  vyveze až na její samotný vrchol nebo do místní restaurace.

Zajímavou stavbou je též Erasmův most, který ve vystavěn v moderním stylu a vytváří spojnici mezi severní a jižní částí města. Most byl dokončen koncem 20. století a je jedinečný díky tomu, že jej podepírá pouze jeden pilíř. Most dostal jméno po místním rodákovi, kterým je světově proslulý humanista žijící v druhé polovině 15. století Erasmus Rotterdamský. Ten město nazval „velkou dílnou“. Setkávaly se zde různé menšiny a pomáhaly s rozvojem města.

Nejstarší částí města je Delfshaven. Zde si můžete vytvořit představu o tom, jak vypadalo původní město. V minulosti se zde nacházela přístavní skladiště, která postupně nahradily příjemné prodejny starožitností a antikvariáty. Dokonalou atmosféru předválečné éry dotvářejí staré plachetnice, které zde kotví.

Vydáte-li se východním směrem z města, narazíte na skupinu větrných mlýnů ve vesnici Kinderdijk-Elshout.

Roterdam >> https://en.rotterdam.info/  

Photo >> https://pixabay.com/users/derooijfotografie-12292318/

 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Starý přístav Nyvhaven, nejmalebnější kodaňská místa

Starý přístav Nyvhaven, nejmalebnější kodaňská místa

Kodaň je nejen hlavním městem Dánska, ale také místem, kde se nachází ikonický a malebný přístav Nyvhaven. Historický přístav je oblíbeným cílem turistů, které lákají malebné barevné domy, příjemné prostředí a pohled na plachetnice. Pokud zavítáte do dánského hlavního...

7 tipů na výlety Málaga

7 tipů na výlety Málaga

Chcete poznat to nejlepší ze španělské kultury? Pak pro vás Málaga bude tou nejlepší destinací. Těšit se zde můžete na nádherné pláže, vynikající kuchyni i bohatou historii. Která místa zde skutečně stojí za to vidět?Tipy na výlety v Malaze I když se Málaga neřadí...

7 tipů na výlety na ostrově Kefalonia

7 tipů na výlety na ostrově Kefalonia

Kefalonia je považovaná za vůbec nejkouzelnější ze všech Jónských ostrovů. Voňavé středomořské dubové lesy, hornaté vnitrozemí poseté divokými loukami, malebné zátoky a vinice jistě učarují i vám. Jaká místa stojí za to navštívit, pokud se na ostrov Kefalonia...

Share This