Vyberte stránku
Rotterdam

Rotterdam – město s největším evropským přístavem

autor: | Led 9, 2022 | 0 komentářů

Rotterdam je město s největším evropským přístavem a zároveň druhé největší město Nizozemska. Kromě toho je rotterdamský přístavní komplex druhým největším na světě. Nachází se zde nejmodernější vybavení, do kterého patří i obří jeřáby sloužící pro překládání kontejnerů se zásilkami z celého světa. Veškerá činnost je řešená pomocí počítačových technologií. V každém z přístavních zálivů se překládá vždy pouze jedna komodita.

Informace k historii přístavu a ke stavbě lodí si můžete prohlédnout v Námořním muzeu, které se nachází v centru města.

 

Zajímavosti o městě

V průběhu 2. světové války bylo celé vybombardováno. Díky spojení nizozemských architektů vzniklo město nové, vybavené moderními výškovými budovami, které se nacházejí v centru.

Pro turisty je, kromě přístavu, lákadlem vyhlídková věž Euromast, která nabízí dokonalý pohled na celé přístavní město. Její výška je necelých 200 metrů a výtah vás  vyveze až na její samotný vrchol nebo do místní restaurace.

Zajímavou stavbou je též Erasmův most, který ve vystavěn v moderním stylu a vytváří spojnici mezi severní a jižní částí města. Most byl dokončen koncem 20. století a je jedinečný díky tomu, že jej podepírá pouze jeden pilíř. Most dostal jméno po místním rodákovi, kterým je světově proslulý humanista žijící v druhé polovině 15. století Erasmus Rotterdamský. Ten město nazval „velkou dílnou“. Setkávaly se zde různé menšiny a pomáhaly s rozvojem města.

Nejstarší částí města je Delfshaven. Zde si můžete vytvořit představu o tom, jak vypadalo původní město. V minulosti se zde nacházela přístavní skladiště, která postupně nahradily příjemné prodejny starožitností a antikvariáty. Dokonalou atmosféru předválečné éry dotvářejí staré plachetnice, které zde kotví.

Vydáte-li se východním směrem z města, narazíte na skupinu větrných mlýnů ve vesnici Kinderdijk-Elshout.

Roterdam >> https://en.rotterdam.info/  

Photo >> https://pixabay.com/users/derooijfotografie-12292318/

 

Share This