baltské moře

Dovolená u Baltu: Ideální místo pro rodiny s dětmi i milovníky historie

autor: | Pro 19, 2023 | 0 komentářů

Balt je často označován za druhé Chorvatsko. Ročně se sem totiž vydává čím dál více lidí. A není se čemu divit. Pobaltí nenabízí jen krásné pláže, ale i mnoho historických a přírodních památek. Proč se k Baltu vydat s rodinou, jaké pláže zde navštívit a jak se sem nejlépe dostat?

Poznejte krásu Baltského moře

Baltské moře je okrajové moře Atlantského oceánu. Je ohraničené Dánskem, Německem, Polskem, Litvou, Lotyšskem, Estonskem, Ruskem, Finskem a Švédskem. Nejčastěji za ním čeští turisté míří do Polska. 

Dovolená u Baltského moře se vyznačuje krásnou přírodou a mnoha možnostmi zábavy. Pláže u Baltského moře jsou vhodné pro opalování, koupání a samozřejmě i nejrůznější vodní sporty. 

Z Česka se k Baltskému moři dostanete za pár hodin. Jde o perfektní možnost pro všechny, kteří chtějí zažít dovolenou v zahraničí u moře, ale nechtějí cestovat příliš daleko. Baltské moře je snadno dostupné také cenově a můžete si zde užít skvělou dovolenou na pláži i během kratšího víkendového pobytu.

dovolená u baltu

Dovolená u Baltu je ideální pro rodiny s dětmi

Jak již bylo zmíněno, Baltské moře leží na severu Evropy a jedná se o oblíbený turistický cíl mnoha Čechů. Dovolenou u Baltu charakterizují krásné písečné pláže, koupání v moři a mnoho dalších zábavných aktivit. Jedná se o ideální místo pro rodinnou dovolenou.

Baltské moře je vhodné pro všechny, kteří chtějí být u moře za pár hodin, pro nadšence cestování i pro rodiny s dětmi. Rodiny s malými i většími dětmi nejčastěji volí Baltské moře především díky tomu, že je blízko a je cenově dostupné. Navíc nabízí spoustu různých letovisek, možností vyžití a zábavy. Mnohdy je Balt rodiči vyhledávaný pro první dovolenou s dětmi u moře. Což můžeme jedině doporučit. 

Nejlepší nabídky ubytování v této obasti >>

Nejlepší pláže u polského Baltu

Balt zajistí, že si jednou budete připadat jako v Dubaji a o pár kilometrů dál zase jako na řeckých plážích. Tohle je 5 nejkrásnějších pláží v celém Polsku, které rozhodně stojí za návštěvu. 

  • Svinoústí (Mallorca severu) – jedna z největších polských pláží překvapivě blízko českým hranicím (6 hodin jízdy z Prahy).
  • Pláže v Kolobřehu – největší a nejžádanější letovisko polského Baltu. Nejlepší ubytování v této lokalitě ZDE.
  • Trzęsacz – klenot pobřeží Rewal – místo, které je oblíbené pro svou čistotu vody, pláže, bezpečnost i zázemí. 
  • Jarosławiec (pláž Dubaj) – na první pohled připomíná dechberoucí pláže v Dubaji.
  • Sopoty – pláže polské riviéry nabízející zlatý písek rozprostírající se po 4,3 km dlouhé a přes 100 m široké pláži s mírným vstupem do moře. Ubytování v této lokalitě nejlepší nabídky ZDE.

Historické a přírodní památky Pobaltí aneb Co zde navštívit? 

Pobaltí přináší nespočet míst, které si zaslouží vaši pozornost. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší.

Riga (tedy hlavní město Lotyšska) je největším městem v celém Pobaltí. Nachází se v přímořské úžině u Rižského zálivu po obou březích řeky Daugave. Jedná se o ideální místo pro milovníky architektury i historie. Jedinečnou historickou atmosféru zde netvoří pouze četné chrámy, ale i malá obydlí někdejších rižských obyvatel lemující romantické uličky v centru města. 

Za zdejší historický klenot lze jednoznačně považovat hlavní město Litvy – Vilnius. Těšit se tu můžete především na nespočet kostelních věžiček, katedrálu sv. Stanislava na hlavním Katedrálním náměstí a kostel sv. Petra a Pavla, který je opravdovou perlou vilniuského baroka. 

Za tzv. středověkou metropoli Evropy se považuje Tallin (hlavní město Estonska). I když ne v úplně doslovném smyslu, jelikož tu nyní žije přes 400 000 obyvatel. Mnozí ho naopak označují jako mýtické město, a to hlavně díky mnoha legendám, které v sobě místní domy ukrývají. 

Za zmínku stojí také zdejší krajina, která je malebná a velmi placatá. Rozsáhlou část pokrývají lesy a kde nejsou lesy, tam jsou jezera, mýtiny, bažiny nebo louky. Pro obdivovatele úchvatné přírody je to zde jako stvořené. 

dovolená u baltu

Levné a kvalitní ubytování i doprava pro dovolenou u Baltu

Možností výhodného ubytování u Baltu naleznete na webu Booking.cz nebo Airbnb.cz nespočet. Ubytovat se můžete v hotelových komplexech, menších domech, apartmánech nebo třeba kempech. 

Co se týče dopravy, kromě auta lze vsadit na vlak. České dráhy totiž cestujícím nabízí možnost navštívit pláže Baltského moře díky výhodným sezónním spojům. Ty nejčastěji vedou do Polska – na poloostrov Hel, do přímořského Leby a do rušného letoviska Kolobřeh. Bez starostí se tak během několika hodin můžete ocitnout na místě, které je jako stvořené ke slunění, koupání, vodním sportům, aktivnímu odpočinku i pobytu s dětmi. 

Image by ra-dio from Pixabay

Mapa Baltského moře

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

Share This