cancun

Jaké letenky si vybrat na Cancun

autor: | Úno 10, 2023 | 0 komentářů

Na letiště v Cancunu, druhé nejvytíženější letiště v Mexiku, (nejvytíženější je letiště v Mexico City), létá spousta aerolinek z celé Evropy. 

Na serverech nabízejících akční letenky můžete najít zpáteční letenky v rozmezí 8 – 10 tisíc korun českých. Počítejte však s tím, že tyto lety nezřídka kdy zajišťují nízkonákladové aerolinky, které většinou nabízí minimální servis na palubě letadla a často v ceně letenky nebývá odbavené zavazadlo. Počítejte také s tím, že tyto lety mívají většinou kolem 2 přestupů, často i více a cesta do cílové destinace Vám tak může zabrat i několik dní. Tyto akční nabídky mívají rovněž velmi omezenou nabídku termínů do dané destinace. 

Standardní letenky třídy economy, kterou volí převážná většina cestovatelů najdete např. na webu skyscanner.cz. Z pražského letiště Václava Havla létá na mezinárodní letiště v Cancunu pravidelná linka s přestupem na letišti v německém Frankfurtu. Tuto linku zajišťuje společnost Lufthansa, případně Condor. Na trase Vídeň – Cancun potom přímé lety zajišťují Austrian airlines. Přímý let Vídeň – Cancun trvá cca 12hod. 25min. Zpáteční letenky ve třídě economy class se běžně pohybují v rozmezí zhruba 14 – 17 tisíc korun českých. 

Pokud patříte k trochu náročnější klientele, můžete si zvolit letenky třídy premium economy. Tyto letenky jsou přibližně o 5 – 7 tisíc korun dražší, avšak zajistí Vám přednostní nástup na palubu, možnost více kg na odbavené zavazadlo, lepší místa s větším prostorem na nohy na palubě letadla a v neposlední řadě bohatší nabídku jídla a nápojů na palubě. 

 

Letiště Cancun

Nejnáročnější klientela si potom může zvolit letenky třídy business class nebo first class. Letenky typu business class se pohybují kolem 50 – 60 tisíci korun českých. Přímé lety Vídeň – Cancun v této třídě zajišťují např. Austrian airlines. 

Letenky třídy first class se potom pohybují až v řádech statisíců korun českých. Pokud však máte rádi vysoký standard cestování, zvolené letenky těchto kategorií Vám ho jistě poskytnou.  Cestování si tak můžete zpříjemnit již v letištních saloncích, nabízejících velice komfortní zázemí pro práci, či odpočinek. Samozřejmostí je rovněž přednostní nástup na palubu letadla a místa k sezení v oddělené části letadla. Letenky těchto tříd poskytují luxusní zázemí na palubě. Pohodlná, polohovací sedadla s velkým prostorem na nohy a samozřejmě širokou nabídku jídel a nápojů po celou dobu letu. Služby v podobě welcome drinku na palubě nebo možnosti využití sprchy během letu jsou v těchto třídách již samozřejmostí. Letenky třídy first class z pražského nebo vídeňského letiště zajišťují např. British airways nebo United airlines.

Ať už si zvolíte akční letenku s nízkonákladovou společností nebo letenku třídy first class, přeji Vám příjemný, ničím nerušený let a těším se na Vás na letišti v Cancunu. 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

V autě, v letadle, cestou do práce nebo na pláži. Poslechněte si jedny z nejoblíbenějších cestovatelských audioknih. Ať už vás lákají spíše inspirativní příběhy, dechberoucí zážitky nebo poučné informace, těchto 7 audioknih si zamiluje každý cestovatel! Která láká...

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli se nachází v samém centru dánské metropole Kodaň, přímo proti hlavnímu vlakovému nádraží. Byl založený již v roce 1843 a i v současné době se těší velké oblibě. Můžete do něj zavítat v období od dubna do září a pak v čase Halloweenu nebo o...

Pivovar Carlsberg

Pivovar Carlsberg

První pivovar této značky založil počátkem 19. století Jacob Christian Jacobson. Ten se inspiroval v Německu. Odsud si přivezl neocenitelné zkušenosti a čistý kmen kvasnic. Ty pak byly použity k výrobě prvního dánského piva. Carlsberg patří v současné době mezi...

Share This