cancun

Jaké letenky si vybrat na Cancun

autor: | Úno 10, 2023 | 0 komentářů

Na letiště v Cancunu, druhé nejvytíženější letiště v Mexiku, (nejvytíženější je letiště v Mexico City), létá spousta aerolinek z celé Evropy. 

Na serverech nabízejících akční letenky můžete najít zpáteční letenky v rozmezí 8 – 10 tisíc korun českých. Počítejte však s tím, že tyto lety nezřídka kdy zajišťují nízkonákladové aerolinky, které většinou nabízí minimální servis na palubě letadla a často v ceně letenky nebývá odbavené zavazadlo. Počítejte také s tím, že tyto lety mívají většinou kolem 2 přestupů, často i více a cesta do cílové destinace Vám tak může zabrat i několik dní. Tyto akční nabídky mívají rovněž velmi omezenou nabídku termínů do dané destinace. 

Standardní letenky třídy economy, kterou volí převážná většina cestovatelů najdete např. na webu skyscanner.cz. Z pražského letiště Václava Havla létá na mezinárodní letiště v Cancunu pravidelná linka s přestupem na letišti v německém Frankfurtu. Tuto linku zajišťuje společnost Lufthansa, případně Condor. Na trase Vídeň – Cancun potom přímé lety zajišťují Austrian airlines. Přímý let Vídeň – Cancun trvá cca 12hod. 25min. Zpáteční letenky ve třídě economy class se běžně pohybují v rozmezí zhruba 14 – 17 tisíc korun českých. 

Pokud patříte k trochu náročnější klientele, můžete si zvolit letenky třídy premium economy. Tyto letenky jsou přibližně o 5 – 7 tisíc korun dražší, avšak zajistí Vám přednostní nástup na palubu, možnost více kg na odbavené zavazadlo, lepší místa s větším prostorem na nohy na palubě letadla a v neposlední řadě bohatší nabídku jídla a nápojů na palubě. 

 

Letiště Cancun

Nejnáročnější klientela si potom může zvolit letenky třídy business class nebo first class. Letenky typu business class se pohybují kolem 50 – 60 tisíci korun českých. Přímé lety Vídeň – Cancun v této třídě zajišťují např. Austrian airlines. 

Letenky třídy first class se potom pohybují až v řádech statisíců korun českých. Pokud však máte rádi vysoký standard cestování, zvolené letenky těchto kategorií Vám ho jistě poskytnou.  Cestování si tak můžete zpříjemnit již v letištních saloncích, nabízejících velice komfortní zázemí pro práci, či odpočinek. Samozřejmostí je rovněž přednostní nástup na palubu letadla a místa k sezení v oddělené části letadla. Letenky těchto tříd poskytují luxusní zázemí na palubě. Pohodlná, polohovací sedadla s velkým prostorem na nohy a samozřejmě širokou nabídku jídel a nápojů po celou dobu letu. Služby v podobě welcome drinku na palubě nebo možnosti využití sprchy během letu jsou v těchto třídách již samozřejmostí. Letenky třídy first class z pražského nebo vídeňského letiště zajišťují např. British airways nebo United airlines.

Ať už si zvolíte akční letenku s nízkonákladovou společností nebo letenku třídy first class, přeji Vám příjemný, ničím nerušený let a těším se na Vás na letišti v Cancunu. 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Pláž Xigia Zakynthos

Pláž Xigia Zakynthos

Pláže Xigia jsou cítit již na metry daleko. A to hlavně díky sirným pramenům, které tu vyvěrají. Kromě typického zápachu sirné prameny ovlivňují také barvu vody, což však nemá na koupání žádný negativní vliv. Naopak. Díky vysokému obsahu síry je zde koupání vhodné i z...

Stockholm: Prozkoumejte kouzlo švédské metropole

Stockholm: Prozkoumejte kouzlo švédské metropole

Ne nadarmo se mu přezdívá Benátky severu. Nejenže totiž Stockholm nabízí vše od krásných památek až po muzeum slavné pop kapely, ale všudypřítomná zeleň a vodní plochy zajistí, že se budete cítit jako v ráji. Co navštívit ve Stockohlmu, pokud se sem vydáte? ...

Město Granada

Město Granada

Granada je právem nejnavštěvovanějším místem v Andalusii. A to hlavně díky své bohaté historii a krásným památkám. Jestli se do Granady plánujete vydat, máme pro vás několik tipů. Aneb kdy vyrazit do Granady, co zde navštívit a kde se ubytovat? Granadu navštivte na...

Share This