Cancun MExiko

Mexiko 

autor: | Led 21, 2023

Země tolika barev, rozmanitých vůní, chutí a zvukomalebného jazyka. Název „Mexico“ má původ v jazyce nahuatl a nese význam „pupek měsíce“. Mexiko jsou nejen bílé písečné pláže, tyrkysové karibské moře nebo nekonečná džungle na poloostrově Yucatan, ale také náhorní plošiny nebo například horské pásmo Siera Madre Oriental. Je to země prolínající se kultury původních indiánských obyvatel se španělskými kolonizátory. Krajina plná přátelských, usměvavých a dobrosrdečných lidí. To vše a ještě nesčetně víc vám může nabídnout Mexiko.

Oficiální název: Spojené státy mexické

Rozloha: 1 972 447 km²

Hlavní město: Ciudad de México (cca 25 milionů obyvatel)

Počet obyvatel: 112 322 757

Hustota zalidnění: 57 ob. / km²

Jazyk: španělština

Měna: mexické peso

Img. použito: https://pixabay.com/cs/

Mexiko

Na jihu se rok dělí na období sucha a dešťů. Období dešťů trvá zhruba od června do října, kdy také teploty dosahují svého maxima a zároveň je v tomto období největší pravděpodobnost vzniku hurikánů. Období sucha potom náleží od listopadu do konce května. Pacifické pobřeží je sušší. Zvláště potom Kalifornský poloostrov a severní část západního Mexika, kde je celkově méně srážek. 

Fauna i flóra je rozmanitá po celém území Mexika. Charakteristickou rostlinou je kaktus, vyskytující se ve stovkách druhů. Na jihu a východě se setkáme s tropickou flórou typickou pro deštné lesy. Ve vyšších polohách narazíme na jehličnaté stromy, jako je cedr, dub nebo borovice. 

Hmyz, zejména potom nepříjemní moskyti, jsou nedílnou součástí zdejší bohaté fauny. V Mexiku se vyskytuje mnoho plazů a obojživelníků. Prudce jedovatí chřestýši představují reálné nebezpečí. Střed země se vyznačuje chovem skotu, prasat, ovcí a koz. Při pobřeží se potom loví krabi, langusty nebo ústřice.

Více jak polovinu obyvatel Mexika tvoří Mesticové, míšenci Indiánů a Evropanů (převážně Španělů). Dále je zde zastoupeno obyvatelstvo evropského původu a etničtí indiáni. V současné době je Mexiko křesťanskou zemí, kde převažují zejména římští katolíci. Dále se můžeme setkat s komunitami dalších náboženství, jako jsou protestanti nebo židé. Většina domorodého obyvatelstva potom praktikuje kombinaci svého původního náboženství spolu s křesťanstvím. 

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Starý přístav Nyvhaven, nejmalebnější kodaňská místa

Starý přístav Nyvhaven, nejmalebnější kodaňská místa

Kodaň je nejen hlavním městem Dánska, ale také místem, kde se nachází ikonický a malebný přístav Nyvhaven. Historický přístav je oblíbeným cílem turistů, které lákají malebné barevné domy, příjemné prostředí a pohled na plachetnice. Pokud zavítáte do dánského hlavního...

7 tipů na výlety Málaga

7 tipů na výlety Málaga

Chcete poznat to nejlepší ze španělské kultury? Pak pro vás Málaga bude tou nejlepší destinací. Těšit se zde můžete na nádherné pláže, vynikající kuchyni i bohatou historii. Která místa zde skutečně stojí za to vidět?Tipy na výlety v Malaze I když se Málaga neřadí...

7 tipů na výlety na ostrově Kefalonia

7 tipů na výlety na ostrově Kefalonia

Kefalonia je považovaná za vůbec nejkouzelnější ze všech Jónských ostrovů. Voňavé středomořské dubové lesy, hornaté vnitrozemí poseté divokými loukami, malebné zátoky a vinice jistě učarují i vám. Jaká místa stojí za to navštívit, pokud se na ostrov Kefalonia...

Share This