Kefalonia

Kefalonia – oblast nádherných pláží a jeskyní

autor: | Dub 1, 2022

 

Kefalonia je ostrov, který patří k Řecku a je největším ostrovem v Jónském moři. Jeho krajina je převážně hornatá. Místní obyvatelé se zaměřují nejen na turistický ruch, ale také na pěstování vinné révy, oliv a fíků a jsou i zdatnými rybáři. Hlavním městem je  Argostoli. Kromě nádherných pláží láká turisty i návštěva zdejších proslulých jeskyní.

 

Jeskyně Melissani

Nachází se nedaleko města Sami, na východním pobřeží ostrova. V její laguně je tyrkysově zbarvená voda a jeskyně má úžasnou atmosféru. Do jeskyně se dostanete na lodičkách, úzkým tunelem. Vzhledem k tomu, že jezero v jeskyni nemá velkou rozlohu, tak plavba trvá jen malou chvíli.

 

Dračí jeskyně Drogarati 

Další jeskyně nacházející se nedaleko města Sami, pod svahy pohoří Aenos, v rozsáhlém údolí.

Podle legendy tuto jeskyni obýval drak. Návštěvníky uchvátí nádherná krápníková výzdoba a neopakovatelná akustika.

Pro turisty byla zpřístupněna ve druhé polovině 20. století. Její hlavní sál se využívá, díky dokonalému šíření zvuku a poměrně velké ploše, pro pořádání hudebních představení. Předpokládá se, že jeskyně je propojená s dalšími, které zatím nebyly objeveny. Na ostrově jich je velké množství.

 

Kefalonské pláže

Jsou považovány za jedny z nejkrásnějších a to nejen v Řecku, ale v celém Středomoří. Mezi nejvyhledávanější patří Myrtos nebo Xi.

  • Pláž Myrtos

Jedná se o nejznámější ostrovní pláž a zároveň se řadí i mezi nejkrásnější pláže světové. Její povrch je tvořen jemnými bílými kamínky, které z dálky vypadají jako písek. Obklopují ji útesy bělostné barvy, jejichž vrcholky porůstá bujná vegetace. Pláž je vybavená lehátky a slunečníky a občerstvení nabízí bufet se zastíněnou terasou. Pokud vytrváte do západu slunce, můžete se kochat nezapomenutelnou podívanou.

  • Pláž Xi

Je jedinečná díky saharskému písku červené barvy, který ji pokrývá. V kontrastu s ním jsou okolní skaliska bílé barvy. Také se zde nacházejí ložiska šedého jílu, který je hojně využíván k lázeňským procedurám.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 tipů, co vidět v Malmö 

7 tipů, co vidět v Malmö 

Třetí největší město Švédska ležící na jihu země v regionu Scania. To je Malmö, které omývají vody Øresundské úžiny oddělující Švédsko od Dánska. Mnozí tak mohou Malmö znát ve spojení s Øresundským mostem vedoucí přes Øresund až do Kodaně. Malmö toho však nabízí...

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská městská část Kastrup leží v jižní části Kodaně, konkrétně na ostrově Amager. Pokud byste ji chtěli navštívit, museli byste se vydat na východní pobřeží ostrova, do obce Tårnby. Tato městská část je známá především díky zdejšímu mezinárodnímu letišti, které...

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Pevnost Wisłoujście je historická stavba, která stojí u ústí řeky Visly do Baltského moře. Tato pevnost byla postavena v 15. století jako obranné dílo proti nepřátelským lodím. V průběhu staletí sloužila jako vojenská základna, ale také jako muzeum a dnes je jednou z...

Share This