Kefalonia

Kefalonia – oblast nádherných pláží a jeskyní

autor: | Dub 1, 2022

 

Kefalonia je ostrov, který patří k Řecku a je největším ostrovem v Jónském moři. Jeho krajina je převážně hornatá. Místní obyvatelé se zaměřují nejen na turistický ruch, ale také na pěstování vinné révy, oliv a fíků a jsou i zdatnými rybáři. Hlavním městem je  Argostoli. Kromě nádherných pláží láká turisty i návštěva zdejších proslulých jeskyní.

 

Jeskyně Melissani

Nachází se nedaleko města Sami, na východním pobřeží ostrova. V její laguně je tyrkysově zbarvená voda a jeskyně má úžasnou atmosféru. Do jeskyně se dostanete na lodičkách, úzkým tunelem. Vzhledem k tomu, že jezero v jeskyni nemá velkou rozlohu, tak plavba trvá jen malou chvíli.

 

Dračí jeskyně Drogarati 

Další jeskyně nacházející se nedaleko města Sami, pod svahy pohoří Aenos, v rozsáhlém údolí.

Podle legendy tuto jeskyni obýval drak. Návštěvníky uchvátí nádherná krápníková výzdoba a neopakovatelná akustika.

Pro turisty byla zpřístupněna ve druhé polovině 20. století. Její hlavní sál se využívá, díky dokonalému šíření zvuku a poměrně velké ploše, pro pořádání hudebních představení. Předpokládá se, že jeskyně je propojená s dalšími, které zatím nebyly objeveny. Na ostrově jich je velké množství.

 

Kefalonské pláže

Jsou považovány za jedny z nejkrásnějších a to nejen v Řecku, ale v celém Středomoří. Mezi nejvyhledávanější patří Myrtos nebo Xi.

  • Pláž Myrtos

Jedná se o nejznámější ostrovní pláž a zároveň se řadí i mezi nejkrásnější pláže světové. Její povrch je tvořen jemnými bílými kamínky, které z dálky vypadají jako písek. Obklopují ji útesy bělostné barvy, jejichž vrcholky porůstá bujná vegetace. Pláž je vybavená lehátky a slunečníky a občerstvení nabízí bufet se zastíněnou terasou. Pokud vytrváte do západu slunce, můžete se kochat nezapomenutelnou podívanou.

  • Pláž Xi

Je jedinečná díky saharskému písku červené barvy, který ji pokrývá. V kontrastu s ním jsou okolní skaliska bílé barvy. Také se zde nacházejí ložiska šedého jílu, který je hojně využíván k lázeňským procedurám.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

13 zajímavých míst v Kodani, které musíte vidět

Kodaň, hlavní město Dánska, je turisty čím dál více vyhledávaným a navštěvovaným místem. Pokud se sem vydáte i vy, rozhodně nebudete litovat. Nejen, že se Kodaň řadí mezi nejbezpečnější města světa, ale navíc vás zde čeká nespočet nádherných míst, památek, výborných...

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

7 míst, která stojí za to vidět v Krakově

Krakov se právem řadí mezi nejnavštěvovanější města v Polsku. Má totiž příchozím turistům skutečně co nabídnout. Jedná se o krásné město na řece Visle, které je plné historických budov, krásných domů, náměstí s kostely, parků, romantických uliček, výborných restaurací...

Share This