Kefalonia

7 tipů na výlety na ostrově Kefalonia

autor: | Kvě 7, 2023

Kefalonia je považovaná za vůbec nejkouzelnější ze všech Jónských ostrovů. Voňavé středomořské dubové lesy, hornaté vnitrozemí poseté divokými loukami, malebné zátoky a vinice jistě učarují i vám. Jaká místa stojí za to navštívit, pokud se na ostrov Kefalonia vydáte?

Tipy na výlety na Kefalonii

Místní pláže jsou považovány za jedny z nejhezčích v celém Středomoří, najdete zde řadu přírodních i historických zajímavosti a možností výletů je zde skutečně nespočet. Takový je ostrov Kefalonia.

S rozlohou okolo 780 km² se řadí mezi největší ostrov v Jónském moři a šestý největší ostrov patřící Řecku. Hlavní město Kefalonie je Argostoli a jestliže se na tento ostrov vydáte, těšit se mimo jiné můžete na vůni oleandrů, zvuky kozích zvonců a ty nejkrásnější západy slunce. Kterých 7 míst byste na Kefalonii měli určitě navštívit?

Kefalonie

Město Argostoli

Argostoli, tedy hlavní město ostrova, sice nabízí hezké historické centrum s řadou cukráren a kaváren, mnohem zajímavější je však místní přístav. Ten stojí za návštěvu zejména v ranních hodinách, kdy se sem vrací rybáři. Zbytky ze sítí totiž lákají želvy, které tak můžete v přístavu pozorovat. V jinou denní dobu na želvy v přístavu prakticky nenarazíte. Za procházku stojí most Drapano Bridge, jenž spojuje dva břehy zálivu.

Booking.com

Městečko Fiskardo

Rybářské městečko Fiskardo je oblíbené hlavně pro své maličké kouzelné uličky. Dále Fiskardo nabízí přístav s řadou kaváren, nekončící výhledy na blankytné moře, možnost krátké pěší procházky k majáku a raně středověkému kostelu. Jestliže chcete na jednom místě zažít směsici romantiky, luxusu a historie, úchvatné Fiskardo by vám určitě nemělo uniknout. 

Letovisko Skala

Malebné letní letovisko Skala je mezi turisty čím dál oblíbenější, i když se nejedná o žádné rušné diskotékové centrum. Žije zde jen několik stovek stálých obyvatel, ovšem svým významem se Skala již dávno zařadila mezi nejdůležitější turistické lokality na Kefalonii. Nepřispívá k tomu pouze nádherné Jónské moře, ale i okolní krajina, z níž nad linií vinohradů a borovicových hájů ční vysoké kopce pohoří Ainos. Přímo podél samotného letoviska se táhne pohádková Skala beach, která je pokrytá směsicí sytě žlutého písku a drobných oblázků.

Jezero a jeskyně Melissani

dav

K velmi zajímavým přírodním atrakcím ostrova patří jeskynní laguna Melissani s až neuvěřitelně tyrkysově zbarvenou vodou a naprosto jedinečnou atmosférou. Dříve se jednalo o místo určené pro konání posvátného kultu a v současnosti představuje jedno z nejvyhledávanějších zajímavostí ostrova. Aktuální podoba jezera Melissani byla zformována již ve třetím tisíciletí před naším letopočtem, když se do něj zřítil strop jeskyně. Od 60. let 20. století je celý prostor úzkým tunelem, který je turistům přístupný na člunech. Projížďka není nikterak dlouhá, neboť jezero má plochu pouze několik set metrů čtverečních.

Jeskyně Drogarati

Druhou pozoruhodnou jeskyní je jeskyně Drogarati udivující návštěvníky krásou své krápníkové výzdoby a jedinečnou akustikou. Stáří jeskyně se odhaduje na přibližně 150 milionů let, ovšem turistům byla zpřístupněna až v minulém století, konkrétně v roce 1963. Obdivovat zde mimo jiné můžete pestře zbarvené stalaktity a stalagmity. Drogarati je s největší pravděpodobností propojena s dalšími, zatím však neobjevenými jeskyněmi, kterými je celý ostrov doslova prošpikován.

Hlavní „sál“ o rozměrech 30 x 30 metrů a stálé teplotě 18 °C se díky vynikajícímu šíření zvuku využívá k pořádání hudebních představení, v rámci kterých si zde dokonce zazpívala zpěvačka Maria Callas.

Vesnička Asos

Chcete si vychutnat opravdu typickou řeckou atmosféru? Pak byste měli navštívit Asos – nejkrásnější vesnici celé Kefalonie. Pyšní se zcela unikátní polohou, směsí barevných domů, hustou vegetací a azurově modrým mořem s bílými lodičkami. Určitě doporučujeme se zde na chvíli posadit do některé z místních kaváren či taveren a v klidu si užít nejen malebné krajinné scenérie, ale i některou z lahodných řeckých delikates.

Za zmínku rozhodně stojí pláže v okolí Asosu, které jsou vmáčknuté do skalnatých zátočin, pokrývá je písek s kamínky a většina nabízí klid a soukromí. Výjimkou je pouze nepříliš vzdálená Myrtos Beach. Jedná se o nejznámější pláž na ostrově, jež je plná nadšených rekreantů.

Klášter sv. Gerasima

V rámci našich tipů na výlety po ostrově Kefalonia jsme samozřejmě nezapomněli ani na milovníky historie, kteří by zde neměli minout klášter sv. Gerasima. Toto poutní místo budete oceňovat především pro spojení renesance s benátskými prvky, a i když zrovna netoužíte po duševním rozjímání, klášter ve vesnici Omala, nedaleko městečka Valsamata, určitě navštivte.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli

Zábavní park Tivoli se nachází v samém centru dánské metropole Kodaň, přímo proti hlavnímu vlakovému nádraží. Byl založený již v roce 1843 a i v současné době se těší velké oblibě. Můžete do něj zavítat v období od dubna do září a pak v čase Halloweenu nebo o...

Pivovar Carlsberg

Pivovar Carlsberg

První pivovar této značky založil počátkem 19. století Jacob Christian Jacobson. Ten se inspiroval v Německu. Odsud si přivezl neocenitelné zkušenosti a čistý kmen kvasnic. Ty pak byly použity k výrobě prvního dánského piva. Carlsberg patří v současné době mezi...

Královský komplex Amalienborg v Kodani

Královský komplex Amalienborg v Kodani

Jedná se o hlavní sídelní místo dánských králů a jejich rodiny. Komplex naleznete v Kodani, což je hlavní město Dánska. Vydat se k němu musíte do centra města. Rozkládá se nedaleko dánské metropolitní opery. Královská rodina jej využívá především jako zimní rezidenci....

Share This