Kefalonia

Jónské ostrovy

autor: | Čvc 27, 2023 | 0 komentářů

Jedná se o souostroví rozkládající se v Jónském moři, na sedmi velkých ostrovech a celé řadě ostrůvků malých. Ty jsou velmi často neobydlené. Mezi ty velké ostrovy patří Korfu, Lefkada a Zakynthos. Do těchto míst míří nejvíce turistů. Další velké ostrovy jsou pak Ithaka, Paxi, Kefalonie a Kythira. Kromě posledně jmenovaného se všechny nacházejí při západním řeckém pobřeží. Kythiru naleznete jižním směrem od Peloponésského poloostrova.

Korfu

Druhý největší ostrov Jónského moře je také známý pod názvem Kerkyra. Návštěvníka vítají vesničky s úzkými uličkami a olivové háje. Na návštěvníky zde čekají nádherné pláže s dokonalým servisem. K posezení zvou místní taverny.

Ostrov bývá často nazýván Smaragdový a to díky své bohaté zeleni.

Paxos

Na tento ostrov míří všichni ti, kdo hledají dokonalý klid a pohodu. Je to nejmenší ostrov Jónského moře a nachází se nedaleko nejjižnějšího cípu ostrova Korfu.

Lefkáda

Díky svým bílým útesům nacházejícím se v jeho jižní části dostal přízvisko Bílý ostrov. Moře kolem ostrova je nádherně modré. Ostrov obklopuje velké množství malých ostrůvků, na které se můžete vypravit, pokud si pronajmete člun. Ostrůvky nabízejí krásné prosluněné pláže.

Kefalonia

Kefalonia největší Jónský ostrov a šestý největší řecký. Nacházejí se zde nádherné pláže, jeskyně a podzemní jezera.

Kythira

Od ostatních ostrovů je poměrně vzdálený. Omývají jej vody dvou moří – Jónského a Středozemního.

Zakynthos

Svoji pověst si získal díky čistému moři a proslavily jej i želvy karety, které sem chodí klást vejce. Největší zajímavosti představují Modrá jeskyně a pláž Navagio, na které můžete spatřit vrak ztroskotané lodi.

Ithaka

Ideálním místem pro pobyt je severní část ostrova Ithaka. Nejkrásnější pláže však naleznete v jižní části. Ostrov proslavilo tyrkysové moře a láká na nádherné, nejčastěji oblázkové, pláže.

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

7 tipů, co vidět v Malmö 

7 tipů, co vidět v Malmö 

Třetí největší město Švédska ležící na jihu země v regionu Scania. To je Malmö, které omývají vody Øresundské úžiny oddělující Švédsko od Dánska. Mnozí tak mohou Malmö znát ve spojení s Øresundským mostem vedoucí přes Øresund až do Kodaně. Malmö toho však nabízí...

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská čtvrť Kastrup

Kodaňská městská část Kastrup leží v jižní části Kodaně, konkrétně na ostrově Amager. Pokud byste ji chtěli navštívit, museli byste se vydat na východní pobřeží ostrova, do obce Tårnby. Tato městská část je známá především díky zdejšímu mezinárodnímu letišti, které...

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Tajemství Pevnosti Wisłoujście

Pevnost Wisłoujście je historická stavba, která stojí u ústí řeky Visly do Baltského moře. Tato pevnost byla postavena v 15. století jako obranné dílo proti nepřátelským lodím. V průběhu staletí sloužila jako vojenská základna, ale také jako muzeum a dnes je jednou z...

Share This