LA rambla

La – Rambla

autor: | Dub 3, 2023 | 0 komentářů

La – Rambla patří mezi nejrušnější ulice španělské Barcelony. Je oblíbená nejen mezi turisty, ale i mezi místními obyvateli. Její délka je 1,2 kilometru. Po celé délce jí lemují stromy. Představuje spojení mezi Katalánským náměstím a Kolumbovým památníkem. Vydejte se od středu města k pásu pobřeží a nasávejte tu pravou španělskou atmosféru.

LA rambla

Co vás zde čeká?

Pokud sem zavítáte můžete navštívit květinové trhy, luxusní obchody, místní restaurace a celou řadu zajímavých akcí, které se zde konají. Přivítají vás každodenní ruch, velké množství lidí, pouliční hudebníci, malíři nebo živé sochy. Okouzlující je i záplava květin.

Celá ulice se rozděluje na pět částí. Každá z nich přináší jiný pohled na místní obyvatelstvo. 

Zažijte místní atmosféru

V horní části můžete společně rozebírat poslední fotbalové zápasy, scházejí se zde místní fanoušci. V severovýchodní části naleznete historickou část Barri Gótic, v jihozápadní část je Čínská čtvrť. Jedna z částí připomíná ptačí voliéru. Zakoupit zde můžete rozmanité ptactvo. Nejvíce fotografovaný symbol města představuje květinová část zvaná Rambla de Sant Josep nebo také Rambla de les Flors. Zde vás přivítá vůně a kolor květin.

Střed široké promenády lemují platany a proudí zde velké množství návštěvníků. Úzké pruhy jsou pak vymezené pro projíždějící automobily, kterých je zde také velké množství. Centrem je křižovatka náměstí Pla de la Boqueria, to zdobí dlážděná mozaika Joana Miróa. V těchto místech se také nachází jeden z největších španělských operních domů – Gran Teatre del Liceu. Jeho návštěvu byste rozhodně neměli vynechat   

V průběhu 19. století byste zde narazili na šlechtická sídla. Také zde bydlelo zámožné měšťanstvo. Díky tomu zde byla vystavěna celá řada luxusních domů. Postupem času se v ulici začaly objevovat lavičky a stromy a začala se proměňovat na výstavní bulvár. Když došlo k rozšíření města, bohatí obyvatelé se odstěhovali a do tohoto místa začali přicházet námořníci.

Důležité odkazy pro cestování po pámátkách v Barceloně

Akvárium Barcelona >> https://www.aquariumbcn.com/ 

Oficiální stránky města >> https://www.barcelona.cat/ca/ 

Oficiální stránky pro turisty >> https://www.barcelonaturisme.com/wv3/en/ 

Kultura v Barceloně >> https://barcelona.lecool.com/ 

Turistické informace >> https://www.barcelonaturisme.com/wv3/en/page/38/tourist-information-points.html 

Online vstupenky po Barceloně najdete ZDE.

Použité fotografie : Wikipedia.org, Pixabay.com

S láskou napsali a zveřejnili tým

Tipy

Inspirace 

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Zažijte Lipno naplno: 10 tipů pro 2024

Původní dřevařská obec se od poloviny 20. století, kdy byla dokončena stavba vodní nádrže Lipno, proměňuje v čím dál populárnější rekreační dovolenkové středisko. Kromě řady penzionů, hotelů a kempů tu objevíte například aquapark a bobovou dráhu, v zimě pak lyžařský...

Share This