Vyberte stránku

Letiště Barcelona

autor: | Bře 25, 2022 | 0 komentářů

  • Terminál 1: Air France, Brussels Airlines, Iberia, KLM, Lufthansa, Swiss, Vueling
  • Terminál 2: easyJet, Eurowings, Ryanair, Wizz Air
  • Mapa Metra Barcelony ZDE
  • Oficiální web letiště ZDE

   

  Světově známé a uznávané letiště pod názvem Aeroport de Barcelona se rozprostírá pár km na jihozápad od středu města. Je označováno zkratkou BCN, což koneckonců uvidíte i v případě zakoupení letenky. Pomocí této zkratky jsou definovány taktéž online rezervační služby.

  Jedná se prakticky o nejrušnější letiště, které je také velmi dobře dostupné z mnoha míst. Letiště vlastní dva terminály: terminál 1 a 2. Terminál 2 je dále členěn na 3 samostatné budovy pod zkratkami T2A, T2B a T2C. Pro lepší přehlednost lze místo zkratek uvádět také označení AENA.

   

  Vybavení letiště

   

  Mezi základní vybavení letiště patří půjčovna aut, služba úschovy zavazadel, ale také jejich převoz. Zásadní roli hraje perfektní bezpečnost a permanentní provoz letiště. Celé letiště je protkáno službou vyzvednutí zavazadel včetně transferů.

  Kdo se nechce na letišti déle zdržovat, může si nechat svá zavazadla poslat až do hotelu. Vaše dovolená tak bez starostí odstartuje již na samotném letišti. Součástí letiště jsou rovněž bankomaty, není tedy problém si tu vybrat peníze. Připravena je i turistická kancelář s potřebnými informacemi.

   

  Krátká vzdálenost mezi terminály je jen mezi T2A a T2B

   

  Výhodou je vzdálenost mezi terminály – T2A a T2B, které nezaberou déle, než 5 minut chůze. Není se tedy potřeba zabývat kyvadlovým autobusem a pohodlně dojít i pěšky. Mezi T1 a T2 je cestování umožněno bezplatným letištním autobusem. Jedná se o úsek o délce cca 4 km, takže to rozhodně potrvá kolem 30 minut, zahrnete-li i čekací dobu na dopravní prostředky.

  V neposlední řadě lze využít letištní taxi službu. Cena za taxi není tak vysoká, jak by se mohlo zprvu zdát. Potřebujete se dostat do centa města? Do půl hodiny jste na místě. Taxi na vás navíc počká hned před letištěm. Z letiště je přístupná také cesta vlakem RENFE.

  Jsou tu také linky metra, ale nejkomfortnější způsob je pronájem auta. Půjčovna aut je poměrně levnou záležitostí a je k dispozici na terminálech T2B a T1. Pro milovníky talismanů, amuletů a dalších drobností jsou tady samozřejmě také obchody.

   

  S láskou napsali a zveřejnili tým

  Tipy

  Inspirace 

  Letiště Vídeň webkamera

  Letiště Vídeň webkamera

  Chcete se podvat na letiště ve Vídni jste tu správně. Níže naleznete pohled, panorama 360° který se pravidelně aktualizuje. Provozovatel Panomax

  Mallorca

  Mallorca

  Mallorca je ostrov, který tvoří součást Baleárských ostrovů přináležejících ke Španělsku. Je jeho největším ostrovem. Rozkládá se v západní části Středozemního moře a tvoří velmi významný bod lodní trasy spojující východní a západní Středomoří. Tento nádherný ostrov...

  Barcelona zajímavá místa: historie, sport i noční život

  Barcelona zajímavá místa: historie, sport i noční život

  Barcelona zajímavá místa historie, umění, pláže, příroda, noční život a sportovní zážitky v jednom. To vše (a ještě mnohem více) vám může nabídnout pouze španělská Barcelona, kterou byste v porovnání s ostatními evropskými metropolemi stihli prozkoumat za jediný den...

  Share This