Letiště Barcelona

autor: | Bře 25, 2022 | 0 komentářů

  • Terminál 1: Air France, Brussels Airlines, Iberia, KLM, Lufthansa, Swiss, Vueling
  • Terminál 2: easyJet, Eurowings, Ryanair, Wizz Air
  • Mapa Metra Barcelony ZDE
  • Oficiální web letiště ZDE

   

  Světově známé a uznávané letiště pod názvem Aeroport de Barcelona se rozprostírá pár km na jihozápad od středu města. Je označováno zkratkou BCN, což koneckonců uvidíte i v případě zakoupení letenky. Pomocí této zkratky jsou definovány taktéž online rezervační služby.

  Jedná se prakticky o nejrušnější letiště, které je také velmi dobře dostupné z mnoha míst. Letiště vlastní dva terminály: terminál 1 a 2. Terminál 2 je dále členěn na 3 samostatné budovy pod zkratkami T2A, T2B a T2C. Pro lepší přehlednost lze místo zkratek uvádět také označení AENA.

   

  Vybavení letiště

   

  Mezi základní vybavení letiště patří půjčovna aut, služba úschovy zavazadel, ale také jejich převoz. Zásadní roli hraje perfektní bezpečnost a permanentní provoz letiště. Celé letiště je protkáno službou vyzvednutí zavazadel včetně transferů.

  Kdo se nechce na letišti déle zdržovat, může si nechat svá zavazadla poslat až do hotelu. Vaše dovolená tak bez starostí odstartuje již na samotném letišti. Součástí letiště jsou rovněž bankomaty, není tedy problém si tu vybrat peníze. Připravena je i turistická kancelář s potřebnými informacemi.

  Tipy na místa která musíte vidět v Barceloně najdte zde >> https://tripradar.cz/pamatky-v-barcelone-7-mist-ktere-musite-videt/ 

  Krátká vzdálenost mezi terminály je jen mezi T2A a T2B

   

  Výhodou je vzdálenost mezi terminály – T2A a T2B, které nezaberou déle, než 5 minut chůze. Není se tedy potřeba zabývat kyvadlovým autobusem a pohodlně dojít i pěšky. Mezi T1 a T2 je cestování umožněno bezplatným letištním autobusem. Jedná se o úsek o délce cca 4 km, takže to rozhodně potrvá kolem 30 minut, zahrnete-li i čekací dobu na dopravní prostředky.

  V neposlední řadě lze využít letištní taxi službu. Cena za taxi není tak vysoká, jak by se mohlo zprvu zdát. Potřebujete se dostat do centa města? Do půl hodiny jste na místě. Taxi na vás navíc počká hned před letištěm. Z letiště je přístupná také cesta vlakem RENFE.

  Jsou tu také linky metra, ale nejkomfortnější způsob je pronájem auta. Půjčovna aut je poměrně levnou záležitostí a je k dispozici na terminálech T2B a T1. Pro milovníky talismanů, amuletů a dalších drobností jsou tady samozřejmě také obchody.

   

  S láskou napsali a zveřejnili tým

  Tipy

  Inspirace 

  7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

  7 Tipů na cestovatelské audioknihy 

  V autě, v letadle, cestou do práce nebo na pláži. Poslechněte si jedny z nejoblíbenějších cestovatelských audioknih. Ať už vás lákají spíše inspirativní příběhy, dechberoucí zážitky nebo poučné informace, těchto 7 audioknih si zamiluje každý cestovatel! Která láká...

  Zábavní park Tivoli

  Zábavní park Tivoli

  Zábavní park Tivoli se nachází v samém centru dánské metropole Kodaň, přímo proti hlavnímu vlakovému nádraží. Byl založený již v roce 1843 a i v současné době se těší velké oblibě. Můžete do něj zavítat v období od dubna do září a pak v čase Halloweenu nebo o...

  Pivovar Carlsberg

  Pivovar Carlsberg

  První pivovar této značky založil počátkem 19. století Jacob Christian Jacobson. Ten se inspiroval v Německu. Odsud si přivezl neocenitelné zkušenosti a čistý kmen kvasnic. Ty pak byly použity k výrobě prvního dánského piva. Carlsberg patří v současné době mezi...

  Share This